Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,942,981,945.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 48,103,745 2021-11-11 2021-11-12 411021010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane lik sit 4 god 15a/3 zona 5Maji kontr vazhd nr 36670/4 dt.28.10.20 sit nr 4 dt.27.10.2021 fat nr 383/2021 dt.26.10.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 2,521,237 2021-10-26 2021-10-28 117510060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D Projekti I Mirembajtjes dhe Sigurise Rrugore me Baze Performance Sit 54 Fat nr 359/2021 dt 13.10.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 16,571,484 2021-10-21 2021-10-26 346721010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garnci punimesh Kont ne avzhd 36099/6 dt 07.12.17 Rikoncep parku te rruga e elbasanit Pv koluadim 27.08.19 pv perfundimtare 14.09.2021
  Bashkia Vore (3535) SALILLARI Tirane 3,732,817 2021-10-22 2021-10-26 58021650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore,lik Rik sist asfal rruge brendsh loti 3,urdh lik 175 dt 20.10.2021,vazhd kontr 40/8 dt 10.06.2013,sit nr 2 dt 22.10.2015, fat 42 dt 30.05.2014
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 28,173,192 2021-10-22 2021-10-26 353721010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Likuidim situacion nr.3 god 15A/3 ne zon zhvillim 5 MAj garanci praktika ush 1337 dt.14.04.2021 kont vazh 36670/4 dt.28.10.2020 sit 3 dt 31.08.21 fat 196/2021 dt.07.09.2021 diferenc
  Bashkia Vore (3535) SALILLARI Tirane 1,966,757 2021-10-22 2021-10-25 58121650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore,lik Rik sist asfal rruge brendsh loti 3,urdh lik 176 dt 20.10.2021,vazhd kontr 40/8 dt 10.06.2013,sit nr 4 dt 31.12.2015, fat 126 seri 23054970dt 30.11.2015
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 11,217,932 2021-10-13 2021-10-14 57121600012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2160001 BASHKIA HIMARE RIKON. I RRUGES STEFANAL SEG 1-2, KONTR NR 138, DT. 19.04.2021, UP NR. 3, DT. 25.02.2021, FAT NR 349/2021, DT. 08.10.2021, SITUACION PJESOR NR 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 95,000,000 2021-10-11 2021-10-12 113810060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH "Ndertim I rruges, lidhja e Autostrades Milot - Morine me Aeroportin e Kukesit" Pag Pjes Sit Nr. 1 Fat 271/2021 dt. 21.09.21 Kon. Nr. 7831/5 dt. 21.12.20 UP nr 212 dt 16.10.20 NjF nr 122 dt 21.12.20 NjLK nr.126 dt 28.12.20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 29,097,451 2021-10-06 2021-10-07 112710060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2, Shtese Punimesh Shkresa Nr.8739/1 dt 05.10.2021 Sit 2 Fat Nr.302/2021 Dt 23.09.2021 Kontrata Nr.2995/5 dt 06.04.2021
  Bashkia Finiq (3704) SALILLARI Delvine 6,440,536 2021-10-05 2021-10-06 365.23260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturen nr 85/2021 data 26.07.2021 bashkia Finiq
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,069,568 2021-10-04 2021-10-06 111510060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Projekt.Miremb.dhe Sig.Rrug me Perf. Shkresa Nr.8517/3 dt 24.09.2021 Sit 53 Fat nr 120/2021 dt 11.08.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017
  Bashkia Kucove (0217) SALILLARI Kuçove 35,504,040 2021-09-22 2021-09-23 89921240012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2124001 ndertimi i ujsjellsit lumas pellumbas bardhaj krekez dhe ndertimi pjesshem ujsjellsit tapi etj fat nr 261/2021 dt 17.09.2021 kontr nr 468 dt 08.02.2021
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 21,900,808 2021-09-17 2021-09-20 306121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Likujd sit nr 3 Godina 15A/3 ne zone e zhvll 5 Maj kont ne vazhd nr 36670/4, dt 28.10.2020 st nr 3 dt 31.08.2021 fat nr 196/2021 dt 07.07.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,118,566 2021-07-26 2021-07-29 91310060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Lot 4 Kontrata D Proj.Miremb. dhe Sig.Rrug. me baza Perf. Sit 52 Fat nr 29/2021 dt 25.06.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 188,414,853 2021-07-14 2021-07-15 86910060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Pagese e pjesshme Sit 12 Fat Nr.20/2021 Dt 19.05.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 35,978,100 2021-07-14 2021-07-15 86810060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Diference Sit 11 Fat Nr.7/2021 Dt 11.03.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 6,268,686 2021-07-14 2021-07-15 87110060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Diference Sit 6 Fat Nr.11/2021 Dt 13.04.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 5,872,710 2021-06-24 2021-07-01 81510060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2, Shtese Punimesh Sit 1 Fat Nr.27/2021 Dt 16.06.21 Kontrata Nr.2995/5 dt 06.04.21 UP nr 57 dt 26.03.21 NjF Nr. 49 dt 06.04.21 NJLK nr.54 dt 12.0
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 12,111,026 2021-06-14 2021-06-17 78210060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5% Kod Projekti M064185 Kontrata Nr. 4649/6 dt 19.07.2018 PV Kolaudimi dt 08.05.2019 Proces Verbal I marrjes perf ne dorezim 26.05.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 60,951,519 2021-06-14 2021-06-17 78110060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5% Kod Projekti M063827 Kontrata Nr. 1969/5 dt 24.04.2017 PV Kolaudimi dt 08.05.2019 Proces Verbal I marrjes Perf ne dorezim dt 26.05.2021