Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 1,389,274,470.00 240 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Maliq (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 6,576,150 2020-11-12 2020-11-13 61121680012020. Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2168001 BASHKIA MALIQ LIK SIT 1 PERMIRESIM BANESAT EKZISTUESE PER KOMUNITETET E VARFRA UP NR 65 DT 03.08.20;PV DT 14;25.09.20;RAP PERMBLEDHES,MIRATIM TENDERI DT.06.10.2020 KONTRATE NR 5216 DT 26.10.2020 FAT NR.27 DT 11.11.2020 UB 39410
  Bashkia Maliq (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 2,321,481 2020-11-12 2020-11-13 61221680012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2168001 BASHKIA MALIQ LIK SIT 1 PERMIRESIM BANESAT EKZISTUESE PER KOMUNITETET E VARFRA UP NR 65 DT 03.08.20;PV DT 14;25.09.20;RAP PERMBLEDHES,MIRATIM TENDERI DT.06.10.2020 KONTRATE NR 5216 DT 26.10.2020 FAT NR.27 DT 11.11.2020 UB 39410
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 18,552,874 2020-10-20 2020-10-21 56221340012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2134001 Bashkia Peqin likuiduar ndertim ujesjellesi per fshtarat Gjocaj, Celhakaj dhe Hasm. UPnr201dt27.07.2020 mir.proc nr1644/1 dt17.09.2020 form.njoft.fit.nr1644 dt17.09.2020 kont nr1689 dt24.09.2020 fat ser 80797825dt12.10.20sit pjes1
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,800,000 2020-10-07 2020-10-08 36721130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RKNSTR I RRUGES LAGJIA GEGALLARET-MUSKALLARET KNTR 1134 DT 11/03/2020 FAT 12 SERI 80797912 DT 20/01/2020
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,467,864 2020-10-07 2020-10-08 36621130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SIST ASFALTIM I RRUGES NR 3 VELMISHT KNTR 2132 DT 26/04/2020 FAT 21 SERI 80797921 DT 08/06/2020
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,325,000 2020-10-07 2020-10-08 36821130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RKNSTR I RRUGES SHK 9 VJECARE KERRANJAKET KNTR 1133 DT 11/03/2019 FAT 13 SERI 80797913 DT 20/01/2020
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 6,350,362 2020-10-07 2020-10-08 107921220012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT, U.P NR.63 DT 30.09.2016, BULETIN NR.27 DT 10.07.2017, KONTRATE DT 28.08.2017, AMEND.KONTRATE DT 05.08.2020, SITUACION NR.8 DT 11.08.2020, FAT.NR.27 DT 11.08.2020 (LIK.PERFUNDIMTAR), UB 31238
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 52,197,256 2020-10-05 2020-10-07 24710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindertn i obj ars , kontr ne vazhd GOA 2020/p-09.06.2020, seri 78407482 dt 27.09.2020, sit nr 2
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 2,668,213 2020-09-30 2020-10-01 164621180012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM NDERTIM SHKOLLA 9 VJECARE QERRET SIT 8 KONTR 656/2 DT 20.02.2019 FAT 24 DT25.09.2020 SERI 80797976 KERKESE 3674 DT 04.12.2018 UP 19 DT 24.12.2018 PROT 3674/1
  Bashkia Cerrik (0808) BOSHNJAKU. B Elbasan 5,160,000 2020-09-22 2020-09-23 48321100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Cerrik Rikualifikim urban , up 330 dt 19.10.2018,pv 27.11.18,vendim 12.12.18,njoft fit 28.12.18,kont 28.12.18,situac progresiv nr 2 dhe situac nr 4 fat seri 58897541 80797965
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 2,401,677 2020-09-14 2020-09-15 100621220012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT, U.P NR.63 DT 30.09.2016, BULETIN NR.27 DT 10.07.2017, KONTRATE DT 28.08.2017, AMEND.KONTRATE DT 05.08.2020, SITUACION NR.8 DT 11.08.2020, FAT.NR.27 DT 11.08.2020 (LIK.PJESOR), UB 31238
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 13,049,314 2020-09-09 2020-09-10 18210560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj arsimore, kontr GOA 2020 dt 09.06.2020, seri 78407479 dt 23.08.2020, sit nr 1
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 9,806,097 2020-08-13 2020-08-14 88621220012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT, U.P NR.63 DT 30.09.2016, BULETIN NR.27 DT 10.07.2017, KONTRATE DT 28.08.2017, AMEND.KONTRATE DT 05.08.2020, SITUACION NR.7,8 DT 11.08.2020, FAT.NR.27 DT 11.08.2020, UB 31238
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 7,046,336 2020-07-23 2020-07-24 115821180012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KAVAJE SA LIKUIDOJME NDERTIM SHKOLLA 9 VJECARE QERRET KJ KONTR 656/2 DT 20.02.2019 SITUAC 7 FAT 35 DT 07.04.2020 SERI 65069486 UP 19 DT 24.12.2018 KERKESE 3674 DT04.12.2018
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 471,776 2020-07-16 2020-07-17 234211300120 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKUALIFIKIMI URBAN SUK -2 KNTR 2573 DT 19/06/2018,FAT 20 SERI 80797920 DT 08/06/2020
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,339,496 2020-07-16 2020-07-17 23421130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIKUALIFIKIMI URBAN SUK -2 KNTR 2573 DT 19/06/2018,FAT 20 SERI 80797920 DT 08/06/2020
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,618,160 2020-07-16 2020-07-17 2342113001202 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIKUALIFIKIMI URBAN SUK -2 KNTR 2573 DT 19/06/2018,FAT 20 SERI 80797920 DT 08/06/2020
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 1,958,725 2020-07-08 2020-07-09 105621180012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTRUKSION I LINJAVE TE PUSEVE281-283 DEPOS 500,NDERTIM PUSI KONTR 3509/2 DT 10.10.2019 FAT 19 DT 03.06.2020 SERI 80797919 UP 08 DT 23.05.2019 PROT 1730/1
  Bashkia Cerrik (0808) BOSHNJAKU. B Elbasan 2,000,000 2020-06-29 2020-06-30 33321100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Cerrik Rikualifikim urban , up 330 dt 19.10.2018,pv 27.11.18,vendim 12.12.18,njoft fit 28.12.18,kont 28.12.18,situac nr 3, fat 78407406
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 1,093,413 2020-06-24 2020-06-25 33721340012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2134001 Bashkia Peqin lik Rikonstr shk Cacabeze UP nr185 dt03.12.2018 mir proc.dt04.01.2019 form.njoft.fit dt04.01.2019 kont nr134/1 dt15.01.2019 fat 80797970 dt08.06.2020 sit.perf. urdh nr107 dt05.08.2019 procverb dt5.08.19 akt kol05.08.19