Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,942,981,945.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 18,507,525 2021-06-03 2021-06-04 32721670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2167001 Bashkia Ure,kontrate 2199/12 dt 16.10.2020 rjeti jashtem dhe i brendshem ,njesia adm cukalat , bashkia ure-v fat 22/2021 dt 27.05.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 13,999,367 2021-06-03 2021-06-04 32621670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik 2167001 Bashkia Ure, kontrata 2515/5 dt 16.10.2020 rjeti shperndares bashkia ure fat 21/2021 dt 27.05.2021 situacioni 3
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 250,633 2021-06-03 2021-06-04 32121670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik 2167001 Bashkia Ure, kontrata 2515/5 dt 16.10.2020 rjeti shperndares bashkia ure fat 242 dt 23.12.2020 seri 30087009
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 492,475 2021-06-03 2021-06-04 32221670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2167001 Bashkia Ure,kontrate 2199/12 dt 16.10.2020 rjeti jashtem dhe i brendshem ,njesia adm cukalat , bashkia ure-v fat 226 dt 07.12.2020 situacioni 1
  Bashkia Kucove (0217) SALILLARI Kuçove 46,499,698 2021-06-03 2021-06-04 55621240012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2124001 lik .fat.23/2021 dt.27.05.2021 "ndertim ujesjellsi per fshatrat Lumas,Pellumbas Bardhaj,Sheseq,Vodes etj kontrata 468 dt.08.02.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SALILLARI Tirane 12,474,176 2021-05-28 2021-06-01 24810060012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE PAGES TVSH SISTEMI I MENAXHIMIT TE MBETJEVE BERAT SHKRESA 18/3 FATURA 15(30087043) DATE 22.1.2021 PROCESVERBAL KONFIRMIN 16/3/21 MARRVESHJE 10/8/21 VAZHDIM URDHER GR PUNE 392 DT 18/10/19 VKM 319 DT 21/10/21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 2,682,648 2021-05-27 2021-05-28 71410060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Shkresa Nr 4949/3 dt 26.05.21 Sit 51 Fat nr 19/2021 dt 19.05.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,074,533 2021-05-24 2021-05-27 65210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Sit 50 Fat nr 18/2021 dt 17.05.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 92,180,432 2021-05-19 2021-05-21 156121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 2, dt 4.5.21, kontr 36670/4, dt 28.10.20, fat 15/2021, dt 14.05.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 11,187 2021-04-12 2021-05-06 45910060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Sit 24 Fat nr 34 dt 11.03.2019 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 45,732,491 2021-04-16 2021-04-19 47610060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Shkresa Nr.3622/1 dt 15.04.2021 Sit 6 Fat Nr.11/2021 Dt 13.04.2021 Kontrata Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 951,296 2021-04-15 2021-04-19 10510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft rikualifikim sheshi, kontrate en vazhd GOA 209/p-29 dt 27.08.2019, seri 30087005 dt 16.12.2020, sit nr 5 perfund, cert perfund e perkohshme dt 30.03.2021, aktkol dt 15.02.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 223,058 2021-04-12 2021-04-19 45710060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Sit 20 Fat nr 194 dt 14.11.2018 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 6,349 2021-04-12 2021-04-19 46010060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Sit 26 Fat nr 79 dt 30.05.2019 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 681 2021-04-12 2021-04-19 46110060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Sit 34 Fat nr 220 dt 30.11.2019 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 21,620 2021-04-12 2021-04-19 45810060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Sit 20 Fat nr 194 dt 14.11.2018 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,861 2021-04-12 2021-04-19 46310060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Sit 45 Fat nr 198 dt 24.11.2020 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1,876 2021-04-12 2021-04-19 46210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Sit 37 Fat nr 41 dt 27.03.2020 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 95,497,556 2021-04-15 2021-04-16 113721010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane, Lik situac 1, dt 17.3.21, objekti Ndertim God 15A/3 zona zhvellimore 5 Maji, Kontr 36670/4, dt 28.10.20, Proc permbl 36670/1, dt 27.10.20, form njoftim fitues 36670/2, dt 27.10.20, Fatura 8/2021, dt 23.03.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,076,101 2021-03-30 2021-04-02 36710060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Shkresa Nr 3072/3 dt 29.03.21 Sit 49 Fat nr 9/2021 dt 23.03.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb