Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 67,732 2014-08-12 2014-08-12 32321360012014 Kontribute per sigurime shendetesore 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SIG SHENDETESORE NR= K44802605R44302I MAJ 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 61,652 2014-08-12 2014-08-12 32021360012014 Kontribute per sigurime shendetesore 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SIG SHENDETESORE NR= K44802605R44301K JANAR 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 61,652 2014-08-12 2014-08-12 31921360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SIG SHENDETESORE NR= K44802605R44301K JANAR 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 43,997 2014-08-12 2014-08-12 32121360012014 Kontribute per sigurime shoqerore 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SIG SHOQERORE NR= K44802605R44301K JANAR 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 597,660 2014-08-12 2014-08-12 32421360012014 Kontribute per sigurime shoqerore 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SIG SHOQEROR NR= K44802605R44302I MAJ 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 79,650 2014-08-12 2014-08-12 32221360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK TATIM PAGE NR= K44802605R44303G JANAR 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) UJESJELLSI Pogradec 82,938 2014-08-08 2014-08-11 10621360012014 Uje 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=1107812,1107813,1107814,1107970,1107971,1107720,1107732,1108212,1108097,1108444,1108232,1108098,1108059,1107796,1107797,1108060 DT 31.07.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 4,200 2014-08-08 2014-08-11 10321360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=47 DT 30.11.2012
  Bashkia Pogradec (1529) RAZIJE DACI Pogradec 77,050 2014-08-08 2014-08-11 9321360012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FATURA 25,27 DATE 06.05.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 15,400 2014-08-08 2014-08-11 9821360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=19 DT 30.04.2012
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 208,821 2014-08-08 2014-08-11 29521360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK ENERGJI KON=007453,007454,008448,000056 DT 20.04.2014
  Bashkia Pogradec (1529) SHQIPTARJA.COM Pogradec 100,000 2014-08-08 2014-08-11 28721360012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 304 DT 25.04.2014
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 79,494 2014-08-08 2014-08-11 29221360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK ENERGJI KON= A-4871,A-13676 DT 27.03.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ZHENIKA LOLI Pogradec 18,000 2014-08-11 2014-08-11 6521360012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 2136001 ND E GJELBERIMIT POGRADEC FATURA=5983500 DT 07.11.2013
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 9,600 2014-08-08 2014-08-11 29021360012014 Shpenzime gjyqesore 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK TAKSA PER KERKESE ANKIMORE NE GJYKATE LIST PAGESE UR =45 DT 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) RAZIJE DACI Pogradec 82,713 2014-08-08 2014-08-11 9421360012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FATURA 28,29 DATE 02.06.2014 DATE 06.05.2014
  Bashkia Pogradec (1529) RAZIJE DACI Pogradec 8,084 2014-08-08 2014-08-11 9221360012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT. 22,23 DATE 02.05.2014
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 680 2014-08-08 2014-08-11 29321360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK ENERGJI KON= 001877,004878 DT12.04.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 14,000 2014-08-08 2014-08-11 9721360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=18 DT 31.03.2012
  Bashkia Pogradec (1529) ZHENIKA LOLI Pogradec 20,300 2014-08-11 2014-08-11 6621360012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 2136001 ND E GJELBERIMIT POGRADEC FATURA=2 DT 14.06.2012