Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 109,480 2014-10-02 2014-10-02 42221360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC PAGA SHTATOR 2014 NR PUN =3
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 54,256 2014-09-25 2014-09-26 39321360012014 Sherbime telefonike LIK SHPENZIME TELEFONI BASHKIA POGRADEC FT NR 717708121 DT 30.04.2014
  Bashkia Pogradec (1529) INFINIT Pogradec 14,532,720 2014-09-24 2014-09-25 37521360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 12384966 DATE 22.09.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 28,116 2014-09-24 2014-09-24 37421360012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGA SHKURT 2013
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,733,050 2014-09-16 2014-09-17 37321360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK KUJDESTARE ( PARA TETRA PELGJIK .TE VERBER DHE PAAFTESI)SHTATOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 2,895,200 2014-09-16 2014-09-17 37221360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK INVALIT PUNE SHTATOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRA E PERMBARIMIT POGRADEC Pogradec 4,500 2014-09-15 2014-09-16 357121360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADECLIK NDALESE NGA PAGESA E PAAFTESISE PER PENSION USHQIMOR MENTOR XHAJA SHTATOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 2,064,600 2014-09-15 2014-09-16 36121360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGESA PER TE VERBER SHTATOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) VODAFONE ALBANIA Pogradec 24,927 2014-09-15 2014-09-16 35621360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK LIK TELEFON GUSHT 2014 DATA E LESHIMIT 01.09.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 6,001,500 2014-09-15 2014-09-16 35921360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAAFTESI SHTATOR 2014 LIST PAGESEEKTIT NR= 1211 DT 03.09.2014
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 3,125,300 2014-09-15 2014-09-16 35821360012014 Ndihme ekonomike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK NDIHMA EKONOMIKE GUSHT 2014 KONFIRMIMI I PREFEKTIT NR= 1211 DT 03.09.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,596,500 2014-09-15 2014-09-16 36021360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PARA TETRA PELGJIK SHTATOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 195,856 2014-09-08 2014-09-09 35021360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-004877,A-004878,A-004868 DT 12.05.2014
  Bashkia Pogradec (1529) PASTER Pogradec 1,000,000 2014-09-08 2014-09-09 34821360012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2136001 BASHKIA POGRADECLIK LIK FAT= 882000015 DT 30.06.2012 SITUACION PER PASTRIMIN E QYTRETIT
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 4,829 2014-09-08 2014-09-08 34921360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-0740 DT 29.07.2014
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 34,504 2014-09-08 2014-09-08 355121360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-0740 DT 27.11.2013
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 16,862 2014-09-08 2014-09-08 35121360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-0740 DT 26.05.2014
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 8,049 2014-09-08 2014-09-08 352121360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-0740 DT 27.06.2014
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 20,918 2014-09-08 2014-09-08 354121360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-0740 DT 25.10.2013
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 10,509 2014-09-08 2014-09-08 353121360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-0740 DT 27.09.2013