Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BOSHNJAKU. B All 1,389,274,470.00 240 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 4,547,240 2019-12-20 2019-12-23 210321180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR RRUGA DRITA SIT 1 KONTR 2422/2 DT 12.09.2019 URDHER 103 DT 28.05.2019 PROT 1815,UP 11 DT 28.05.2019 PROT 1799/1 KERKESE 1799 DT 27.05.2019 FAT 05 DT 02.12.2019 SERI 80797905
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 4,979,600 2019-12-20 2019-12-23 210221180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR I RRUGICAVE TE QYTETI UP 14 DT 30.05.2019 PROT 1841/1 URDHER 108 DT 30.05.2019 PROT 1855 KONTRATE 3036/2 DT 12.09.2019 FAT 07 DT 02.12.2019 SERI 80797907 KERKESE 1841 DT 30.05.2019
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 480,000 2019-12-20 2019-12-23 210121180012019 Sherbime te tjera BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME TRANSPORT ME RIMONKJATOR TE MJETEVE TE RENDA UP 47 DT 28.10.2019 KONTR 47/1 DT 01.11.2019 KERKESE 3092 DT 16.09.2019 FAT 10 DT 04.12.2019 SERI 80797910
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,990,882 2019-11-25 2019-11-26 47421130012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala GARANCI PUNIMI PER ND I UNAZES SE RE BASHK RROSK URDH TIT 6896 DT 22/11/2019,PRC VERB I MARRS NE DOREZ 29/10/2019,CERT PERF E MARRJ NE DOREZ 29/10/2019,AKT MARRJ NE DOREZ 21/12/2017,AKT KOLAUD 20/12/2017KNTR 58/12 DT01/10/2012SITPER 9,15 ,
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 5,460,795 2019-11-25 2019-11-26 204221180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RINDERTIM SHKOLLA 9 VJECARE +AMBIENTE SPORTIVE QERRET KJ KONTR 656/2 DT 20.02.2019 KERKESE 3674 DT 04.12.2018 UP 19 DT 24.12.2018 PROT 3674/1 FAT 06 DT 12.11.2019 SERI 80797956 SIT 6
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 164,247 2019-11-25 2019-11-26 204321180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RINDERTIM SHKOLLA 9 VJECARE +AMBIENTE SPORTIVE QERRET KJ KONTR 656/2 DT 20.02.2019 KERKESE 3674 DT 04.12.2018 UP 19 DT 24.12.2018 PROT 3674/1 FAT 06 DT 12.11.2019 SERI 80797956 SIT 6
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 4,171,852 2019-11-15 2019-11-18 137221220012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT,U.P NR.63 DT 30.09.16,RAP.PERMB.DT 15.03.17,ANULL.PROC.DT 27.03.17,VEND.KPP 399/2017,MIR.PROC.DT 19.06.17,FORM.NJOF.FIT.DT 04.07.17,KONT.DT 28.08.17,SIT.4 DT 01.11.19,FAT.05 DT 04.11.19 UB31238
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 1,217,984 2019-11-11 2019-11-13 68721340012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2019 Bashkia Peqin likuiduar garanci punimesh 5% te rikonstruk.rruga Hyrese-Dalese e qytetit te Peqinit akt kolaudim dt25.03.2018 akt marrje e perkohshme ne dorezim dt 28.03.2018 urdh nr 100 dt01.08.2019 akt kontrolli nr 1640/1 dt01.08.2019
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 1,059,743 2019-11-11 2019-11-13 68821340012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2019 Bashkia Peqin likuiduar garanci punimesh 5% te rikonstruk.rruga Hyrese-Dalese e qytetit te Peqinit akt kolaudim dt25.03.2018 akt marrje e perkohshme ne dorezim dt 28.03.2018 urdh nr 100 dt01.08.2019 akt kontrolli nr 1640/1 dt01.08.2019
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 2,010,984 2019-11-08 2019-11-11 133921220012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT,U.P NR.63 DT 30.09.16,RAP.PERMB.DT 15.03.17,ANULL.PROC.DT 27.03.17,VEND.KPP 399/2017,MIR.PROC.DT 19.06.17,FORM.NJOF.FIT.DT 04.07.17,KONT.DT 28.08.17,SIT.4 DT 01.11.19,FAT.05 DT 04.11.19 UB31238
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 5,660,584 2019-11-04 2019-11-05 187021180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR. I LINJAVE TE PUSEVE 281-283 DEPOS 500M3 NDERTIM PUSI 7 KONTR 3509/2 DT 10.10.2019 FAT 04 DT 01.11.2019 SERI 80797904 UP 08 DT 23.05.2019 KERKESE 1730 DT 22.05.2019 NJOFTIM FITUESI 1730/1 DT 08.10.2019
  Bashkia Librazhd (0821) BOSHNJAKU. B Librazhd 548,138 2019-10-29 2019-10-30 99121280012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LIBRAZHD,LIK.5% GARANCI PUNIMESH SIPAS ÇERTEFIKATES DATE 25.10.2019 PERFUNDIMTARE TE MARRJES NE DOREZIM,Kontrate nr.2586 prot.dt:08.05.2017 Rikonstruksion i kanalit Gurakuq-Floq,Nj.Adm.Orenje.
