Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,942,981,945.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 709,213 2021-12-29 2021-12-31 154710060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Proj miremb Sig Rrug me baze Perf Pag pjes Sit 58 Fat nr 545/2021 dt 16.12.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 9,500,000 2021-12-24 2021-12-29 86121670012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2167001 Bashkia Ure ,kontrate 2506/20 dt 12.10.2021 rikonstruksion i ruges Unaza e re lagja 28 nentori bashkia Dimal fat 525 dt 10.12.2021 situacion 1 10.12.2021 shtese buxheti vkb 75 dt 17.12.2021 konfirmim pref 882/1 dt 20.12.2021
  Bordi i Kullimit Korce (1515) SALILLARI Korçe 15,061,838 2021-12-28 2021-12-29 23110050722021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1005072 DR.E UJITJES E KULLIMIT KORCE LIK. LOTI II MBROJTJE NGA PERMB.LUMI OSUM UZNOVE BERAT,UP NR.268 DT.24.06.2021,KONT.DT.01.09.2021,AUT.LIDHJEKONT.5944/2 DT.24.08.2021,NJOFT.FIT.DT.24.07.2021,LIK.FAT NR.563 DT.23.12.2021,UB 41471
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 70,834,220 2021-12-21 2021-12-23 485121010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik sit nr 5 god 15A/3 zona 5Maji kontr vazhd nr 36670/4 dt.28.10.20 sit nr.5 dt.30.11.2021 fat nr 519/2021 dt.09.12.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 19,000,000 2021-12-16 2021-12-20 81221670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2167001 Bashkia Ure ,kontrata 1826 dt 13.10.2021 situacioni 1 fat 525 dt 10.12.2021 likujdim pjesor i fatures u prok 2506 dt 05.08.2021 rikonstruksioni unazes re lagja 28 nentori bashkia ure vajg
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SALILLARI Tirane 16,394,111 2021-12-15 2021-12-20 59410050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Pune Rik i godines QTTB F.Kruje,UP 335 d 27.8.20,Urdh 336 d 27.8.20,PV dt 30.9.20,Njoft fit 6764/4 d 8.10.20,Kont 6764/5 d 16.10.20,Sig kon 89139574 d 14.10.20,Ur 532 d 31.12.20,Shkr d 12.10.21,Sit 1 dt 17.9,21,fat 369 d 20.10.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 47,533,240 2021-12-15 2021-12-17 142810060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH "Ndertim I rruges, lidhja e Autostrades Milot - Morine me Aeroportin e Kukesit" Dif Sit Nr. 1 Fat 271/2021 dt. 21.09.2021 Kon. Nr. 7831/5 dt. 21.12.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,048,696 2021-12-09 2021-12-13 135510060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Tvsh Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore Proj Miremb Sig Rrug Baze Perf Sit 57 Fat nr 482/2021 dt 25.11.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 147,758,035 2021-12-03 2021-12-06 130410060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Shkresa Nr.8739/2 dt 03.12.2021 Sit10 Fat Nr.303/2021 Dt 23.09.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 31,759,194 2021-12-03 2021-12-06 130610060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Shkresa Nr.4705/2 dt 03.12.2021 Dif Sit 12 Fat Nr.20/2021 Dt 19.05.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 5,782,427 2021-11-26 2021-12-06 127110060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot 4 Kontrat D (Proj Bank Bot), Proj mirmb e sig rrug me baz performanc, Shkres 10571/3 dt 22.11.2021,Sit.56 ft 371/2021 dt 21.10.2021, Kont ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.17 Marvesh financ 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 202,723,592 2021-12-03 2021-12-06 130310060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Shkresa Nr.7457/1 dt 03.12.2021 Sit 9 Fat Nr.126/2021 Dt 17.08.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 357,268,619 2021-12-03 2021-12-06 130110060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Sit 7 Fat Nr.26/2021 Dt 03.06.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 18,964,527 2021-12-03 2021-12-06 130510060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2, Shtese Punimesh Shkresa Nr.10601/1 dt 03.12.2021 Sit 4 Fat Nr.481/2021 Dt 25.11.2021 Kontrata Nr.2995/5 dt 06.04.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 101,952,797 2021-12-03 2021-12-06 130810060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Shkresa Nr.7199/1 dt 03.12.2021 Sit 14 Fat Nr.51/2021 Dt 19.07.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 135,892,960 2021-12-03 2021-12-06 130710060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Shkresa Nr.6501/1 dt 03.12.2021 Sit 13 Fat Nr.31/2021 Dt 30.06.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 190,777,310 2021-12-03 2021-12-06 130210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Shkresa Nr.6894/1 dt 03.12.2021 Sit 8 Fat Nr.50/2021 Dt 19.07.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 18,217,200 2021-11-23 2021-11-25 125910060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2, Shtese Punimesh Shkresa Nr.10332/1 dt 22.11.2021 Sit 3 Fat Nr.449/2021 Dt 15.11.2021 Kontrata Nr.2995/5 dt 06.04.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 2,728,796 2021-11-16 2021-11-18 124210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Proj I Bankes Boterore), Proj I Miremb dhe Sig Rrug me Baz Perform Shkres 9891/3 dt 02.11.21 Sit 55 ft 360/2021 dt 13.10.21,Kont ne vazhd RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.17 Marrvesh financ 8489-ALB
  Bashkia Vore (3535) SALILLARI Tirane 950,000 2021-11-16 2021-11-17 58221650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore,lik Rik sist asfal rruge brendsh loti 1 dhe 2,urdh lik 177 dt 21.10.2021,vazhd kontr 10/6 dt 27.11.2016,sit nr 1 dt 30.11.2016, fat 95 dt 30.11.2016 seri 08500998