Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,108 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,375,829,737.00 2,108 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2023-09-01 2023-09-04 27110160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/gusht 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 01.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-09-01 2023-09-04 27210160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/gusht 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 01.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 531,529 2023-09-01 2023-09-04 26610160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,850,442 2023-09-01 2023-09-04 26510160012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160, nr punonjesve me kontrate 5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,051,766 2023-09-01 2023-09-04 26710160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,500 2023-09-01 2023-09-04 27010160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/gusht 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 188,296 2023-09-01 2023-09-04 26810160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,785,072 2023-09-01 2023-09-04 26910160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160, me kontrate 1
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,755 2023-08-24 2023-08-30 25210160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/korrik 2023 fature nr 1205499 dt 04.08.2023, shkrese nr 8505 dt 09.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 153,316 2023-08-28 2023-08-30 25310160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/korrik 2023, kontrate A 107840, fature 453220620 dt. 30.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 168,100 2023-08-28 2023-08-30 25410160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/korrik 2023, kontrate A 107843, fature 453331415 dt. 30.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 72,456 2023-08-24 2023-08-30 25110160012023 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, korrik 2023, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 179005 dt 03.08.2023 shkrese nr 8504 dt 09.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 229,924 2023-08-28 2023-08-30 25510160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/korrik 2023, kontrate A 107841, fature 452282166 dt. 31.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 67,250 2023-08-04 2023-08-28 24810160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim postar m/korrik 2023, fature nr 9013 dt 03.08.2023, shkrese nr 8327 dt 03.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Ada Enesi Tirane 145,600 2023-08-09 2023-08-28 25010160012023 Sherbime te tjera 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzim sherb perkthimi, kerkese nr6232 dt 09.06.2023memo nr 6232/3 dt 26.07.2023, kontrate nr 6232/4 dt 26.07.2023 fature nr 14dt 31.07.2023, deklarate nr 6232/5 dt 31.07.2023, shkrese nr 6232/7 dt 01.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 1,364,461 2023-08-04 2023-08-28 24510160012023 Kancelari 1016001, Ap Min Brendshme, blerje mat kanc baze letre,UP nr 123/1 dt 15.04.2022, marrev kuader nr 123/19 dt 27.09.2022ftese per oferte nr 5903/2 dt 01.03.2023, kontr 5903/4 dt20.06.2023,fat nr 9537dt07.07.2023,FH nr18dt 07.07.2023, prverbal
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 240 2023-08-04 2023-08-28 24710160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim poste sekrete m/korrik 2023, fature nr 432 dt 01.08.2023, shkrese nr 8238 dt 01.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 182,844 2023-08-09 2023-08-28 24910160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 7071/1 dt 06.07.2023, UP nr 7071/2 dt 06.07.2023, ftese per oferte nr 7071/4 dt 06.07.2023, njoftim fituesi APP dt 06.07.2023, fature nr 737 dt 07.07.2023,fat korrigj
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 2,323,440 2023-08-04 2023-08-28 24610160012023 Kancelari 1016001, Ap Min Brendshme, blerje leter,UP nr 143/2 dt 13.06.2022, marrev kuader nr 143/14 dt 26.09.2022 ftese per oferte nr 5904/2 dt 01.06.2023, kontr 5904/4 dt20.06.2023, fature nr 9071 dt 29.06.2023, FH nr 17 dt 29.06.2023, prverbal
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 76,500 2023-08-01 2023-08-02 24010160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/korrik 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 531,529 2023-08-01 2023-08-02 23510160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,725,983 2023-08-01 2023-08-02 23410160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163, nr punonjesve me kontrate 5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,823,864 2023-08-01 2023-08-02 23610160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,236,150 2023-08-01 2023-08-02 23810160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163, me kontrate 1
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 153,000 2023-08-01 2023-08-02 23910160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/korrik 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2023-08-01 2023-08-02 24110160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/korrik 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 01.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 188,296 2023-08-01 2023-08-02 23710160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-08-01 2023-08-02 24210160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/korrik 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 01.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FIQIRI HYSA / TIRANE Tirane 9,000 2023-07-26 2023-08-01 22810160012023 Sherbime te tjera 1016001,Ap MiB sherb riparim dere, prverbal nr 7279/3 dt 07.07.2023, pr verbal formular 4 nr 7279/4 dt 07.07.2023,UP nr 7279/2 dt 07.07.2023, fature nr 838 dt 07.07.2023, prverbal dt 07.07.2023, shkrese nr 7279/5 dt 12.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COMFORT Tirane 43,525 2023-07-26 2023-08-01 22710160012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Ap MB sherb miremb sist kondic, UP nr 6273/1dt 13.06.2022,Ftese per oferte nr 6273/3 dt13.06.2022, njoft fituesi APP dt 14.06.2022vazhdim kontr 6273/4 dt 20.06.2022, fature nr 83 dt 30.06.2023, prverbal dt 30.06.2023 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 54,000 2023-07-26 2023-08-01 22910160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per pritje percjellje, program nr 4825/7 dt 23.06.2023, UP nr 4825/8 dt 23.06.2023, fature nr 71 dt 23.06.2023, shkrese nr 4825/9 dt 30.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 156,004 2023-07-26 2023-08-01 23010160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/qershor 2023, kontrate A 107840, fature 451974537 dt. 30.06.2023, shkrese nr 8005 dt 26.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,500 2023-07-27 2023-08-01 23310160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/qershor 2023 fature nr 2834100 dt 04.07.2023, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 173,476 2023-07-26 2023-08-01 23210160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/qershor 2023, kontrate A 107841, fature 451122788 dt. 30.06.2023, shkrese nr 8005 dt 26.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 161,380 2023-07-26 2023-08-01 23110160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/qershor 2023, kontrate A 107843, fature 451996573 dt. 30.06.2023, shkrese nr 8005 dt 26.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,250 2023-07-14 2023-07-20 22210160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 14.07.2023, shkrese nr 139 dt 03.07.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 105,000 2023-07-13 2023-07-20 21110160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 12.07.2023, plan pune nr 6285 dt 12.06.2023, nr 6458 dt 16.06.2023, nr 6035 dt 06.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,748 2023-07-13 2023-07-18 21810160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/qershor 2023 fature nr 1083309 dt 04.07.2023, shkrese nr 7253 dt 06.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,000 2023-07-13 2023-07-18 21310160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 12.07.2023, plan pune nr 6035 dt 06.06.2023, nr 5609 dt 23.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,250 2023-07-14 2023-07-18 22110160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 14.07.2023, shkrese nr 139 dt 03.07.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave