Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,942,981,945.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 13,473,087 2020-07-09 2020-07-13 61610060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 4990/3 dt 08.07.2020 Pagese e pjeshme Sit 40 Fat nr 98 dt 24.06.2020 ser 30087164 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Bashkia Lushnje (0922) SALILLARI Lushnje 1,615,000 2020-07-08 2020-07-10 38921290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik shtrim i rruges bujqesore me cakull dhe rikompozim i lulishtes Bubullime, pjes. fat.nr.20067211 dt.30.06.2015, ur.prok.nr.22 dt.20.04.2015, kontr.nr.139 dt.15.06.2015 transf.nga Nj.Adm.Bubullime
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 8,879,325 2020-06-17 2020-06-19 53410060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 4126/3 dt 11.06.2020 Sit 39 Fat nr 84 dt 27.05.2020 ser 30087250 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) SALILLARI Tirane 410,031 2020-06-15 2020-06-16 15610900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik, 466, kthim te ardh op ek, ub nr 98, dt 18.03.2020, vkpp 99, dt 05.03.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,912,385 2020-06-04 2020-06-08 49310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Tvsh Shkresa Nr 2999/4 dt 03.06.2020 Sit 38 Fat nr 57 dt 27.04.2020 ser 30087224 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb Sipas autorizimit te MFE dt 18.05.2020 dhe dt.01.06.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 147,337,777 2020-05-29 2020-06-01 47210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim rruge Shkresa Nr.3734/1 dt 29.05.2020 Sit 2 Fat Nr.85 Dt 29.05.2020 Ser 30087151 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019 Sipas autorizimit te MFE dt 18.05.2020
  Bashkia Elbasan (0808) SALILLARI Elbasan 2,147,393 2020-05-27 2020-05-28 41121090012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2109001 Bashkia Elbasan 5% Garanci punimesh Obj.Rik.Rr."Funar-Mollagjesh-Perroi Korre"Urdh.Adm.nr.451dt.27.5.2020 Kont.160 dt.8.7.2013 Akt.kolaudimi dt.2.9.2014 Akt dorezimi dt.9.9.2014 Akt marrje dorez.perfund.dt.20.5.2016 Sit.perf.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 4,425,285 2020-05-21 2020-05-26 44010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 2478/3 dt 01.04.2020 Sit 37 Fat nr 41 dt 27.03.2020 ser 30087208 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb Sipas autorizimit te MFE dt 18.05.2020
  Bashkia Elbasan (0808) SALILLARI Elbasan 30,999,502 2020-05-21 2020-05-22 39621090012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2109001 Bashkia Elbasan Rik.Rr."Funar-Mollagjesh-Perroi Korre"(mb.nga K.Funar)Up 2 dt.14.5.2013 konf.1620dt.21.5.13 vend.26.6.13 Kont.160 dt.8.7.13 A.kol.2.9.14 A.dorz.9.9.14 Fat.102,55,79/1 seri 08500252,08501961,08501986 Sit.perf.13.10.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 141,575,335 2020-05-19 2020-05-20 40910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr 3020/1 dt 29.04.2020 Sit 1 Fat Nr.58 Dt 27.04.2020 Ser 30087225 Kontrata Nr. 5649/7 dt 22.10.2019 Urdher Prokurimi nr 119 dt 11.06.2019, Buletini nr 43 dt 28.10.2019, Autorizimi MFE dt 18.05.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 10,486,547 2020-04-29 2020-05-04 2910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001, lik ft rikonstr, kontr ne vazhd GOA 2017/p-20 dt 20.06.2017, seri 30087207 dt 26.03.2020, sit nr 8
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,420,733 2020-04-21 2020-04-23 34010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 2386/3 dt 25.03.2020 Sit 36 Fat nr 36 dt 18.03.2020 ser 30087203 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb Bazuar ne autorizimin e MFE dt 21.04.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 4,932,820 2020-03-17 2020-03-19 17910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVsh Diference Shkresa Nr 8562/1 dt 24.10.2019 Sit 30 Fat nr 162 dt 18.09.2019 ser 30087388 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 4,194,779 2020-03-17 2020-03-19 18910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 1088/4 dt 19.02.2020 Sit 35 Fat nr 21 dt 10.02.2020 ser 30087288 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 7,257,764 2020-03-17 2020-03-19 18710060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 11679/3 dt 23.12.2019 Sit 34 Fat nr 220 dt 30.11.2019 ser 30087346 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 6,006,965 2020-03-17 2020-03-19 18110060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 9295/1 dt 24.10.2019 Sit 31 Fat nr 182 dt 15.10.2019 ser 30087308 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,614,796 2020-03-17 2020-03-19 18510060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 11247/2 dt 11.12.2019 Sit 33 Fat nr 212 dt 30.11.2019 ser 30087338 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 5,912,513 2020-03-17 2020-03-19 18310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 10528/4 dt 22.11.2019 Sit 32 Fat nr 206 dt 14.11.2019 ser 30087332 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 3,614,520 2020-02-24 2020-02-25 7621600012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2160001 BASHKIA HIMARE INVESTIME TE VOGLA NE INTENERARIN EMBLEMATIK, CIKA LOTI 2, KONTR NR. 930/2, DT. 03.06.2019, FAT NR. 194, DT. 31.10.2019, SERIA 30087320, SITUACION NR. 1, DT. PERFUNDIMTAR, URDHER KRYETAR NR. 176, DT. 21.11.2019
  Bashkia Lushnje (0922) SALILLARI Lushnje 1,900,000 2020-02-14 2020-02-17 9921290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik shtrim i rruges bujqesore me cakull dhe rikompozim i lulishtes Bubullime, pjes. fat.nr.20067211 dt.30.06.2015, ur.prok.nr.22 dt.20.04.2015, kontr.nr.139 dt.15.06.2015 transf.nga Nj.Adm.Bubullime