Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,942,981,945.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 21,448,801 2019-10-29 2019-10-30 20710560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rehabilitim sheshi, kontr GOA 2019/p-29 dt 27.08.2019, seri 30087311 dt 22.10.2019, sit nr 1, up nr 26 dt 20.06.2019, njoft fit dt 09.08.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 17,746,303 2019-10-22 2019-10-25 80010060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Tvsh Shkresa Nr 7733/1 dt 21.10.2019 Sit 29 Fat nr 146 dt 16.08.2019 ser 30087373 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 5,007,311 2019-10-10 2019-10-14 72610060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim grancie Shkresa Nr.8974 dt.08.10.2019 Clirim Garancie Kodi M062699 Kontrata Nr. 4211/4 Dt 13.09.13, PV Kolaudimi 26.05.2017, PV Marrje ne Dorezim 27.08.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 99,847,556 2019-10-10 2019-10-11 72710060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim grancie Shkresa Nr.8978 dt 08.10.2019 Clirim garancie Kodi M062806 Kontrata Nr. 4288/4 Dt 22.10.12 PV kolaudimi dt 04.08.2017, PV marrje ne dorezim 09.09.2019
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 36,345,100 2019-08-19 2019-08-22 295721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikonceptimi i parkut te lojrave te femijeve dhe parkimit publil 2 kate nen tok ne rrugen e Elbananit shk.23531/1 19.07.19 kont .36099/6 07.12.17 sit 4 15.01.19-30.05.19 fat.30087481 31.05.19
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 9,964,368 2019-08-07 2019-08-15 286021010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 5% garanci Rikualifikim Pazari Ri shk.25579/1 30.07.19 kont 30035/7 22.11.16 sit perfund fill-17.05.2017 akt kol 20.06.2017 PV perf 18.07.19
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 1,939,192 2019-07-29 2019-08-13 275021010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Pagese garancie 5% Ura ne rrugen Irfan Tomini shk.17915/1 28.05.2019 PV 06.05.2019 kont 8717/6 30.012.2013 PV kolaudim dt 24.04.2017
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,385,216 2019-08-01 2019-08-06 57810060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH SHkresa Nr. 7473/3 dt 01.08.2019 Sit 28 Fat nr 113 dt 09.07.2019 ser 30087440 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 2,963,000 2019-08-02 2019-08-05 58010060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr. 2816/1 dt 01.08.2019 Pag e pjesshme Sit 3 Fat Nr. 40 dt 12.03.2019 ser 30087476 Kontrata Nr. 4649/6 dt 19.07.2018
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 31,902,730 2019-07-29 2019-07-31 274521010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikonceptimi i parkut te lojrave te femijeve dhe parkimit publil 2 kate nen tok ne rrugen e Elbananit shk.23531/1 19.07.19 kont .36099/6 07.12.17 sit 4 15.01.19-30.05.19 fat.30087481 31.05.19
  Bashkia Vore (3535) SALILLARI Tirane 9,500,000 2019-07-29 2019-07-30 48721650012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2165001 Bashkia Vore,lik sist asfal rr brendsh Lagja Re loti 1+2,vazhd kontr 10/6 dt 27.11.2016,relacion,situacion dt 18.7.2017,fature nr 90 dt 24.7.2017 seri 40194707
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 6,072,187 2019-07-16 2019-07-23 52110060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 6153/4 dt 12.07.2019 Sit 27 Fat nr 102 dt 19.06.2019 ser 30087429 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 4,963,722 2019-07-05 2019-07-12 48710060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 6667 dt 05.07.2019 Sit 26 Fat nr 79 dt 30.05.2019 ser 30087415 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 5,451,893 2019-07-04 2019-07-11 249821010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garanci rik urban shehsi A.Rustemim Loti markat Shkresa 17918/2 dt 01.07.19 Pv perf garancie 28.06.19 Pv kolaud 20.04.19 Kont 2232/14 dt 23.06.2016
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 16,028,463 2019-06-24 2019-06-28 228921010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rikonceptimi parku lojrave rrg Elbasanit kont.36099/6 07.12.17 ssit 3 11.10.18-14.01.19 fat.40197993 14.01.19
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1,656,720 2019-06-18 2019-06-21 40210060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Shkresa Nr 5159 dt 28.05.2019 dif Sit nr 11 Fat 216 Dt 14.12.2018 Ser 40197978 Kontrata ne vazhdim Nr. 1969/5 dt 24.04.2017
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 387,834 2019-06-14 2019-06-20 212221010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Pagese garancie masen 5% obj Shtese kontrate Ura Irfan Tomini shk.17915/1 28.05.19 PV 06.05.19 PV kol 14.02.17 kont 5370/6 24.02.17
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 13,921,985 2019-05-29 2019-06-03 30810060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 5156/3 dt 28.05.2019 Sit 25 Fat nr 53 dt 12.04.2019 ser 30087489 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 15,026,965 2019-05-28 2019-05-30 1850021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 210001 Bashkia Tirane Rikonceptim i parkut te lojrave te femijeve dhe parkimit publik 2 kate nen toke rrg Elb shk.2137/1 13.02.19 kont 36099/6 07.12.17 sit3 dt.11.10.18-14.01.19 fat.40197993 14.01.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,071,096 2019-05-06 2019-05-13 21810060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 4029/3 dt 24.04.2019 Sit 23 Fat nr 58 dt 13.04.2019 ser 30087494 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb