Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 1,175 2014-12-19 2014-12-22 59021360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK ENERGJI KON= A13676/A23842/A4871 DT 30.11.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 7,148 2014-12-11 2014-12-22 56221360012014 Udhetim i brendshem 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK DIETA LIST PAGESE ELVIRA LIPI
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 1,769,490 2014-12-19 2014-12-22 59321360012014 Ndihme ekonomike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK NDIHMA EKONOMIKE KON PREFEKTIT NR= 1041/1 DT 19.12.2014LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 7,148 2014-12-11 2014-12-22 56121360012014 Udhetim i brendshem 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK DIETA LIST PAGESE MIMOZA KELO
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 186,000 2014-12-18 2014-12-19 58821360012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGA PER TETOR NENTOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) VODAFONE ALBANIA Pogradec 21,094 2014-12-17 2014-12-18 57521360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= NENTOR 2014 DATA E LESHIMIT 01.12.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BRUNILDA STEFANI Pogradec 10,000 2014-12-18 2014-12-18 96121360012014 Karburant dhe vaj 2136001 ND E GJELBERIMIT POGRADEC LIKFAT= 29 DT 16.12.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 150,753 2014-12-12 2014-12-15 56721360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGA TE PRAPAMBETURA SHKURT 2013
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 303,569 2014-10-06 2014-12-15 43421360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-7456,A-13694,A-7453,A-7454,A-1079,A-56,A-24416,A-9536,A-23842 QERSHOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,875,580 2014-12-15 2014-12-15 57121360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC KUJDESTARE DHJETOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 765,000 2014-12-12 2014-12-15 56821360012014 Grant per femije te lindur 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SHPERBLILI PER FEMIJE TE LINDUR LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 360,200 2014-12-15 2014-12-15 57321360012014 Kompensime speciale te tjera 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMPENSIM ENERGJIE DHJETOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 40,461 2014-12-01 2014-12-15 54221360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 718833779 DT 31.10.2014 TELEFON TETOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 18,624,360 2014-12-15 2014-12-15 570271360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC PARATETRAPLEGJIKE DHJETOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 3,028,800 2014-12-15 2014-12-15 57221360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC INVALIDE PUNE DHJETOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRA E PERMBARIMIT POGRADEC Pogradec 4,500 2014-12-15 2014-12-15 57421360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC NDALESE PER MENTOR XHAJA
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 6,224 2014-12-11 2014-12-12 56621360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK ENERGJI KON= A00058 DT 03.07.2014
  Bashkia Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 349,461 2014-12-12 2014-12-12 19021360012014 Sherbim per ngrohje 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT=18593157 DT 09.12.2014
  Bashkia Pogradec (1529) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Pogradec 42,000 2014-12-11 2014-12-12 56521360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK NDALESA NGA PAGA E TETOR NENTOR 2014 PER ALFRED BERBERI
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 244,309 2014-10-06 2014-12-11 43221360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-4878,A-4868,A-4877,A-2394,A-4609,A-24176,A-13808,A-1584 QERSHOR 2014