Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) SULOLLARI Pogradec 142,800 2014-08-08 2014-08-11 10521360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=11227463 DT 04.11.2013
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 45,595 2014-08-08 2014-08-11 10721360012014 Elektricitet 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC KON.5229,2370,5384,4608,2390,5230 FAT. DATE 23.03.2014
  Bashkia Pogradec (1529) GJELBERIMI - SHPK Pogradec 69,780 2014-08-11 2014-08-11 6421360012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 2136001 ND E GJELBERIMIT POGRADEC FATURA=87176319 DT 23.05.2013
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 42,703 2014-08-08 2014-08-11 10821360012014 Elektricitet 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC KON.9535,7452,3940,7451 FAT. DATE 01.04.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 15,400 2014-08-08 2014-08-11 9921360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=17 DT 31.05.2012
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 13,000 2014-08-08 2014-08-11 9621360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=8 DT 29.02.2012
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 5,600 2014-08-08 2014-08-11 10421360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=50 DT 31.12.2012
  Bashkia Pogradec (1529) ENXHI TAIPI Pogradec 89,900 2014-08-08 2014-08-11 28921360012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT=48 DT 17.12.2013
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 535,712 2014-08-08 2014-08-11 29421360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK ENERGJI KON=A-450,A-4609,A-1584,A-7456,A-9736,A-13808,A-24176,A-24416 DT 12.05.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 13,000 2014-08-08 2014-08-11 9521360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=3 DT 31.01.2012
  Bashkia Pogradec (1529) " KRWM " SH.A Pogradec 600,000 2014-08-08 2014-08-11 29121360012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK KON FINANCIAR JANAR 2013VENDIMI KB=7 DT 31.01.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 4,200 2014-08-08 2014-08-11 10221360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=37 DT 31.10.2012
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 6,100 2014-08-08 2014-08-11 10121360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=38 DT 28.09.2012
  Bashkia Pogradec (1529) ARTING Pogradec 11,200 2014-08-08 2014-08-11 10021360012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=19 DT 29.06.2012
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 36,942 2014-08-08 2014-08-11 29621360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK ENERGJI KON=A- 2394 DT 25.04.2014
  Bashkia Pogradec (1529) KOTTI Pogradec 27,324 2014-08-08 2014-08-11 28821360012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT=112 DT 13.06.2013
  Bashkia Pogradec (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 9,192 2014-08-08 2014-08-11 10921360012014 Elektricitet 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC KON.9810,5227,8735 FAT. DATE 12.04.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 64,754 2014-08-07 2014-08-08 27421360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 703371685 DT 06.12.2011 TELEFON PER PERIUDHA TE PRAPAMBETURA
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 47,505 2014-08-07 2014-08-08 26221360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 714809187 DT 31.01.2013TELEFON PER PERIUDHA TE PRAPAMBETURA
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 56,212 2014-08-07 2014-08-08 28221360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 707101859 DT 04.08.2012 TELEFON PER PERIUDHA TE PRAPAMBETURA