Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 1,389,274,470.00 240 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 7,306,544 2021-09-14 2021-09-15 93621660012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2166001 Bashkia Kamez, Rindertim i shkolles 9-vjecare N.Hoxha, Kont. ne vazhdim 3799 dt 12.04.2021, situacion nr.2 dt 07.09.2021. fat.52 dt 07.09.2021 mbajtur 5% garanci punimesh,pv. marrje dorezim projekti dt 08.06.2021
  Bashkia Vore (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 35,086,892 2021-08-18 2021-08-20 43321650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashk Vore,lik paradhenie per rindertimin Godina Bashkia Vore up nr 3886/3 date 20.05.2021 kont nr 4760/7 date 16.07.2021 fat nr 44 date 04.08.2021
  Qarku Korçe (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 2,989,354 2021-08-17 2021-08-18 13620150012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KESHILLI I QARKUT KORCE (2015001) REHAB.I RRUGES TE FSHATIT KOSHNICE,B.DEVOLL,U.P NR.15 DT 12.02.21,P.V VL.OF.DT 09.04.21,RAP.PERMB.NJOF.FITUESI DT 20.04.21,KONT.NR.325 PROT DT 04.05.21,PREVENTIV,SIT.NR.2,FAT.45/2021 DT 06.08.21,PUB.NE APP
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 9,803,948 2021-08-12 2021-08-13 155521180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME FURNIZIMIN ME UJE NE ZONAT BREGDETARE PLAZHI I GJENERALIT-BARDHOR-KARPEN -SYNEJ LOTI 1 SIT 2 KONTR 509/3 DT 12.05.2021 FAT 46/2021 DT 09.08.2021
  Bashkia Kamez (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 1,338,806 2021-08-10 2021-08-12 80521660012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2166001 Bashkia Kamez, Rindertim i shkolles 9-vjecare N.Hoxha, Kont. ne vazhdim 3799 dt 12.04.2021, situacion nr.1 dt 02.07.2021. fat.36 dt 02.07.2021 mbajtur 5% garanci punimesh
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 4,261,780 2021-07-22 2021-07-23 136221180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KAVAJE SA LIKUIDOJME RIKONSTR.SHKOLLA 9 VJECARE RAZI LEKA SITUAC3KONTR 612/4 DT 12.04.2021 UP 73 DT 15.02.2021 FAT 40/2021 DT 19.07.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 10,283,822 2021-07-22 2021-07-23 136321180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME FURNIZ ME UJE NE ZONAT BREGDETARE PLAZHI GJENERALIT-BARDHOR-KARPEN -SYNEJ KONTR 509/3 DT 12.05.2021 FAT 39/2021 DT 14.07.2021 SITUACION 1
  Bashkia Himare (3737) BOSHNJAKU. B Vlore 5,866,926 2021-07-13 2021-07-14 40321600012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave 2160001 BASHKIA HIMARE RIKONSTRUKSION I URES NE LAGJEN LENGA VRANISHT, KONTR NR 273, DT. 23.11.2020, UP NR. 31, DT. 27.08.2020, FAT NR 12/2021, DT. 13.04.2021, PROCEVERBAL KOLAUDI 11.04.2021, SIT PERFUN DT, 15.04.2021
  Bashkia Kamez (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 10,590,600 2021-07-07 2021-07-08 69321660012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2166001 Bashkia Kamez, Rindertim i shkolles 9-vjecare N.Hoxha, up. 1497 dt 15.02.2021, pv. 08.04.21,rap. perf.08.04.21, Njof.fit. 3700 dt 08.04.2021 Kont. 3799 dt 12.04.2021 Sit.1 dt 02.07.2021, fat. 36 dt 02.07.2021
  Qarku Korçe (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 3,880,514 2021-07-05 2021-07-06 10320150012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KESHILLI I QARKUT KORCE (2015001) REHAB.I RRUGES TE FSHATIT KOSHNICE,B.DEVOLL,U.P NR.15 DT 12.02.21,P.V VL.OF.DT 09.04.21,RAP.PERMB.NJOF.FITUESI DT 20.04.21,KONT.NR.325 PROT DT 04.05.21,PREVENTIV,SIT.PJESOR,FAT.35/2021 DT 01.7.21,PUB.NE APP
