Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,942,981,945.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 19,777,280 2020-01-29 2020-02-04 910060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie Shkresa Nr. 816 Dt 28.01.2020 Clirim garancie Kodi M063786 Kontrata nr 9341/1 dt 18.11.2016 PV kolaudimi dt 13.12.2017, PV Marrje ne dorezim 31.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 62,661,088 2020-01-16 2020-01-17 336105600120191 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr rruge, kontr ne vazhd GOA 2019/p-29 dt 27.08.2019, seri 30087255 dt 16.12.23019, sit nr 3
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 122,374,428 2019-12-29 2019-12-31 119910060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim rruge Shkresa Nr 2771/1 dt 20.12.2019 Sit nr 12 Fat 42 Dt 12.03.2019 Ser 30087478 Kontrata ne vazhdim Nr. 1969/5 dt 24.04.2017
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 60,077,788 2019-12-29 2019-12-31 120110060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim rruge Shkresa Nr 2816/2 Diference Sit 3 Fat Nr.40 Dt 12.03.2019 Ser 30087476 Kontrata ne vazhdim Nr. 4649/6 dt 19.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1,278,003 2019-12-29 2019-12-31 120010060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim rruge Shkresa Nr 5092/1 dt 20.12.2019 Sit Perfundimtar Fat 77 Dt 14.05.2019 Ser 30087413 Kontrata ne vazhdim Nr. 1969/5 dt 24.04.2017 PV Kolaudimi dt 08.05.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 5,811,395 2019-12-29 2019-12-31 120210060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim rruge Shkresa Nr 5091/2 Sit Perfundimtar Fat Nr.78 Dt 14.05.2019 Ser 30087414 Kontrata ne vazhdim Nr. 4649/6 dt 19.07.2018 PV Kolaudimi dt 08.05.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 75,944,616 2019-12-20 2019-12-23 25410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr kontr ne vazhd GOA 2019/p-29 dt 27.08.2019, seri 30087336 dt 30.11.2019, sit nr 2
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 1,991,622 2019-12-02 2019-12-05 431921010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 bashkia Tirane Pagese 5% Garanci obj shtes kont Rikualifikimi Pazarit te Ri Shk.31442/1 11.11.19 kont shtes 21749/5 12.06.17 PV kol, 15.08.17 PV perf garanci 10.10.19
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 1,090,023 2019-12-02 2019-12-05 431821010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Pagese 5% shtes kont Rikualifikim urban Sheshi Avni rustemi pazari Ri Loti II rikost markata peshkut shk.35273/1 11.11.19 kont 22099/6 13.06.17 PV kol 19.09.17 PV perf grancis 10.10.2019
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 2,694,146 2019-11-26 2019-11-27 49921600012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2160001 BASHKIA HIMARE INVESTIME TE VOGLA NE INTENERARIN EMBLEMATIK, FAT NR. 193, DT. 31.10.2019, SERIA 30087319, SITUACION PUNIMESH DT. 31.10.2019,
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 2,057,064 2019-11-25 2019-11-26 49821600012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 BASHKIA HIMARE 5% GARANCI RIK I RRUG KTHESA E PILURIT VUMBLO, URDHER NR. 175, DT. 21.11.2019, AKT KOLAUDIMI DT.05.10.2019, CERTIFIKATE E MARRJES NE PERHERSHME NE DOREZIM DT. 19.11.2019
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 6,087,062 2019-11-25 2019-11-26 49721600012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 BASHKIA HIMARE 5% GARANCI RIK I RRUG KTHESA E PILURIT VUMBLO, URDHER NR. 175, DT. 21.11.2019, AKT KOLAUDIMI DT.05.10.2019, CERTIFIKATE E MARRJES NE PERHERSHME NE DOREZIM DT. 19.11.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) SALILLARI Tirane 11,254,754 2019-11-15 2019-11-18 39610900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP,466, kthim i tr op.ek, urdh nr 427, dt 08.10.2019,vkpp 621, dt 24.09.2019
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 59,371,754 2019-11-11 2019-11-14 408321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikonceptim i parkut KOnt ne vazhd 36099/6 dt 07.12.2017 Sit 5 date 19.07.2019 fat 80087448 dt 19.07.2019
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 1,195,270 2019-11-11 2019-11-14 408221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikonceptim i parkut KOnt ne vazhd 36099/6 dt 07.12.2017 Sit 5 date 30.05.2019 fat 30087481 dt 31.05.2019 Diference
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 8,146,668 2019-11-11 2019-11-14 408421010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rikonceptim i parkut KOnt ne vazhd 36099/6 dt 07.12.2017 Sit 09.08.2019 fat 300873778 dt 20.08.2019
  Bashkia Divjake (0922) SALILLARI Lushnje 18,444,357 2019-10-29 2019-11-05 66321470012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2147001 Bashkia Divjake kthim garanci pun.per sist.asf.rr.Mertish-3 Urat sipas pc.vb.marrjes perf.d.per kth.garancie dt.19.09.2019,akt kolaud. dt.04.07.2017,pc.vb.m.perkoh.dorez. dt.07.07.2017,kont.633 dt.24.02.16,akt.konst.KLSH nr.43
  Bashkia Divjake (0922) SALILLARI Lushnje 251,764 2019-10-28 2019-11-05 66521470012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2147001 Bashkia Divjake kthim garanci pun.per sist.asf.rr.bll.VL lgj.Stan sipas pc.vb.marrjes perf.d.per kth.garancie dt.19.09.2019,akt kolaud. dt.30.12.2015,pc.vb.m.perkoh.dorez. dt.08.01.2016,kont.sht.3522 dt.11.12.15,akt.konst.KLSH nr.40
  Bashkia Divjake (0922) SALILLARI Lushnje 502,568 2019-10-28 2019-11-05 66421470012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2147001 Bashkia Divjake kthim garanci pun.per sist.asf.rr.bll.VL lgj.Stan sipas pc.vb.marrjes perf.d.per kth.garancie dt.19.09.2019,akt kolaud. dt.30.12.2015,pc.vb.m.perkoh.dorez. dt.08.01.2016,kontr.nr.998 dt.01.04.15,akt.konst.KLSH nr.40
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,863,928 2019-10-31 2019-11-05 86810060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 8562/1 dt 24.10.2019 Pagese e pjesshme Sit 30 Fat nr 162 dt 18.09.2019 ser 30087388 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb