Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 1,389,274,470.00 240 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,227,361 2021-12-20 2021-12-21 40021130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SIT FRF RIKUALIFIKIMI URBAN RRUGA KRYESORE SUK 2 FAT 95/2021 DT 17/12/2021
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 4,321,939 2021-12-20 2021-12-21 246221180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 30 DT 17.11.2020 KONTRATE 656/2 DT 20.02.2019
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 17,198,108 2021-12-15 2021-12-16 115821190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA RROGOZHINE KONTRATE NR 4308/2 DT 10.11.2021 PROT THESAR NR 607 DT 15.12.2021 RINDERTIM I SHKOLLES 9 VJECARE LEKAJ FATURE NR 79 DT 16.11.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 9,290,361 2021-12-14 2021-12-15 240921180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 89 DT 06.12.2021 FURNIZIM ME UJE PLAZHI GJENERALIT BARDHOR KARPEN SYNEJ KONTRATE NR 509/3 DT 12.05.2021
  Bashkia Kamez (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 11,739,913 2021-12-02 2021-12-06 130921660012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2166001 Bashkia Kamez, Rindertim i shkolles 9-vjecare N.Hoxha, Kont. ne vazhdim 3799 dt 12.04.2021, situacion nr.4 dt 19.11.2021. fat.81 dt 19.11.2021 mbajtur 5% garanci punimesh,
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 12,471,851 2021-12-01 2021-12-02 58521340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar "Rikonstruksion i sektorit te depove Peqin" kontrate nr.237prot date 01.02.2021 UP nr 316 dt 14.12.2020 mir proc nr216dt28.01.2021 fature nr 84 dt 01.12.2021 situacion nr 3
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 4,600,640 2021-11-16 2021-11-17 55221340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar "Rikonstruksion i sektorit te depove Peqin" kontrate nr.237prot date 01.02.2021 UP nr 316 dt 14.12.2020 mir proc nr216dt28.01.2021 fature nr 18 dt 16.04.2021 sit pjes 2
  Qarku Korçe (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 2,581,530 2021-11-11 2021-11-12 19420150012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KESHILLI I QARKUT KORCE (2015001) REHAB.I RRUGES TE FSHATIT KOSHNICE,B.DEVOLL,U.P NR.15 DT 12.02.21,P.V VL.OF.DT 09.04.21,RAP.PERMB.NJOF.FITUESI DT 20.04.21,KONT.NR.325 PROT DT 04.05.21,PREVENTIV,SIT.NR.3,FAT.74/2021 DT 08.11.21,PUB.NE APP
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 13,160,397 2021-11-10 2021-11-11 218821180012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KAVAJE FURNIZIMI ME UJE PLAZHI GJENERALIT BARDHOR-KARPEN-SYNEJSITUACIONI NR 3, FATURE NR 72 DT 02.11.2021 KONTRATE NR 509/3 DT 12.05.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 409,852 2021-11-10 2021-11-11 218621180012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 4 DT 02.03.2021 NDRICIMI ME LED KONTRATE NR 227/1 DT 25.01.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 1,299,240 2021-11-10 2021-11-11 218721180012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KAVAJE FURNIZIMI ME UJE PLAZHI GJENERALIT BARDHOR-KARPEN-SYNEJSITUACIONI NR 2, FATURE NR 46 DT 09.08.2021 KONTRATE NR 509/3 DT 12.05.2021
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 12,832,324 2021-11-10 2021-11-11 53221340012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2134001 Bashkia Peqin lik UP nr 200dt08.02.2021 mir.proc.nr593/1dt31.03.2021 kontrate nr704 dt19.04.2021 fature nr77dt09.11.2021 situac 5 likuidim pjesor njoft fit nr593 dt31.03.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 14,248,736 2021-11-03 2021-11-04 99121190012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FATURE NR 71 DT 01.11.2021 RIKONSTRUKSION UJESJELLESI, KONTRATE 534/2 DT 04.02.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 3,099,800 2021-10-28 2021-10-29 207321180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KAVAJE FATURE NR 69 DT 20.10.2021 KONTRATE NR 612/4 PROT DT 12.04.2021 UP NR 73 DT 15.02.2021 RIKONSTRUKSION I SHKOLLES 9 VJECARE RAZI LEKA
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 16,040,762 2021-10-18 2021-10-19 96621190012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FATURE NR 68 DT 18.10.2021 KONTRATE NR 534/2 DT 04.02.2021 RIKONSTRUKSION MAGJISTRATI KRYESORUJESJELLESI
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 478,853 2021-10-18 2021-10-19 96521190012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FATURE NR 10 DT 08.04.2021 KONTRATE NR 534/2 DT 04.02.2021 RIKONSTRUKSION MAGJISTRATI KRYESORUJESJELLESI
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 13,522,067 2021-10-14 2021-10-15 47921340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Ndertim rrjeti i ujesjellesit fshati Bicaj dhe Caushaj Kontrate nr 704 dt 19.04.2021 UP nr 200 dt 08.02.2021 mir.proc.nr593/1dt31.03.2021njoft.fit nr593dt31.03.2021 fat nr67/2021 dt13.10.2021 situacion nr 4
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 2,145,608 2021-10-14 2021-10-15 47721340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Ndertim rrjeti i ujesjellesit fshati Bicaj dhe Caushaj Kontrate nr 704 dt 19.04.2021 UP nr 200 dt 08.02.2021 mir.proc.nr593/1dt31.03.2021njoft.fit nr593dt31.03.2021 fat nr33/2021 dt09.06.2021 situacion nr 3
  Bashkia Kamez (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 13,397,581 2021-10-12 2021-10-13 107821660012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2166001 Bashkia Kamez, Rindertim i shkolles 9-vjecare N.Hoxha, Kont. ne vazhdim 3799 dt 12.04.2021, situacion nr.3 dt 5.10.2021. fat.62 dt 5.10.2021 mbajtur 5% garanci punimesh,
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 6,018,560 2021-09-14 2021-09-15 175121180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KAVAJE RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9-VJECARE RAZI LEKA KONTRATE 612/4 DT 12.04.2021 FATURE NR 53 DT 07.09.2021