Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Korce (1515) FLORFARMA Korçe 76,670 2014-12-15 2014-12-15 74110130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.7280 DT 26.06.2013 DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 343,871 2014-12-11 2014-12-11 53310130242014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI DETYRIM I PRAPAMBETUR FAT 3396 DT 10.01.2013
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 89,996 2014-12-10 2014-12-11 63710130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 06833369dt21.01.2013
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 358,560 2014-12-10 2014-12-11 64010130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 09438773dt20.08.2013
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 438,207 2014-12-10 2014-12-11 63910130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 6833368dt21.01.2013
  Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 7,520 2014-12-04 2014-12-11 37710130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE ILACE FT NR 37252872 DT 18.12.2008
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 139,150 2014-12-10 2014-12-11 65510130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna vazhdim kontrate dt. 12.08.2013 fat.11284941 dt. 20.11.2013 fh. 113 dt. 20.11.2013
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 690,300 2014-12-10 2014-12-10 45610130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODRER LIKUJ FAT NR 16116630DT 24.11.2014
  Sp. Kucove (0217) FLORFARMA Kuçove 27,150 2014-12-09 2014-12-10 37010130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.40827817
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 52,000 2014-12-10 2014-12-10 43810130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.6635.date 27.11.2014 nga Spitali Gramsh
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 287,400 2014-12-09 2014-12-10 264610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 21363/3 DT 23.05.14 FAT 8114 DT 02.09.14 FH 3761 DT 02.09.14
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 422,620 2014-12-02 2014-12-10 51310130222014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BL.MEDIKAMENTE SIPAS FATURES NENTOR 2013 DET.I PRAP ,CELUR FONDI NGA KDP ME SHKR.NR.16104/2 DT.01.12.2014
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 16,832 2014-12-02 2014-12-10 51210130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BL.MEDIKAMENTE SIPAS FATURES MAJ 2013 DET.I PRAP ,CELUR FONDI NGA KDP ME SHKR.NR.16104/2 DT.01.12.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 61,380 2014-12-05 2014-12-09 65410130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna Autorizim 2124/10 dt. 19.06.2013 kontr. 08.07.2013 app 16.09.2013 fat.09438753 dt. 17.07.2013 fh. 74 dt. 17.07.2013
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 437,580 2014-12-05 2014-12-09 64810130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna Up.18 dt. 11.01.2013 pv 3&4 dt. 18.01.2013 kontr.18/1 dt. 18.01.2013 fat.03939859 dt. 01.02.2013 fh. 2 dt. 02.02.2013
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 71,870 2014-12-05 2014-12-09 65610130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna xhirim pjesor up.83 t. 18.06.2012 pv 3&4 dt. 01.07.2012 fgat.00891494 dt. 01.07.2012 fh. 44 dt. 01.07.2012
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 25,056 2014-12-05 2014-12-09 65110130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna xhirim pjesor up.53 dt. 06.02.2012 pv3&4 dt. 09.04.2012 fat. 00891209 dt. 09.04.2012 fh. 25 dt. 19.04.2012
  Sp. Kucove (0217) FLORFARMA Kuçove 2,059,447 2014-12-04 2014-12-09 35610130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.06833376
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 156,240 2014-12-05 2014-12-09 65310130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna xhirim pjesor up.71 dt. 30.04.2012 pv 3&4 dt. 01.05.2012 fat. 00891342 dt. 01.05.2012 fh. 32 dt. 01.05.2012
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 27,413 2014-12-05 2014-12-09 65210130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna xhirim pjesor up.73 dt. 02.05.2012 pv3&4 dt. 10.05.2012 fat. 00891367 dt. 10.05.2012 fh. 34/1 dt. 10.05.2012