Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 1,389,274,470.00 240 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 532,948 2020-12-29 2020-12-30 70121340012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Transformimi stacionit pompave Peqin, Urdh prok nr.64 dt 24.05.2019, kontrate nt.1638 dt 23.07.2019, fature ser80797929 dt 17.12.2020, situacion pjesor nr.4mir.proc.1586dt12/7/2019form.njoft.fit1587dt12/7/19
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 1,000,501 2020-12-24 2020-12-28 228521180012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR I RRUGICAVE TE QYTETIT KONTR 3036/2 DT 12.09.2020 SIT 4 PJESORE FAT 27 DT 16.12.2020 SERI 80797928
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 11,628,549 2020-12-24 2020-12-28 228221180012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR I LINJAVE TE PUSEVE 281-283 DEPO 500 KONTR 3509/2 DT 10.10.2019 FAT 1 DT 21.12.2020 SERI 92600601 KERKESE 1730 DT 22.05.2019 UP 8 DT 23.05.2019
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 37,999,971 2020-12-24 2020-12-28 68421340012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2134001 Bashkia Peqin likuiduar ndertim ujesjellesi per fshtarat Gjocaj, Celhakaj dhe Hasm. UPnr201dt27.07.2020 mir.proc nr1644/1 dt17.09.2020 form.njoft.fit.nr1644 dt17.09.2020 kont nr1689 dt24.09.2020 fat ser 80797930dt24.12.2020sit pjes2
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 17,650,848 2020-12-23 2020-12-24 141521190012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM LIK FAT NR 02 SERI 92600602DT 22.12.2020 SITUACION NR 4TE KONT 4693/2 DT 03.11.2020 TE UP NR 240 DT 28.08.2020 REHABILITIM KANALE SEKONDARE PEQIN-KAVAJE FAZA III
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 1,900,000 2020-12-23 2020-12-24 143521220012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT, U.P NR.63 DT 30.09.2016, BULETIN NR.27 DT 10.07.2017, KONTRATE DT 28.08.2017, AMEND.KONTRATE DT 05.08.2020, SITUACION NR.10 DT 01.12.2020, FAT.NR.36 DT 16.12.2020 (LIK.PJESOR), UB31238
  Bashkia Himare (3737) BOSHNJAKU. B Vlore 4,551,107 2020-12-22 2020-12-23 58421600012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave 2160001 BASHKIA HIMARE RIKONSTRUKSION I URES NE LAGJEN LENGA VRANISHT, KONTR NR. 273, DT. 23.11.2020, UP NR. 31, DT. 27.08.2020, FAT NR. 08, DT. 15.12.2020, SERIA 92600708, SITUACION PJESOR I PUNIMEVE NR. 01
  Qarku Elbasan (0808) BOSHNJAKU. B Elbasan 1,348,265 2020-12-21 2020-12-22 34020480012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2048001 Keshilli i Qarkut ndertim vepra arti mure mbajtese te rrug lab katund lab malfat nr 35 seri 78407486 akt kolaud 02.12.2020 up nr 48 dt 09.04.2019 kont nr 577 dt 25.06.2019 pv dt 06.05.2019 vend nr 79 dt 11.06.2019 urdher nr 125
  Bashkia Ballsh (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 3,587,993 2020-12-21 2020-12-22 156821310012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER RIK SHKOLLA 9 VJECARE BESELIDHJA FAT PRILL 2019 U.P NR 1732 DT 26.07.2018 NJOF FIT NR.1973/2 DT 10.09.2018 KONT NR 2054 DT 18.09.2018 P.V KOLAUDIMI DT 05.04.2019 FAT NR.33 DT 01.04.2019 SERI 65069335 MAR DORZ DT 10.04.2019
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 20,343,689 2020-12-16 2020-12-18 137821190012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM LIK FAT NR 09 SERI 92600710DT 15.12.2020 SITUACION NR 3TE KONT 4693/2 DT 03.11.2020 TE UP NR 240 DT 28.08.2020 REHABILITIM KANALE SEKONDARE PEQIN-KAVAJE FAZA III
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 2,228,312 2020-12-16 2020-12-17 225921180012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKUALIF I RRUGICAVE TE QYTETIT KONTR 3036/2 DT 12.09.2019 FAT 15 DT 11.03.2020 SERI 80797967 KERKESE 1841 DT 30.05.2019 SIT 2
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 6,080,206 2020-12-16 2020-12-17 225821180012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR TE LINJAVE TE PUSEVE 281-283 DEPO 500M3 NDERTIM PUSI 7 KONTR 3509/2 DT 10.10.2019 FAT 9 DT 04.12.2019 SERI 80797909
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 57,397 2020-12-15 2020-12-16 223721180012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR LINJAVE TE PUSEVE 281-283 KONTR 3509/2 DT 10.10.2019 FAT 19 DT 03.06.2020 SERI 80797919
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 13,049,314 2020-12-04 2020-12-07 42110560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindertn i obj ars , kontr ne vazhd GOA 2020/p-09.06.2020, seri 78407485 dt 2.12.2020, sit nr 4
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 1,822,477 2020-12-03 2020-12-04 132021220012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT, U.P NR.63 DT 30.09.2016, BULETIN NR.27 DT 10.07.2017, KONTRATE DT 28.08.2017, AMEND.KONTRATE DT 05.08.2020, SITUACION NR.9 DT 10.11.2020, FAT.NR.27 DT 11.11.2020 (LIK.PERFUNDIMTAR), UB 31238
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 39,147,942 2020-12-03 2020-12-04 39910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, rind obj arsimore kont nr GOA 2020 -31 date 09.06.2020 situac nr 3 fat nr 92600702 dt 23.11.2020
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 12,443,945 2020-12-02 2020-12-03 132421190012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM LIK FAT NR 26 SERI 80797927 DT 02.12.2020 SITUACION NR 2 TE KONT 4693/2 DT 03.11.2020 TE UP NR 240 DT 28.08.2020 REHABILITIM KANALE SEKONDARE PEQIN-KAVAJE FAZA III
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 5,771,763 2020-11-25 2020-12-02 207721180012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 31 DT 24.11.2020 NR SERIE 80797983 KONTRATE NR 2422/2 PROT DT 12.09.2020
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 3,240,336 2020-11-24 2020-11-25 207621180012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR I RRUGICAVE TE QYTETI UP 14 DT 30.05.2019 PROT 1841/1 URDHER 108 DT 30.05.2019 PROT 1855 KONTRATE 3036/2 DT 12.09.2019 FAT 23 DT 06.08.2020 SERI 80797924KERKESE 1841 DT 30.05.2019 SITUACION 3 PJESOR
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 5,450,343 2020-11-13 2020-11-16 123321220012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT, U.P NR.63 DT 30.09.2016, BULETIN NR.27 DT 10.07.2017, KONTRATE DT 28.08.2017, AMEND.KONTRATE DT 05.08.2020, SITUACION NR.9 DT 10.11.2020, FAT.NR.27 DT 11.11.2020 (LIK.PJESOR), UB 31238