Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 999,600 2014-10-14 2014-10-14 45621360012014 Kompensime speciale te tjera 2136001 BASHKIA POGRADEC LIKKOMPESIM ENERGJIE TETOR 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 3,182,700 2014-10-14 2014-10-14 45421360012014 Ndihme ekonomike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK NDIHMA EKONOMIKE TETOR 2014 KONFIRMIMI NR= 1359/1 DT 09.10.2014LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) PASTER Pogradec 152,802 2014-10-09 2014-10-10 45021360012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK I FAT= 88200018 DT 310.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) PASTER Pogradec 3,946,218 2014-10-09 2014-10-10 44921360012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK I FAT= 88200017 DT 310.07.2014
  Bashkia Pogradec (1529) PASTER Pogradec 900,980 2014-10-09 2014-10-10 44821360012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK I FAT= 88200015 DT 30.06.2014 DIFERENCE FATURE
  Bashkia Pogradec (1529) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Pogradec 21,000 2014-10-09 2014-10-10 45121360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK I FAT=712 DT 21.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Pogradec 9,187 2014-10-09 2014-10-09 45321360012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 118493231,118493267,118493306 DT 08.10.2014
  Bashkia Pogradec (1529) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Pogradec 5,880 2014-10-09 2014-10-09 45221360012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 16495714 DT 08.10.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 3,439,397 2014-10-06 2014-10-06 44721360012014 Te tjera paga me kontrate 2136001 BASHKIA POGRADEC PAGA SHTATOR 2014 NR PUN =105+KONTRATE=8
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 172,639 2014-10-06 2014-10-06 43121360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-4877,A-4871,A-4868, MAJ 2014
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 498,130 2014-10-06 2014-10-06 43021360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-0056,A-450,A-1584,A-4609,A-4855,A-5228,A-9736,A-7454,A-8448 MAJ 2014
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 362,654 2014-10-06 2014-10-06 42821360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-1079,A-2394,A-23842,A-24416,A-7456,A-9536,A-13694,A-24176,A-13807,A-13808 MAJ 2014
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 75,615 2014-10-06 2014-10-06 42921360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-4878,A-13676,A-58,A-1872,A-7453 MAJ 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 219,004 2014-10-03 2014-10-03 12321360012014 Te tjera paga me kontrate 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK PAGA NR PUNONJESVE VKB =8 DHE KON=3 SHTATOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 132,482 2014-10-03 2014-10-03 42521360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-4855,A-5228,A-1079 PRILL 2014 NDRICIM RRUGOR
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 1,599,107 2014-10-02 2014-10-03 8221360012014 Shtese page per funksionin 2136001 ND E GJELBERIMIT POGRADEC LIK PAGA SHTATOR 2014 NR PUNONJESVE =70 LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 117,677 2014-10-03 2014-10-03 42621360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-0058,A-001875,A-009536,A-013694,A-013807,A-023842 PRILL 2014 NDRICIM RRUGOR
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 198,155 2014-10-03 2014-10-03 42421360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-004868 MARS 2014
  Bashkia Pogradec (1529) PRO CREDIT BANK Pogradec 588,712 2014-10-03 2014-10-03 42321360012014 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar 2136001 BASHKIA POGRADEC PAGESE PER HUAMARRJE KONTRATA E KREDISE NR= 1834 DT 05.10.2010 PLAN PAGESA NR= 50039266 DT 24.02.2011
  Bashkia Pogradec (1529) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Pogradec 71,852 2014-10-03 2014-10-03 42721360012014 Elektricitet 2136001 BASHKIA POGRADECLIK ENERGJI KON= A-13676,A-4871, PRILL 2014