Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 219,004 2014-09-05 2014-09-05 11821360012014 Paga baze 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK PAGA NR PUNONJESVE VKB =8 DHE KON=3 GUSHT2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 3,619,437 2014-09-05 2014-09-05 34721360012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2136001 BASHKIA POGRADEC PAGA GUSHT 2014 NR PUN =105 DHE KON= 12
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,778,649 2014-09-05 2014-09-05 6721360012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 2136001 ND E GJELBERIMIT POGRADEC LIK PAGA GUSHT 2014 NR PUNONJESVE =70 + KON= 15 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 10,000 2014-09-05 2014-09-05 34621360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC DIFERENCE PAGE NGA KORRIK 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 109,480 2014-09-02 2014-09-02 34521360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC PAGA GUSHT 2014 NR PUN =3
  Bashkia Pogradec (1529) VODAFONE ALBANIA Pogradec 25,000 2014-08-18 2014-08-19 32721360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= NR 4 DT 18.01.2013
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 59,988 2014-08-15 2014-08-18 31721360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 708543197 DATE 07.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 47,855 2014-08-15 2014-08-18 31621360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 717507329 DATE 31.03.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 44,700 2014-08-15 2014-08-18 31021360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR TETOR 2012
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 43,500 2014-08-15 2014-08-18 30821360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR GUSHT 2012
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 8,768 2014-08-15 2014-08-18 30021360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 452 DATE 31.12.2012
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 37,300 2014-08-15 2014-08-18 30521360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR SHTATOR 2012
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 46,699 2014-08-15 2014-08-18 31521360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 717305042 DATE 28.02.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 44,400 2014-08-15 2014-08-18 30921360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR SHTATOR 2012
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 48,340 2014-08-15 2014-08-18 31421360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 717100720 DATE 31.01.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 37,836 2014-08-15 2014-08-18 31321360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 716270814 DATE 30.098.2013
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 43,350 2014-08-15 2014-08-18 30721360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR KORRIK 2012
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 20,223 2014-08-15 2014-08-18 29721360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 349 DATE 28.09.2012
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 35,395 2014-08-15 2014-08-18 30621360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR TETOR 2012
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 34,252 2014-08-15 2014-08-18 30221360052014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR QERSHOR 2012