Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 102,000 2014-09-25 2014-09-26 37810131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali i Traumes medikamente kontr. vazhdim 19/9 dt. 05.03.2014 fat.6210(13296210) dt. 15.05.2014 fh.45 dt.16.05.2014
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 474,600 2014-09-25 2014-09-26 37610131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali i Traumes medikamente kontr. vazhdim 19/9 dt. 05.03.2014 fat.7763 dt. 04.04.2014 seri 13377763 fh. 26 dt.04.04.2014
  Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 3,696 2014-09-25 2014-09-26 48410130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 74,400 2014-09-25 2014-09-26 37710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali i Traumes medikamente kontr. vazhdim 19/9 dt. 05.03.2014 fat.7938(10.05.2014seri 13377939 fh. 39 dt.10.05.2014
  Sp. Delvine (3704) FLORFARMA Delvine 3,200 2014-09-25 2014-09-25 13910130662014 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik.fat.nr.8138 date 17.09.2014 nga spitali delvine per ilace sipas tenderit te m.sh.dhe kontrates nr.80 date 16.06.2014
  Sp. Devoll (1505) FLORFARMA Devoll 800 2014-09-24 2014-09-25 20210130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013067 SPITALI per FLORFARMA PAGUAR ILACE
  Sp. Permet (1128) FLORFARMA Permet 5,600 2014-09-24 2014-09-25 33210130812014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali fat nr 8141 dt 17.09.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 589,860 2014-09-24 2014-09-25 26710130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 8113 DT 01.09.2014 KONTR 631/8 DT 13.08.2014
  Spitali Diber (0606) FLORFARMA Diber 1,530,035 2014-09-23 2014-09-23 2231013015 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI 1013015 ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE FAT NR 466,468 DATE 17.09.14
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 388,700 2014-09-22 2014-09-23 40210130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SHEFQET NDROQI BARNA PV 4 DT. 25.08.2014 FAT,3452 SERI 16103452 dt.25.08.2014 fh. 164/3 dt. 25.08.2014 fat. 3453 (16103453 dt. 25.08.2014 fh. 164/4 dt. 25.08.2014
  Sp. Librazhd (0821) FLORFARMA Librazhd 655,575 2014-09-22 2014-09-23 30610130762014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER FH NR 8147 DATE 17.09.2014,FH NR 3185 DATE 24.06.2014,FH NR 3465 DATE 25.07.2014.
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 126,000 2014-09-22 2014-09-23 40110130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SHEFQET NDROQI BARNA PV 4 DT. 25.08.2014 FAT,3451 SERI 16103451 dt.25.08.2014 fh. 164/2 dt. 25.08.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 189,724 2014-09-22 2014-09-22 39510130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI medikament kontr shtese ne vazhdim 19/4 dt./ 30.01.2014 fat.11204649 dt. 03.03.2014 fh.14 dt. 03.03.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 11,975 2014-09-22 2014-09-22 44310130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI medikament autorizim lidhje kontr.401/13 dt. 12.05.2014 up. 86 dt. 07.03.2014 njft. 1629/12 dt. 30.04.2014 kontrate 51/1 dt. 03.05.2014 fat.13363016 dt. 11.06.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 67,200 2014-09-19 2014-09-22 418 10130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI,Medikament kontrate ne vazhdim 30.01.2014 fat.13377574 dt. 18.03.2014
  Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 4,704 2014-09-18 2014-09-19 44710130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 5,280 2014-09-17 2014-09-18 40510130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI,bl. barna kontr. ne vazhdim 12.08.2014 fat,11204617 dt. 23.01.2014 fh. 5 dt. 23.01.2014
  Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 543,000 2014-09-17 2014-09-18 44210130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali civil elbasan Medikamente
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 902,000 2014-09-15 2014-09-16 207610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA autorizim 421/30 dt. 16.06.2014 kontr.2831/22 dt. 20.06.2014 fat.3077(13363077) dt. 10.07.2014 fh. 3342 dt. 10.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 240,486 2014-09-15 2014-09-16 208810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA autorizim 421/25 dt. 04.06.2014 kontrate nr. 2616/17 dt. 10.06.2014 fat.8437(16118437) dt. 22.07.2014 fh. 3437 dt,22.07.2014