Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 408,317 2014-10-06 2014-12-11 43321360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-4855,A-13676,A-13807,A-5228,A-4871,A-450,A-1872,A-8448,A-9736 QERSHOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,367,964 2014-12-05 2014-12-09 9121360012014 Shtese page per funksionin 2136001 ND E GJELBERIMIT POGRADEC LIK PAGA NENTOR 2014 NR PUNONJESVE =70 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 712,168 2014-12-05 2014-12-09 15721360012014 Te tjera paga me kontrate 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK PAGA NR PUNONJESVE VKB =26 DHE KON=3 NENTOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 3,240,867 2014-12-05 2014-12-09 55421360012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGAT NENTOR 2014 NR PUN = 106 KON=2
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 109,480 2014-12-03 2014-12-04 54221360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGAT NENTOR 2014 NR PUN=3 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 3,131 2014-10-06 2014-11-26 44521360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK ENERGJI KON= A-0740, GUSHT 2014
  Bashkia Pogradec (1529) INFINIT Pogradec 11,681,580 2014-11-25 2014-11-26 52921360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 12384967 DT 03.11.2014 KON E PLANIFIKUAR NR = DT 15.07.2014 SISTEMIM RRUGESH BLLOKU NR= 1
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 168,357 2014-10-06 2014-11-26 43521360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-4878,A-4871,A-4877,A-4868,A-23842,A-4609,A-13807,KORRIK 2014 DT LESHIMIT TE FAT 12.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 599,902 2014-11-19 2014-11-19 18221360012014 Sherbim per ngrohje 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT=17224190 DT 13.11.2014
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 3,270,950 2014-11-19 2014-11-19 52821360012014 Ndihme ekonomike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK NDIHMA EKONOMIKE KONF I PREFEKTIT NR=1537 DT 18.11.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 40,130 2014-11-04 2014-11-18 49821360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 718673616 DT 30.09.2014
  Bashkia Pogradec (1529) D&J Pogradec 217,200 2014-10-30 2014-11-18 14921360012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT=16569873/16569875 DT 05.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 33,337 2014-09-30 2014-11-18 41921360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT=718298592 DT 31.07.2014 SHPENZIME TELEFONI
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 52,220 2014-09-30 2014-11-18 42021360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT=718487995 DT 31.08.2014 SHPENZIME TELEFONI
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRA E PERMBARIMIT POGRADEC Pogradec 4,500 2014-11-17 2014-11-17 51621360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADECLIK NDALESE NGA PAGESA E PAAFTESISE PER PENSION USHQIMOR MENTOR XHAJA NENTOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 321,400 2014-11-17 2014-11-17 51521360012014 Kompensime speciale te tjera LIK.BASHKIA POGRADEC KOMPESIM ENERGJIE TE VERBER PARAPLEGJIK/ NENTOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) SULOLLARI Pogradec 200,000 2014-11-14 2014-11-17 18121360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT=11227463 DT 04.11.2013 LIK PER DIFERENCE FATURE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,787,800 2014-11-17 2014-11-17 51421360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK KUJDESTARE PER PARA -TETRA PELGJIK,TE PAAFTE,TE VERBER NENTOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 3,035,400 2014-11-17 2014-11-17 51321360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK INVALID PUNE NENTOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 10,940,710 2014-11-14 2014-11-14 51221360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PARA -TETRA PELGJIK,TE PAAFTE,TE VERBER NENTOR 2014 LIST PAGESE