Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 1,389,274,470.00 240 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,040,000 2020-06-12 2020-06-15 17421130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SIT 3 RIKUALIFIKIMI URBAN RRUGA KRYESORE SUK 2 KNTR 2573 DT 19/06/2018 ,FAT 14 DT 25/04/2019 SERI 80797914 UP 62 DT06/04/2018
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 2,363,322 2020-06-11 2020-06-12 32021340012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2134001 Bashkia Peqin likuiduar 5% garanci punimesh te "Rikonstruksion shkolles Demir Godelli Peqin", kontrate nr.838 dt 30.08.2018, urdher nr.153 dt 05.06.2020, akt kolaudim date 05.06.2019, aktmarrje ne dorezim perfundimtar 11.06.2020.
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 95,138 2020-06-02 2020-06-03 15921130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK I SHKOLLES 9 VJECARE AJET TOSKS SUK 2 KNTR 3473 DT 08/09/2018,FAT 18 SERI 80797918 DT 12/05/2020
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 628,126 2020-06-02 2020-06-03 1592113001202 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK I SHKOLLES 9 VJECARE AJET TOSKS SUK 2 KNTR 3473 DT 08/09/2018,FAT 18 SERI 80797918 DT 12/05/2020
  Bashkia Divjake (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 626,933 2020-05-28 2020-05-29 28621470012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2147001 Bashkia Divjake,kthim 5 perqind garanci per.bl.materiale ndertimi, kontr.nr.1643 dt.10.05.2016,u.prok.nr.106,dt.17.03.2016,,pc.vb m.perfundimtare ne dorezim per cl.dhe kth.garancie dt.27.05.2020, pc.vb.m.perk.d.v.2016-2017
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 1,739,428 2020-05-20 2020-05-21 71621180012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTRUKSION I RRUGES DRITA KONTRATE 2422/2 DT 12.09.2019 FAT 10 DT 02.03.2020 SERI 80797962 URDHER 103 DT 28.05.2019 PROT 1815 LIKUID PERF I SIT 2
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 7,710,413 2020-04-30 2020-05-04 39421220012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA POLIFUNKSIONALE E SHERBIMEVE DHE KREATIVITETIT, U.P NR.63 DT 30.09.2016, BULETIN NR.27 DT 10.07.2017, KONTRATE DT 28.08.2017, SITUACION NR.6 DT 07.04.2020, FAT.NR.16 DT 07.04.2020, UB 31238
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 11,744,029 2020-03-11 2020-03-12 37921180012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR LINJAVE TE PUSEVE 281-283 DEPOS 5003M3 NDERTIMI PUSIT NR 7 SIT 2 KONTR 3509/2 DT 10.10.2019 FAT 11 DT 02.03.2020 SERI 807979963 UP 8 DT 23.05.2019 KERKESE 1730 DT 22.05.2019
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 323,202 2020-03-10 2020-03-11 14921340012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Transformimi stacionit pompave Peqin, Urdh prok nr.64 dt 24.05.2019, kontrate nt.163 dt 23.07.2019, fature nr.09 dt 25.12.2019, situacion pjesor nr.2
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 3,620,214 2020-03-10 2020-03-11 15121340012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Transformimi stacionit pompave Peqin, Urdh prok nr.64 dt 24.05.2019, kontrate nt.1638 dt 23.07.2019, fature nr.14 seri 80797966 dt 10.03.2020, situacion pjesor nr.3
  Bashkia Cerrik (0808) BOSHNJAKU. B Elbasan 2,311,192 2020-02-28 2020-03-02 8721100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Cerrik Rikualifikim urban , up 330 dt 19.10.2018,pv 27.11.18,vendim 12.12.18,njoft fit 28.12.18,kont 28.12.18,situac nr 3, fat 78407406
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,071,109 2020-02-19 2020-02-21 602113001202 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKUALIFIKIMI URBAN RRUGA KRYESORE SUK 3 KNTR 2573 DT 25/04/2019,FAT 14 SERI 80797914 DT 18/02/2020,UP 62 DT 06/04/2018
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,342,344 2020-02-19 2020-02-21 6021130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIKUALIFIKIMI URBAN RRUGA KRYESORE SUK 3 KNTR 2573 DT 25/04/2019,FAT 14 SERI 80797914 DT 18/02/2020,UP 62 DT 06/04/2018
  Bashkia Tepelene (1134) BOSHNJAKU. B Tepelene 514,000 2020-02-05 2020-02-06 8421420012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KTHIM DETYRIMI PER SA MBAJTUR ME TEPER ME USH NR 657/2 DT 14.12.2017 PER "RIK SHKOLLA E MESME ABAZ SHEHU " URDHERI NR 20 DT 04.02.2020BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BOSHNJAKU. B Tepelene 100,000 2020-02-04 2020-02-06 8321420012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala garanci punimesh te dala urdheri i kyetarit nr 20dt 04.02.2020 kontrate e dt 26.08.2016,rik gjimnazi "Abaz Shehu" certifikate e marjes ne dorezim perfundimtare dt 10.11.2018, proces verbali i marrjes ne dorezim dt 10.11.2018 Bashki Tepelene
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 7,730,251 2020-01-31 2020-02-03 156621220012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT,U.P NR.63 DT 30.09.16,RAP.PERMB.DT 15.03.17,ANULL.PROC.DT 27.03.17,VEND.KPP 399/2017,MIR.PROC.DT 19.06.17,FORM.NJOF.FIT.DT 04.07.17,KONT.DT 28.08.17,SIT.5 DT 26.08.19,FAT.11 DT 06.12.19 UB31238
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) BOSHNJAKU. B Durres 466,077 2020-01-20 2020-01-21 1310160862020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 0707 SHTEPIA PUSHIMIT DURRES 1016086 KTHIM GARANCI RIKON.BAR-PISTA ;URDHER I BREND 26/3 DT13.1.2020;KONT.721 DT 12.11.2018;AKT MARR.DORZ 827 DT 31.12.2018;AKT KOLAUD 31.12.2018
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 13,264,343 2020-01-20 2020-01-21 87821340012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2019 Bashkia Peqin Likujduar "Trasformimi i stacionit te pompave Peqin" kontrate nr.1638 dt 23.07.2019 formular njoftim fituesi dt 12.7.2019 urdh prok nr 64 dt 24.05.2019 nr fature 09 dt 25.12.2019 situac nr 2
  Bashkia Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,609,845 2019-12-20 2019-12-23 87921110012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Fier 2111001 detyr.prapambet.kontr.8767/20 dt.30.12.2014 sit.18.12.2015fat.13 seri 20249063 dt.07.05.2015 relacion sherbimi Dhjetor 2015
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 15,251,455 2019-12-20 2019-12-23 207421180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR LINJAVE TE PUSEVE 281-283 ,DEPOS 500MNDERTIM I PUSIT 7 KONT 3509/2 DT 10.10.2019 FAT 9 DT 04.12.2019 SERI 80797909 UP 8 DT 23.05.2019 PROT 1730/1 KERKESE 1730 DT 22.05.2019