Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,942,981,945.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 85,014,522 2020-12-11 2020-12-16 146710060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor Shqiponja Loti 2 pag pjes Sit 3 Fat Nr.232 Dt 11.11.2020 Ser 30087098 Kontrata Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 95,837,384 2020-12-11 2020-12-14 143810060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Sit 8 Fat Nr.221 Dt 27.11.2020 Ser 30087087 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 8,965,514 2020-12-11 2020-12-14 143910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Dif Sit 7 Fat Nr.189 Dt 10.11.2020 Ser 30087054 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 45,923,959 2020-12-10 2020-12-11 81421670012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia u-v 2167001kontrate 2199/12 dt 16.10.2020 rjeti jashtem dhe i brendshem ,njesia adm cukalat , bashkia ure-v fat 226 dt 07.12.2020 seri 30087092 situacion 1,
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 9,500,000 2020-12-10 2020-12-11 81521670012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia u-v 2167001kontrate 2515/5 dt 16.10.2020 rjeti shperndares ura -vajg FAT 228 DT 07.12.2020 seri 30087094 situacion 1,pjesor
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,369,461 2020-12-09 2020-12-11 140210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH e TD Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Shkresa Nr 9575/3 dt 07.12.2020 Sit 45 Fat nr 198 dt 24.11.2020 ser 30087064 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 55,342,051 2020-11-16 2020-11-18 34710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj arsim, kontr ne vazhd GOA 2020/p-24 dt 09.06.2020, seri 40197797 dt 30.10.2020, sit nr 2
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 78,214,994 2020-11-12 2020-11-17 128810060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.8722/1 dt 12.11.2020 Pag pjes Sit 7 Fat Nr.189 Dt 10.11.2020 Ser 30087054 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 19,932,330 2020-11-12 2020-11-17 128910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.8723/1 dt 12.11.2020 Sit 2 Fat Nr.189 Dt 10.11.2020 Ser 30087055 Kontrata Nr. 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,588,231 2020-11-12 2020-11-17 129010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 8241/4 dt 12.11.2020 Sit 44 Fat nr 178/1 dt 27.10.2020 ser 30087001 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 13,835,513 2020-10-29 2020-10-30 309105600120201 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj arsimore, kontr GOA 2020/p-24 dt 09.06.2020, seri 30087132 dt 19.10.2020, sit nr 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 90,582,587 2020-10-28 2020-10-30 116110060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitim Shkresa Nr.8046/2 dt 27.10.2020 Sit 6 Fat Nr.170 Dt 21.10.2020 Ser 30087135 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 15,903,921 2020-10-08 2020-10-13 106010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Tvsh Shkresa Nr 7407/3 dt 06.10.2020 Sit 43 Fat nr 149 dt 25.09.2020 ser 30087115 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 31,548,360 2020-10-08 2020-10-13 108510060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitim Shkresa Nr.7314/2 dt 08.10..2020 Sit 1 Fat Nr.160 Dt 02.10.2020 Ser 30087125 Kontrata Nr. 7733/5 dt 02.11.2018 Urdher Prokurimi nr 65 dt 07.09.2018 Buletini Nr. 44 datë 05 Nentor 2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 113,581,167 2020-09-25 2020-09-28 97210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehabilitim Shkresa Nr.6919/1 dt 24.09.2020 Sit 5 Fat Nr.147 Dt 21.09.2020 Ser 30087113 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 5,518,570 2020-09-11 2020-09-15 91510060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 6576/3 dt 09.09.2020 Sit 42 Fat nr 138 dt 25.08.2020 ser 30087104 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 191,303,743 2020-08-20 2020-08-21 82810060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitim Shkresa Nr.6056/1 dt 20.08.2020 Sit 4 Fat Nr.135 Dt 18.08.2020 Ser 30087101 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,662,808 2020-08-13 2020-08-17 80910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Shkresa Nr 5925/3 dt 12.08.2020 Sit 41 Fat nr 115 dt 30.07.2020 ser 30087181 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 31,227,485 2020-07-22 2020-07-23 12610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik ft rikonstr, kontr ne vazhd GOA 2017/p-20 dt 20.06.2017, seri 30087156 dt 30.05.2020, sit nr 9
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 91,956,123 2020-07-16 2020-07-17 63210060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.5261/1 dt 15.07.2020 Sit 3 Fat Nr.108 Dt 15.07.2020 Ser 30087174 Kontrata ne vazhdim Nr. 5649/7 dt 22.10.2019