Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 1,389,274,470.00 240 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 13,968,818 2021-06-02 2021-06-03 25921340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Ndertim rrjeti i ujesjellesit fshati Bicaj dhe Caushaj Kontrate nr 704 dt 19.04.2021 UP nr 200 dt 08.02.2021 mir.proc.nr593/1dt31.03.2021njoft.fit nr593dt31.03.2021 fat nr28/2021 dt01.06.2021 situacion nr 2
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 8,519,516 2021-05-25 2021-05-26 25021340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar ndertim rrjeti ujesj.fshati Bicaj dhe Caushaj kontrate nr 704 dt 19.04.2021 fat nr 24 dt 24.05.2021 mir.proc.nr 593/1dt 31.03.2021 UP nr 200 dt 08.02.2021 sit. nr 1
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 6,663,708 2021-05-24 2021-05-25 24621340012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2134001 Bashkia Peqin likuiduar ndertim kanalizimi ujerave te zeza UP nr 323 dt28.12.2020 mir.proc.nr316 dt9.2.2021 kontrate nr412dt24.02.2021 fat nr 23dt 21.05.2021 sit.nr1
  Bashkia Maliq (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 140,919 2021-05-18 2021-05-19 30621680012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2168001 BASHKIA MALIQ LIK SIT PERF PERMIRESIM BANESAT EKZISTUESE PER KOMUNITETET E VARFRA UP NR 65 DT 03.08.20,PV DT 14,25.09.20,RAP PERMBLEDHES,MIRATIM TENDERI DT.06.10.2020 KONTR.NR 5216 DT 26.10.20 FAT NR.21/2021 DT 17.05.2021 UB 39410
  Bashkia Maliq (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 846,336 2021-05-18 2021-05-19 30521680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2168001 BASHKIA MALIQ LIK SIT PERF PERMIRESIM BANESAT EKZISTUESE PER KOMUNITETET E VARFRA UP NR 65 DT 03.08.20,PV DT 14,25.09.20,RAP PERMBLEDHES,MIRATIM TENDERI DT.06.10.2020 KONTR.NR 5216 DT 26.10.20 FAT NR.21/2021 DT 17.05.2021 UB 39410
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,000,000 2021-05-06 2021-05-07 16021130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SIT PRF I RKNSTR I RRUGES LAGJIA BEGALLARET +MUSKALLARET FSHATI STRUM KNTR 1134 DT 11/03/2019,FAT 12 SERI 80797912 DT 20/01/2020
  Bashkia Kamez (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 10,590,600 2021-04-21 2021-04-22 40521660012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2166001 Bashkia Kamez 2021-Rindertim shkolla 9-vjecare N.Hoxha, parapagim sipas kont.10%, up. 1497 dt 15.02.21,pv. 08.04.2021,rap. perf.08.04.21, fit. 3700 dt 08.04.21, kont.3799 dt 12.04.2021, fat 17 dt 15.04.2021
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 2,941,172 2021-04-20 2021-04-21 19821340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar "Rikonstruksion i sektorit te depove Peqin" kontrate nr.237prot date 01.02.2021 UP nr 316 dt 14.12.2020 mir proc nr216dt28.01.2021 fature nr 18 dt 16.04.2021 sit pjes 2
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 9,455,659 2021-04-16 2021-04-19 69921180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTRUK SHKOLLA 9-VJECARE RAZI LEKA UP 73 DT 15.02.2021 KONTR 612/4 DT 12.04.2021 FAT 15/21 DT 15.04.2021 NSLF 35A761E3BD1EO3FD5EAIDC948DA44EB3 PARAPAGIM
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 13,049,314 2021-04-15 2021-04-16 10610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i obj arsimore, kontr ne vazhd GOA 2020/p-31 dt 09.06.2020, nr ft 4/2021 dt 25.02.2021, sit nr 5
