Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) VODAFONE ALBANIA Pogradec 25,000 2014-11-13 2014-11-14 51121360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK LIK TELEFON TETOR 2014 DATA E LESHIMIT 01.11.2014
  Bashkia Pogradec (1529) RAZIJE DACI Pogradec 71,060 2014-11-04 2014-11-11 17921360012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT=45/46 DT 03.11.2014
  Bashkia Pogradec (1529) RAZIJE DACI Pogradec 68,171 2014-11-04 2014-11-11 17821360012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT=43/44 DT 31.10.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 54,011 2014-09-30 2014-11-10 41821360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT=7178104500 DT 30.06.2014 SHPENZIME TELEFONI
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 3,302,466 2014-11-07 2014-11-07 51021360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC PAGA TETOR 2014 NR PUN VKB =106+KON=8
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,344,536 2014-11-06 2014-11-07 8721360012014 Shtese page per funksionin 2136001 ND E GJELBERIMIT POGRADEC LIK PAGA TETOR 2014 NR PUNONJESVE =70 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 712,168 2014-11-07 2014-11-07 14321360012014 Paga baze 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK PAGA NR PUNONJESVE VKB =26 DHE KON=3 TETOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 109,480 2014-11-04 2014-11-04 49121360012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2136001 BASHKIA POGRADEC PAGA TETOR 2014 NR PUN =3
  Bashkia Pogradec (1529) PRO CREDIT BANK Pogradec 646,161 2014-11-04 2014-11-04 49121360012014 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar 2136001 BASHKIA POGRADEC PAGESE PER HUAMARRJE KONTRATA E KREDISE NR= 1834 DT 05.10.2010 PLAN PAGESA NR= 50039266 DT 24.02.2011 KESTI=16
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 105,325 2014-10-24 2014-10-27 47221360012014 Shtesa page te tjera 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK DIFERENCE PAGE SHKURT 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 78,946 2014-10-17 2014-10-20 47121360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK NR SERISE= K44802605R45W01N DT 10.10.2014 DIFERENCE TATIM PAGE E QERSHOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,713,550 2014-10-15 2014-10-15 46021360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK KUJDESTARE PER PARA -TETRA PELGJIK,TE PAAFTE,TE VERBER TETOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) VODAFONE ALBANIA Pogradec 21,070 2014-10-15 2014-10-15 45921360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK LIK TELEFON SHTATOR 2014 DATA E LESHIMIT 01.10.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 10,174,700 2014-10-14 2014-10-14 45721360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PARA -TETRA PELGJIK,TE PAAFTE,TE VERBER TETOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 49,925 2014-09-30 2014-10-14 41721360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT=717905515 DT 31.05.2014 SHPENZIME TELEFONI
  Bashkia Pogradec (1529) RAZIJE DACI Pogradec 81,261 2014-10-13 2014-10-14 13021360012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT= 33/35 DT 01.09.2014
  Bashkia Pogradec (1529) RAZIJE DACI Pogradec 46,009 2014-10-13 2014-10-14 12821360012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT= 30/31 DT 01.07.2014
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRA E PERMBARIMIT POGRADEC Pogradec 4,500 2014-10-14 2014-10-14 458121360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADECLIK NDALESE NGA PAGESA E PAAFTESISE PER PENSION USHQIMOR MENTOR XHAJA TETOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 2,969,100 2014-10-14 2014-10-14 45521360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK INVALID PUNE TETOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) RAZIJE DACI Pogradec 23,576 2014-10-13 2014-10-14 12921360012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT= 30/31 DT 01.08.2014