Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 1,389,274,470.00 240 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Elbasan (0808) BOSHNJAKU. B Elbasan 4,100,015 2019-09-09 2019-09-10 26020480012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2048001 Keshilli i Qarkut "Ndert.vepra arti,mur mbajtes rruga Labinot Katund-Labinot Mal"Kont.577 dt.25.6.2019 up.48 dt.9.4.2019 pv.dt.6.5.2019 vend.79 dt.11.6.2019 Bul.224 dt17.6.2019 Fat.nr.2 dt.2.9.2019 seri 80797902 Sit.nr.1 dt.2.9.2019
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 7,499,068 2019-09-04 2019-09-06 104621220012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT,U.P NR.63 DT 30.09.16,RAP.PERMB.DT 15.03.17,ANULL.PROC.DT 27.03.17,VEND.KPP 399/2017,MIR.PROC.DT 19.06.17,FORM.NJOF.FIT.DT 04.07.17,KONT.DT 28.08.17,SIT.2 DT 26.08.19,FAT.01 DT 02.09.19 UB31238
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 15,899,526 2019-08-20 2019-08-22 31621130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DIF E SIT PERF RIK I RRUGES KUMAN LUAR VIDHISHT KNTR 509/15 DT 15/10/2012,FAT 10 SERI 78407410 DT 14/08/2019,AKT KOL 10 26/11/2018,AKT MARRJE NE DOREZ 05/12/2018
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 20,000,000 2019-08-15 2019-08-16 30721130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK I RRUGES KUMAN ,LUAR,VIDHISHT KNTR 4482 DT 02/11/2018,FAT 10 SERI 78407410 DT 14/08/2019 SIT PERF DT 12/10/2019
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 7,390,964 2019-08-08 2019-08-09 29921130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SIT PERFUNDIMTAR NDERTIM I UNAZES SE RE BASHKIA RROSKOVEC KNTR 58/12 DT 01/10/2017,FAT 36 DT 14/12/2017,AKT.KOL 20/12/2017
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 4,411,800 2019-08-06 2019-08-09 49721340012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2019 Bashkia Peqin Likujduar "Trasformimi i stacionit te pompave Peqin" kontrate nr.1638 dt 23.07.2019 formular njoftim fituesi dt 12.7.2019 urdh prok nr 64 dt 24.05.2019 nr fature 09 seri 78407409 dt 5.8.19 situac nr 1
  Bashkia Selenice (3737) BOSHNJAKU. B Vlore 822,990 2019-08-02 2019-08-05 41921590012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2019 B SELENICE CLIRIM GARANCIE RIKONSTRUKSION I RUGEVE TE BRENDESHME URDHER NR 77 DAT 22.07.2019 AKT KOLAUDIMI DAT 22.06.2017
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 1,601,187 2019-07-26 2019-07-29 136421180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME PERFUNDIMISHT SIT 2 FAT 26 DT 15.09.2017 SERI 44101577 KONTR 1890/2 DT 16.06.2017 ZGJERIM I URES SE THERTORES
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 298,813 2019-07-26 2019-07-29 136521180012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME PJESORE 1 I SIT PERFUND FAT 01 DT 03.07.2018 SERI 65069451 KONTR 1890/2 DT 16.06.2017 ZGJERIM I URES SE THERTORES
  Bashkia Cerrik (0808) BOSHNJAKU. B Elbasan 1,000,000 2019-07-25 2019-07-26 43321100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Cerrik Rikualifikim urban Bashkia cerrik kontrat 28.12.2018 u-p nr, 330 p-v vendim njoftim fituesi fature nr, 41 dt. 02.04.2019 seri 65069323situacion punimesh
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 1,271,072 2019-07-25 2019-07-26 47721340012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2019 Bashkia Peqin likujduar Rikonstruksion i shkolles Cacabeze, urdh prok nr.185 dt 03.12.2018, Kontrate nr.134 dt 15.01.2019, fatur nr.65069346 dt 15.07.2019, situacion nr.1
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 2,976,411 2019-07-25 2019-07-26 47921340012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2134001 Bashkia Peqin likujduar garanci punimesh5% te "Rikonstruksion shkolles Gjocaj" urdher nr 117 dt 19.06.2019 akt kolaudim date 18.06.2018 akt marrje ne dorezim dt 20.06.2018 kontrate nr584 dt 08.06.2017 situacion perfundimtar
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 950,000 2019-07-24 2019-07-25 136321180012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME ZGJERIM I URES SE THERTORES KONTR 1890/2 DT 16.06.2017 FAT 26 DT 15.09.2017 SERI 44101577 LIK PJESORE 2 I SIT 2
  Bashkia Ballsh (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 1,101,230 2019-07-19 2019-07-22 967 21310012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala PAGESE PER BOSHNJAKU B 5% GARANCI RIK RRUGE TE BRENDSHME NE LAGJEN ZACAJ DHE ISUFAJ DRENOVE P.V KOLAUDIMI DATE 04.05.2015 KONTRATE NR.438 REGJ DATE 12.12.2014 CERTIF.MARRJE DOREZIM NR.1631/3 PROT DATE 18.07.2019 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 2,950,638 2019-07-19 2019-07-22 96621310012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala PAGESE PER BOSHNJAKU B 5% GARANCI NDERTIM SHKOLLA 9VJECARE PANAHOR P.V KOLAUDIMI DATE 10.08.2017 KONTRATE NR.1802 REGJ DATE 16.10.2016 CERTIF.MARRJE DOREZIM NR.1632/3 PROT DATE 18.07.2019 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) BOSHNJAKU. B Mallakaster 2,448,563 2019-07-18 2019-07-19 96021310012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore PAGESE PER BOSHNJAKU B RIK SHKOLLA 9 VJECARE BESELIDHJAU.P NR.1732 REGJ DATE 26.07.2018 KONTRATE NR.2054 REGJ DATE 18.09.2018 FAT NR.33 SERI 65069335 DATE 01.04.2019 SITUACJON PERFUNDIMTAR PV KOLAUDIMI 05.04.2019
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 5,137,877 2019-07-17 2019-07-18 133721180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME NDERTIM SHKOLLE 9 VJECARE QERRET KONTR 656/2 DT 20.02.2019 UP 19 DT 24.12.2018 KERKESE 3674 DT 04.12.2018 FAT 41 DT 11.07.2019 SERI 65069343 SIT 4
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,175,227 2019-07-10 2019-07-11 25821130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DIFERENC E SIT NR 2 RIKUALIFIKIMI URBAN RRUGA SUK 2 KNTR 2573 DT 19/06/2018,FAT 30 SERI 65069481 DT 05/06/2019 UP 62 DT 06/04/2018
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 6,470,891 2019-07-09 2019-07-10 80821220012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT,U.P NR.63 DT 30.09.16,RAP.PERMB.DT 15.03.17,ANULL.PROC.DT 27.03.17,VEND.KPP 399/2017,MIR.PROC.DT 19.06.17,FORM.NJOF.FIT.DT 04.07.17,KONT.DT 28.08.17,SIT.1 DT 01.07.19,FAT.04 DT 04.07.19 UB31238
  Bashkia Maliq (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 1,203,612 2019-07-09 2019-07-10 34621680012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2168001 BASHKIA MALIQ LIK.5% GARANCI PUNIMESH KANALET SEKONDARE VELITERNE,ZVIRINE,PIRG,POJAN ;URDHER TITULLAR NR.293 DT.08.07.2019;CER.MARRJE PERF.DOREZIM DT.19.04.2019;AKT KOLAUDIM DT.26.12.2017;KONTRATE NR.1666 DT.31.03.2017