Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 1,389,274,470.00 240 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) BOSHNJAKU. B Berat 7,981,601 2019-07-04 2019-07-09 47021020012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 10 dt 30.03.2016, njoftim fituesi 11.08.2016, kontrata 12.08.2016, certf marrje ne dor. 06.05.2019 akt kol. 1535 dt 20.03.19 fatura 24 dt 10.05.2019 seria 65069475 rist rr st i vjet st i ri
  Bashkia Berat (0202) BOSHNJAKU. B Berat 6,650,000 2019-07-04 2019-07-09 48721020012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 22 dt 28.05.2018 njoftim fituesi dt 02.08.2018, kontrata nr 5312 dt 24.08.2018 fatura 26 dt 03.06.2019 seria 65069477 situacioni nr 3 asfaltim dhe shtrim rrug. me beton, mirrem cakull
  Bashkia Selenice (3737) BOSHNJAKU. B Vlore 530,714 2019-07-02 2019-07-03 32521590012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2019 B SELENICE RIKONSTRUKSION RUGEVE TE BRENDESHME KONTRATA NR 1946 DAT 21.08.2017 FAT NR 40 DAT 10.06.2019 SERI 65069342
  Bashkia Ballsh (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 3,588,301 2019-06-26 2019-06-27 81521310012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore PAGESE PER BOSHNJAKU B RIK SHKOLLA 9 VJECARE BESELIDHJAU.P NR.1732 REGJ DATE 26.07.2018 KONTRATE NR.2054 REGJ DATE 18.09.2018 FAT NR.33 SERI 65069335 DATE 01.04.2019 SITUACJON PERFUNDIMTAR PV KOLAUDIMI 05.04.2019
  Bashkia Berat (0202) BOSHNJAKU. B Berat 9,500,000 2019-06-20 2019-06-21 42921020012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 10 dt 30.03.2016 kontrata 12.08.2016, kolaudimi 20.03.2019, marrja ne dorezim 05.05.2019 fatura 24 dt 10.05.2019 sertia 65069475rikost rruga stadiumi i vjete dhe i ri,rruga koli vesho
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,464,192 2019-06-20 2019-06-21 23121130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK I SHKOLLES 9 VJECARE AJET TOSKA B. RROSK KNTR 3473 DT 08/09/2019,FAT 32 SERI 65069483 DT 17/06/2019,UP 111 DT 26/06/2018
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 7,479,938 2019-06-14 2019-06-17 110721180012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME ndertim shkolle 9 vjecare qerret kontr 656/2 DT 20.02.2019 KERKESE 3674 DT 20.02.2019 FAT 91 DT 10.06.2019 SERI 65069482 SIT 3 UP 19 DT 24.12.2018
  Bashkia Durres (0707) BOSHNJAKU. B Durres 5,884,201 2019-06-13 2019-06-14 57521070012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) NDERTIM I SHOLLES MARIE KACULINI.KONTR SHTESE 20672 DT 12.11.18 , LIK FAT 78407453 DT 4.6.19,AKT KOLAUDIM DT 24.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Ballsh (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 23,549,571 2019-06-13 2019-06-14 73321310012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore PAGESE PER BOSHNJAKU B RIK SHKOLLA 9 VJECARE BESELIDHJAU.P NR.1732 REGJ DATE 26.07.2018 KONTRATE NR.2054 REGJ DATE 18.09.2018 FAT NR.33 SERI 65069335 DATE 01.04.2019 SITUACJON PERFUNDIMTAR
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,028,840 2019-06-12 2019-06-13 22021130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKUALIFIM URBAN RRUGA SUK 2 KNTR 2573 DT 19/06/2018,FAT 06 SERI 65069456 DT 12/07/2018
  Bashkia Durres (0707) BOSHNJAKU. B Durres 9,000,000 2019-06-10 2019-06-11 56321070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore NDERTIM SHK.9-VJECARE MARIE KACULINI ,SHTESE KONTR. 20672 DT 12.11.2018 ,LIK FAT 3 DT 4.6.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 2,439,168 2019-06-05 2019-06-06 35521340012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2019 Bashkia Peqin likuiduar Rikonstruksioni i shkolles 9-vjecare "Demir Godelli" UP Nr 133 Dt 09.07.2018 Miratim Procd nr 830 dt 28.08.2018 njoftim fit dt 28.08.2018 kontr nr 838 dt 30.08.2018 fat nr 28 dt 03.06.2019 sit pun nr8
  Bashkia Berat (0202) BOSHNJAKU. B Berat 6,932,150 2019-05-30 2019-06-03 37321020012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 10 dt 30.03.2016 kontrata 12.08.2016 fatura 24 dt 10.05.2019 seria 65069475 akt kolaudimi 1535 dt 20.03.2019 marrja ne dorezim 06.05.2019 rikost rruga st e vjete st i ri
  Bashkia Durres (0707) BOSHNJAKU. B Durres 837,570 2019-05-21 2019-05-22 50621070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK FASADA NE QYTET ,KONTR. 3664 DT 20.2.18 ,LIK FAT 19 DT 15.1.19 (DIFERENCE) /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 5,613,191 2019-05-16 2019-05-17 18821130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK I RRUGES KUMAN LUAR VIDHISHT KNTR 4482 DT 02/11/2018,FAT 19 SERI 65069469 DT 05/04/2019,UP 136 DT 12/09/2018
  Bashkia Cerrik (0808) BOSHNJAKU. B Elbasan 1,050,312 2019-05-10 2019-05-13 28521100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Cerrik Rikualifikim urban Bashkia cerrik kontrat 28.12.2018 u-p nr, 330 p-v vendim njoftim fituesi fature nr, 41 dt. 02.04.2019 seri 65069323situacion punimesh
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 13,422,382 2019-05-10 2019-05-13 83021180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RI NDERTIM SHKOLLE 9 VJECARE QERRET+AMBIENTE SPORTIVE+KOPESHT KONTR 656/2 DT 20.02.2019 UP 19 DT 24.12.2018 PROT 3674/1 KERKESE 3674 DT 04.12.2018 FAT 22 DT 06.05.2019 SERI 65069473 SITUAC 2
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 2,439,168 2019-05-09 2019-05-10 30021340012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2019 Bashkia Peqin rikonstruksion shkolle Demir Godelli kont nr 838 dt 30.08.2018 form kont nr 837 dt 30.08.2018 njoft fituesi dt 28.08.2018 miratim proced nr 830 dt 28.08.2018 UP nr 133 dt 09.07.2018 sit pun nr 7 fat seri 65069339 7.5.2019
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,534,439 2019-04-18 2019-04-19 14321130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK I RRUGES KUMAN LUAR VIDHISHT KNTR 4482 DT 02/11/2018,FAT 9 SERI 65069309 DT 03/12/2019,UP 136 DT 12/09/2018
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,534,439 2019-04-18 2019-04-19 14321130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK I RRUGES KUMAN LUAR VIDHISHT KNTR 4482 DT 02/11/2018,FAT 9 SERI 65069309 DT 03/12/2019,UP 136 DT 12/09/2018