Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,942,981,945.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 9,011,427 2019-05-06 2019-05-13 21610060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 4271/1 dt 02.05.2019 Sit 22 Fat nr 05 dt 10.01.2019 ser 40197991 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 15,964,136 2019-05-06 2019-05-13 22010060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 4030/3 dt 24.04.2019 Sit 24 Fat nr 34 dt 11.03.2019 ser 30087470 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb
  Bashkia Divjake (0922) SALILLARI Lushnje 306,698 2019-04-12 2019-05-02 23421470012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2147001 Bashkia Divjake kthim garanci punimesh per ndert.q.shendetesore Divjake sipas pc.vb.marrjes perf. d. per kth.garancie dt.17.12.2017,akt kolaudimi dt.25.10.2016,pc.vb.m.perkohshme ne dorezim dt.14.11.16,kontr.shtese 3463 dt.19.09.16
  Bashkia Divjake (0922) SALILLARI Lushnje 2,347,724 2019-04-12 2019-04-19 23321470012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2147001 Bashkia Divjake kthim garanci punimesh per ndert.q.shendetesore Divjake sipas pc.vb.marrjes perf. d. per kth.garancie dt.17.10.2017,akt kolaudimi dt.25.10.2016,pc.vb.m.perkohshme ne dorezim dt.14.11.2016,kontr.nr.1034 dt.07.04.2015,
  Bashkia Divjake (0922) SALILLARI Lushnje 2,347,724 2019-04-12 2019-04-19 23321470012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2147001 Bashkia Divjake kthim garanci punimesh per ndert.q.shendetesore Divjake sipas pc.vb.marrjes perf. d. per kth.garancie dt.17.10.2017,akt kolaudimi dt.25.10.2016,pc.vb.m.perkohshme ne dorezim dt.14.11.2016,kontr.nr.1034 dt.07.04.2015,
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 8,886,678 2019-03-18 2019-04-05 88321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001Bashkia Tirane Rikonceptim i parkut te lojrave Shkresa 2137/1 dt 13.02.19 Kon ne vazhd 36099/6 dt 07.12.17 sit 3 dt 14.01.19 Fat 40197993 dt 14.01.19
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 8,886,678 2019-03-18 2019-04-05 88321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001Bashkia Tirane Rikonceptim i parkut te lojrave Shkresa 2137/1 dt 13.02.19 Kon ne vazhd 36099/6 dt 07.12.17 sit 3 dt 14.01.19 Fat 40197993 dt 14.01.19
  Bashkia Maliq (1515) SALILLARI Korçe 4,413,247 2019-03-21 2019-03-25 14121680012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2168001 BASHKIA MALIQ LIK.5% GARANCI PUNIMESH RIVITALIZIM I FSHATIT SOVJAN DHE LUADISHTE ;URDHER TITULLAR NR.111 DT.20.03.2019;CER.MAR.PERF.DOREZIM DT.11.03.2019;AKT KOLAUDIM DT.02.02.2018;KONTRATE NR.3872 DT.25.07.2017
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 13,278,096 2019-03-18 2019-03-19 88121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001Bashkia Tirane Rikonceptim i parkut te lojrave Shkresa 19182/7 dt 07.12.17 Knt ne vazhd 36099/6dt 07.12.17 sit 1 dt 10.05.18 fat 40194827 dt 10.05.18
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 15,492,914 2019-03-12 2019-03-15 1510560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft rikonstr rruge kontr ne vazhd GOA 2017/P-20 dt 20.06.2017, seri 40197882 dt 24.12.2018 sit nr 7
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 6,143,632 2019-02-20 2019-02-25 51021010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia TiraneGaranci obj Rikualifikimi urban i bllokut kufizuar rrg Dibres NJ.Meka N.Avrami G.Perlevec shk.36035/1 23.10.18 kont 36/6 10.06.13 akt kol 28.09.16 PV 10.10.18
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 4,061,424 2019-02-14 2019-02-15 9521020012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2102001 bashkia berat pagese clirim garancie rikostruksion parku deshmoret e kombit kontrata 01.06.2015, proces verbal kolaudimi 13.09.2016,proces verbal marje ne dorezim 26.09.2016 cerfifitaka e garancise 10.01.2019
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 57,781,379 2019-02-08 2019-02-12 34621010012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik Rikonceptim i parkut lojrave rrg.Elbasanit garanci sit 1 dhe 2 shk.37983/1 13.11.18 kont.36099/6 07.12.2017 sit 2 11.05.18-10.10.18 fat.40194885 10.10.2018
  Bashkia Fier (0909) SALILLARI Fier 6,420,202 2019-02-08 2019-02-11 6221110012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 garanci obj.Urdh.4652/1 dt.2.7.2018 akt-kolaudim 12.12.2016 UP.13dt.21.03.2016njf.13.5.2016 kontr.1657/6 dt.31.5.2016aktmarrje dorez.12.12.2016 certif garanc.28.1.2019
  Bashkia Maliq (1515) SALILLARI Korçe 5,250,707 2019-01-23 2019-01-24 3321680012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2168001 BASHKIA MALIQ LIK.5% GARANCI PUNIMESH SISTEMIM ASFALTIM RRUGA KUC ORMAN;URDHER TITULLAR NR.610 DT.26.12.2018;CER.MAR.PERF.DOREZIM DT.06.12.2018;AKT KOLAUDIM DT.06.11.2017;KONTRATE NR.626 DT.05.02.2017
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 25,961,658 2018-12-26 2019-01-07 140710060542018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 11786/4 dt 24.12.2018 Sit 21 Fat nr 214 dt 13.12.2018 ser 40197976 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489-Alb