Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 117,650 2014-10-09 2014-10-13 26110130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik. Ilace dhe Mater. Mjeks. Fat.Nr.3473 Dt.31.07.14 Urdh.Prok. Nr.88 Dt.07.03.14 Kontr.Nr.13 Dt.27.06.14
  Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 224,750 2014-10-09 2014-10-13 26010130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik. Ilace dhe Mater. Mjeks. Fat.Nr.3475 Dt.31.07.14 Urdh.Prok. Nr.88 Dt.07.03.14 Kontr.Nr.14 Dt.27.06.14
  Sp. Kucove (0217) FLORFARMA Kuçove 4,000 2014-10-10 2014-10-10 29110130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per ilace spitali kucove kod.1013074 fat.16118140
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 100,800 2014-10-08 2014-10-08 49910130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 kite reagente fat8108 dt 12.09.2014 seria16118108
  Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 560 2014-10-06 2014-10-08 28910130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE ILACESH + MATERIALE MJEKSORE KONTRATEW NR 235 DT 11.06.2014 FT NR 16118137 DT 17.09.2014 FH 75 DT 18.09.2014
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 8,350 2014-10-07 2014-10-08 35810130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.8119.date:04.09.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 8,000 2014-10-07 2014-10-08 35910130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.8149.date:17.09.2014 nga Spitali Gramsh
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 1,913,832 2014-10-08 2014-10-08 49810130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 168,000 2014-10-08 2014-10-08 46710130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 kite reagente fat 8104 seria 16118104 dt 12.09.2014
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 102,451 2014-10-08 2014-10-08 45010130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 kite reagente nr8126 seria 16118126 dt 12.09.2014
  Sp. Mirdite (2026) FLORFARMA Mirdite 3,200 2014-10-06 2014-10-07 29310130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per shpenzime ilace
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 217,200 2014-10-03 2014-10-06 226710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr. ne vazhd.nr. 2570/23 dt. 09.06.2014 fat.3480(13363480) dt. 08.08.2014 fh. 3572 dt. 08.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 451,000 2014-10-03 2014-10-06 226910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr. ne vazhd.nr. 2831/22 dt. 20.06.2014 fat.3490(13363490) dt. 14.08.2014 fh. 3625 dt. 14.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 4,800 2014-10-03 2014-10-06 226510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2363/6 dt. 23.05.2014 fat.3486(13363486) dt. 14.08.2014 fh. 3621 dt. 14.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 223,600 2014-10-03 2014-10-06 226610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2363/6 dt. 23.05.2014 fat.3486(13363486) dt. 14.08.2014 fh. 3626 dt. 14.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 327,000 2014-10-03 2014-10-06 227010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr. ne vazhd.nr. 2831/23 dt. 20.06.2014 fat.3487(13363487) dt. 14.08.2014 fh/3623 dt. 14.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 303,070 2014-10-03 2014-10-06 226810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr. ne vazhd.nr. 2616/9 dt. 09.06.2014 fat.3489(13363489) dt. 14.08.2014 fh. 3622 dt. 14.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 71,850 2014-10-03 2014-10-06 226410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr. ne vazhd.nr. 2363/3 dt. 23.05.2014 fat.3485(13363485) dt. 14.08.2014 fh.3624 dt. 14.08.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 371,000 2014-09-29 2014-09-29 41210130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SHEFQET NDROQI BARNA PV 4 DT. 25.08.2014 FAT,3459 SERI 16103459 dt. 25.08.2014 fh.164/1 dt. 25.08.2014
  Sp. Mallakaster (0924) FLORFARMA Mallakaster 1,200 2014-09-25 2014-09-26 210 1013077 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER FLORFARMA NGA SPITALI MALLAKASTER