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 4,577,252 2019-10-28 2019-10-29 42421130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK I RRUGES KUMAN LUAR VIDHISHT KNTR 4482 DT 02/11/2019,FAT 19 SERI 65069469 DT 05/04/2019 UP 136 DT 12/09/2018
  Qarku Elbasan (0808) BOSHNJAKU. B Elbasan 1,925,436 2019-10-21 2019-10-22 30720480012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2048001 Keshilli i Qarkut "Ndert.vepra arti,mur mbajtes rruga Labinot Katund-Labinot Mal"Kont.577 dt.25.6.2019 up.48 dt.9.4.2019 pv.dt.6.5.2019 vend.79 dt.11.6.2019 Bul.224 dt17.6.2019 Fat.6 dt.7.10.2019 seri 78407457 Sit.nr.2 dt.7.10.2019
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 1,002,005 2019-10-14 2019-10-15 172121180012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME CBOLLOKIM GARANCI PUNIMESH PER RIKONSTR RRUGA XHAMI GOLEM URDHER 176 DT 16.09.2019 AKT MARRJE NE DOREZIM DT 17.09.2019
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 355,000 2019-10-14 2019-10-15 172021180012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME CBOLLOKIM GARANCI PUNIMESH PER ZGJERIM URA THERTORES URDHER 176 DT 16.09.2019 AKT MARRJE NE DOREZIM DT 17.09.2019
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 532,968 2019-10-14 2019-10-15 172221180012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME CBOLLOKIM GARANCI PUNIMESH PER RIKONSTR TROTUARE FASHATI CETE URDHER 176 DT 16.09.2019 AKT MARRJE NE DOREZIM DT 17.09.2019
  Bashkia Korce (1515) BOSHNJAKU. B Korçe 6,614,269 2019-10-07 2019-10-08 119321220012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE (2122001) QENDRA E KREATIVITETIT,U.P NR.63 DT 30.09.16,RAP.PERMB.DT 15.03.17,ANULL.PROC.DT 27.03.17,VEND.KPP 399/2017,MIR.PROC.DT 19.06.17,FORM.NJOF.FIT.DT 04.07.17,KONT.DT 28.08.17,SIT.3 DT 26.09.19,FAT.04 DT 01.10.19 UB31238
  Bashkia Kavaja (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 7,407,392 2019-09-19 2019-09-23 165121180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME NDERTIM SHKOLE 9 VJECARE QERRET KONTR 656/2 20.02.2019 UP 19 DT 24.12.2018 FAT 02 DT 17.09.2019 SERI 80797952 SIT 5
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 801,288 2019-09-19 2019-09-20 57121340012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2019 Bashkia Peqin likuiduar Rikonstruksioni i shkolles 9-vjecare "Demir Godelli" UP Nr 133 Dt 09.07.2018 Miratim Procd nr 830 dt 28.08.2018 njoftim fit dt 28.08.2018 kontr nr 838 dt 30.08.2018 fat nr 32 dt 12.11.2018 sit pun nr 3