Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,942,981,945.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 9,372,268 2021-03-29 2021-03-30 16021600012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2160001 BASHKIA HIMARE PUNIME RIK, I GODINES SE SHKOLLES EKO-MUSEUM PROJKETI CO CO TOUR,KONTR NR.385/4,DT07.04.2020,FAT NR.158, DT.02.10.2020, SERIA 30087123,CERT.MARJE NE DOREZIM DT.10.12.2020,PROCES.KOLAUDIMI DT.07.12.2020, SITUA. NR. 02
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 15,884,510 2021-03-17 2021-03-18 70721010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rikonstruksioni i parkut te lojrave te femijeve dhe parkimi publik 2 kate rrg.Elbasanit garanci kont 9597/8 dt.10.03.20 sit perf 10.03.20 fat diferenc 30087109 dt.01.09.20 akt kol 23.11.20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 201,244,130 2021-03-12 2021-03-17 27410060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Shkresa Nr.2563/1 dt 12.03.2021 Pag Pjes Sit 11 Fat Nr.7/2021 Dt 11.03.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SALILLARI Tirane 7,240,014 2021-03-04 2021-03-08 8510060012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE PAGES TVSH SISITEMI I MENAXHIMIT TE MBETJEVE QARKU BERAT SHKRESA 29/1 DT 29.1.2021 FAT 197(30087063) DT 23.11.2020 PROCES VERBAL KONFIRMIMI MARRVESHJA DT 10.8.20 URDHER GR PUNE 392 DT 18.10.19 VKM 319 DT 21.10.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 41,506,539 2021-03-02 2021-03-04 1910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj indiv, kontr ne vazhd GOA 2020/p-24 dt 09.06.2020, seri 30087012 dt 28.12.2020, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 13,835,513 2021-03-02 2021-03-04 2010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj indiv, kontr ne vazhd GOA 2020/p-24 dt 09.06.2020, nr ft 3/2021 dt 26.01.2021, sit nr 4
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,165,759 2021-03-01 2021-03-04 23610060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Shkresa Nr 2103/3 dt 26.02.21 Sit 48 Fat nr 5/2021 dt 22.02.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 5,611,147 2021-02-18 2021-03-03 5821600012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2160001 BASHKIA HIMARE PUNIME RIK, I GODINES SE SHKOLLES EKO-MUSEUM PROJKETI CO CO TOUR,KONTR NR.385/4,DT07.04.2020,FAT NR.261, DT.31.12.2020, SERIA30087028,CERT.MARJE NE DOREZIM DT.10.12.2020,PROCES.KOLAUDIMI DT.07.12.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 53,144,575 2021-03-01 2021-03-02 23210060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Shkresa Nr2072/1 dt 01.03.2021 Sit 5 Fat Nr.6/2021 Dt 24.02.2021 Kontrata Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 14,250,000 2021-02-24 2021-02-25 43021010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likujdim situac perfund dt 10.03.20 objekti Rikonc park lojra parkim publ rr Elbasanit, kont U Prok 9597/1, dt 4.3.20, raport permbl 9597/4, dt 6.3.20, kontr sht 9597/8, dt 10.3.20, aktkol23.11.20, fat 30087109,1.9.20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 176,956,965 2021-02-17 2021-02-19 11210060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitim seg. rrugor Pallati me Shigjeta-Sheshi Shqiponja L1 Shkresa Nr.1620/1 dt 16.02.2021 Sit 10 Fat Nr.4/2021 Dt 12.02.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,561,739 2021-02-10 2021-02-12 7810060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Tvsh Sit 47 Fat nr 2/2021 dt 25.01.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 66,109,526 2021-02-05 2021-02-10 3310060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Shkresa Nr.620/1 dt 04.02.2021 Sit 4 Fat Nr.1/2021 Dt 25.01.2021 Kontrata Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1,192,085 2021-02-04 2021-02-08 1610060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 10245/2 dt 24.12.2020 Dif Sit 46 Fat nr 243 dt 23.12.2020 ser 30087010 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,309,600 2020-12-24 2020-12-31 167010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Tvsh Shkresa nr 10245/2 dt 24.12.2020 pag pjes Sit 46 fat 243 dt 23.12.2020 ser 30087010 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW?2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshje financiare 8489-Alb
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 19,000,000 2020-12-24 2020-12-28 88321670012020 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik Bashkia u-v 2167001kontrate 2515/5 dt 16.10.2020 rjeti shperndares ura -vajg, fat 242 dt 23.12.2020 seri 300887009 situacioni punimeve 2
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 6,095,760 2020-12-24 2020-12-28 164810060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Dif Sit 3 Fat Nr.232 Dt 11.11.2020 Ser 30087098 Kontrata Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 10,499,375 2020-12-24 2020-12-28 164710060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Dif Sit 9 Fat Nr.229 Dt 10.12.2020 Ser 30087095 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 67,456,022 2020-12-21 2020-12-22 49310560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rikualifikim sheshi, kontr GOA 2019/p-29 dt 27.08.2019, seri 30087002 dt 11.12.2020, sit nr 4
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 85,120,408 2020-12-11 2020-12-16 146610060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor Shqiponja Loti 1 pag pjes Sit 9 Fat Nr.229 Dt 10.12.2020 Ser 30087095 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019