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 7,021,450 2021-04-08 2021-04-09 32921190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA RROG. LIK FAT NR10/2021 DT 08.04.2021 PER RIKONSTRUKSION TE UJESJELLES DHE RRJET UJE FSH LEKAJ HARIZAJ KRYELUZ TE KONT 534/2 DT 04.02.2021 ME UP NR 432 DT 16.12.2020 SITUACION PJESOR NR 3
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 26,681,697 2021-04-01 2021-04-02 27921190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA RROG. LIK FAT NR7/2021 DT 01.04.2021 PER RIKONSTRUKSION TE UJESJELLES DHE RRJET UJE FSH LEKAJ HARIZAJ KRYELUZ TE KONT 534/2 DT 04.02.2021 ME UP NR 432 DT 16.12.2020 SITUACION PJESOR NR 2
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 23,192,082 2021-03-24 2021-03-25 27021190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA RROG. LIK FAT NR 6 DT23.03.2021OPERATOR PQ641KD553 PER RIKONSTRUKSION TE UJESJELLES DHE RRJET UJE FSH LEKAJ HARIZAJ KRYELUZ TE KONT 534/2 DT 04.02.2021 ME UP NR 432 DT 16.12.2020 SITUACION PJESOR NR 1
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 10,288,311 2021-03-09 2021-03-10 12821340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar "Rikonstruksion i sektorit te depove Peqin" kontrate nr.237prot date 01.02.2021 UP nr 316 dt 14.12.2020 mir proc nr216dt28.01.2021 fature nr 5 dt08.03.2021 sit pjes 1
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 27,140,147 2021-03-04 2021-03-05 30121180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME REHABILITIM TE NDRICIMIT RRUGOR ME SISTEMIN LED UP 402/1 DT 05.11.2020 PROT 4135/3 KONTR 227/1 DT 25.01.2021 FAT 4/2021 DT 02.03.2021 NSLF 7CBBB0664C37BE7BDC33D7AIED7494CE
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,624,993 2021-02-16 2021-02-17 6921130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Sit perf rknstr i rruges lagjia Begallaret+Muskallaret strum kntr 1134 dt 11/03/2019,fat 12 seri 80797912 dt 20/01/2020
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 1,531,876 2021-02-12 2021-02-15 14621220012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT,U.P NR.63 DT 30.09.2016,BUL. NR.27 DT 10.07.2017,KONTR. DT 28.08.2017,AMENDAMENT KONTR. DT 05.08.2020,SITUACION NR.10 DT 01.12.2020,FAT. NR.36 DT 16.12.2020,U.B 31238
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 14,250,000 2021-02-10 2021-02-11 7121340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Ndertim ujesjellesi fshati Gjocaj,celhakaj, hasmashaj UP nr201 dt27.7.2020 mir.proc.nr1644/1dt17.09.2020kontrate 1689dt24.9.2020fat kodi 388 nr2/2021 dt08.02.2021sit pjes.nr3 form.njoft.fit nr1644 dt17.9.2020
  Bashkia Maliq (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 2,047,260 2020-12-29 2020-12-31 73221680012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2168001 BASHKIA MALIQ LIK SIT 2 PERMIRESIM BANESAT EKZISTUESE PER KOMUNITETET E VARFRA UP NR 65 DT 03.08.20;PV DT 14;25.09.20;RAP PERMBLEDHES,MIRATIM TENDERI DT.06.10.2020 KONTRATE NR 5216 DT 26.10.2020 FAT NR.07 DT 09.12.2020 UB 39410
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 1,805,000 2020-12-29 2020-12-30 146621220012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT, U.P NR.63 DT 30.09.2016, BULETIN NR.27 DT 10.07.2017, KONTRATE DT 28.08.2017, AMEND.KONTRATE DT 05.08.2020, SITUACION NR.10 DT 01.12.2020, FAT.NR.36 DT 16.12.2020 (LIK.PJESOR), UB31238