Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 35,013 2014-08-15 2014-08-18 30121360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR MAJ 2012
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 8,767 2014-08-15 2014-08-18 29921360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 436 DATE 30.11.2012
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 20,279 2014-08-15 2014-08-18 29821360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 360 DATE 31.10.2012
  Bashkia Pogradec (1529) EDLIR DERVISHI Pogradec 68,900 2014-08-15 2014-08-18 31121360012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 28 DATE 07.06.2011
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 35,013 2014-08-15 2014-08-18 30421360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR GUSHT2012
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 38,595 2014-08-15 2014-08-18 31221360012014 Sherbime telefonike 2136001 BASHKIA POGRADEC FATURA 716053181 DATE 31.08.2013
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 7,000 2014-08-15 2014-08-18 32521360012014 Shpenzime gjyqesore 2136001 BASHKIA POGRADEC PAGESE PER REKURSET NE GJYKATE VITI 2010
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 35,161 2014-08-15 2014-08-18 30321360012014 Sherbimet bankare 2136001 BASHKIA POGRADEC KOMISION BANKAR KORRIK 2012
  Bashkia Pogradec (1529) INFINIT Pogradec 9,668,340 2014-08-14 2014-08-15 32621360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 12384962 DT 12.08.2014 KON E PLANIFIKUAR NR = DT 15.07.2014 SISTEMIM RRUGESH BLLOKU NR= 1
  Bashkia Pogradec (1529) ZYRA E PERMBARIMIT POGRADEC Pogradec 4,500 2014-08-15 2014-08-15 33321360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIKNGA PAGA NENTOR 2013 PER PENSION USHQIMOR MENTOR XHAJA
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 3,138,300 2014-08-15 2014-08-15 33421360012014 Ndihme ekonomike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK NDIHMA EKONOMIKE KORRIK 2014 VKB NR 28 DT 30.07.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 679,600 2014-08-15 2014-08-15 33221360012014 Kompensime speciale te tjera 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK KOMPESIM ENERGJIE DHE TELEFONI QERSHOR KORRIK 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 2,268,000 2014-08-15 2014-08-15 32921360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK TE PARA-TETRAPELGJIK DHE KUJDESTARE GUSHT 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 2,442,000 2014-08-15 2014-08-15 33021360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK TE VERBER DHE KUJDESTAR GUSHT 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 7,132,500 2014-08-15 2014-08-15 33121360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAAFTESI DHE KUJDESTAR GUSHT 2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 2,953,500 2014-08-15 2014-08-15 32821360012014 Pagese paaftesie LIK.INVALID BASHKIA POGRADEC GUSHT 2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 19,047 2014-08-12 2014-08-12 11021360012014 Paga baze 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK SIG SHOQERORE NR= K44802605R44301K JANAR 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 3,408 2014-08-12 2014-08-12 11321360012014 Paga baze 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK SIG SHENDETESORE NR= K44802605R44301K JANAR 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 30,075 2014-08-12 2014-08-12 11121360012014 Kontribute per sigurime shoqerore 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK SIG SHOQERORE NR= K44802605R44301K JANAR 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 344,535 2014-08-12 2014-08-12 31821360012014 Paga baze 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SIG SHOQERORE NR= K44802605R44301K JANAR 2014 DEKLARATA E NXJERRE 06.08.2014