  Bashkia Cerrik (0808) BOSHNJAKU. B Elbasan 3,054,338 2021-06-24 2021-06-25 28821100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2110001 Bashkia Cerrik Rikualifikimi Urban Uprokurim nr, 330 prverbal vendim kontrat dt.28.12.2018 fature nr, 13 dt, 09.03.2020 seri 80797965 situacion punimesh
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,599,378 2021-06-23 2021-06-25 23821130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DIF SIT PRF PER RIKNSTR I RRUGES SHKOLLA 9 VJ KERRANJAKETKKNTR 1133 DT 11/03/2020,FAT 13 SERI 80797913 DT 20/01/2020
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 17,279,908 2021-06-22 2021-06-23 114421180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KAVAJE SA LIKUIDOJME RIKONSTR.SHKOLLA 9 VJECARE RAZI LEKA SITUAC 2 KONTR 612/4 DT 12.04.2021 UP 73 DT 15.02.2021 FAT 34/2021 DT 18.06.2021 NSLF CE2A14FB4C7AA68CA2AC07A746628D00
  Bashkia Gjirokaster (1111) BOSHNJAKU. B Gjirokaster 417,137 2021-06-17 2021-06-18 48521150012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2115001,Bashkia Gjirokaster kthim 5%"rikualifikim i hapesirave publike prane memorialit te Rilindasve Gjirokaster " certif marje perherhershme ne dorez dt 24.12.2020,akt kolaud dt 15.05.2018,cerifikate marrje perkohshme dorez dt 16.05.2018
  Bashkia Gjirokaster (1111) BOSHNJAKU. B Gjirokaster 576,280 2021-06-17 2021-06-18 48621150012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2115001,Bashkia Gjirokaster kthim 5%"rikualifikim i hapesirave publike prane memorialit te Rilindasve Gjirokaster " certif marje perherhershme ne dorez dt 24.12.2020,akt kolaud dt 15.05.2018,cerifikate marrje perkohshme dorez dt 16.05.2018
  Bashkia Gjirokaster (1111) BOSHNJAKU. B Gjirokaster 1,917,029 2021-06-17 2021-06-18 48421150012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2115001,Bashkia Gjirokaster kthim 5%"rikualifikim i hapesirave publike prane memorialit te Rilindasve Gjirokaster " certif marje perherhershme ne dorez dt 24.12.2020,akt kolaud dt 15.05.2018,cerifikate marrje perkohshme dorez dt 16.05.2018
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 3,556,391 2021-06-09 2021-06-10 28821340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar ndertim ujesjellesi fhsati bicaj dhe caushaj up nr200dt8.2.2021 mir.proc.nr593/1dt31.03.2021 njoft.fit.nr593 dt31.03.2021 kontrate nr 704 dt 19.04.2021 fature nr 33/2021 dt 09.06.2021 sit nr 3
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 6,527,850 2021-06-07 2021-06-08 96321180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9 VJECARE RIZA LEKA SIT 1 FAT 32/2021 DT 07.06.2021 NSLF OC4COB742B62DA01817OE97D4914E49F KONTRATE 612/4 DT 12.04.2021 UP 73 DT 15.02.2021
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 4,787,861 2021-06-07 2021-06-08 28121340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar ndertim kanalizimi ujerave te zeza UP nr 323 dt28.12.2020 mir.proc.nr316 dt9.2.2021 kontrate nr412dt24.02.2021 fat nr 31 dt 07.06.2021 sit.nr2, likujdim pjesor
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 17,912,229 2021-06-02 2021-06-03 94621180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME FURNIZ ME UJE NE ZONAT BREGDETARE PLAZHI GJENERALIT-BARDHOR-KARPEN -SYNEJ KONTR 509/3 DT 12.05.2021 FAT 29/2021 DT 01.06.2021 NSLF 190EED86BF51032B9C4A5ECBEO398DOE