Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,410 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,687,308,495.00 2,410 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 2,323,440 2023-08-04 2023-08-28 24610160012023 Kancelari 1016001, Ap Min Brendshme, blerje leter,UP nr 143/2 dt 13.06.2022, marrev kuader nr 143/14 dt 26.09.2022 ftese per oferte nr 5904/2 dt 01.06.2023, kontr 5904/4 dt20.06.2023, fature nr 9071 dt 29.06.2023, FH nr 17 dt 29.06.2023, prverbal
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 76,500 2023-08-01 2023-08-02 24010160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/korrik 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 531,529 2023-08-01 2023-08-02 23510160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,725,983 2023-08-01 2023-08-02 23410160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163, nr punonjesve me kontrate 5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,823,864 2023-08-01 2023-08-02 23610160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,236,150 2023-08-01 2023-08-02 23810160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163, me kontrate 1
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 153,000 2023-08-01 2023-08-02 23910160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/korrik 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2023-08-01 2023-08-02 24110160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/korrik 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 01.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 188,296 2023-08-01 2023-08-02 23710160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga korrik 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-08-01 2023-08-02 24210160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/korrik 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 01.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FIQIRI HYSA / TIRANE Tirane 9,000 2023-07-26 2023-08-01 22810160012023 Sherbime te tjera 1016001,Ap MiB sherb riparim dere, prverbal nr 7279/3 dt 07.07.2023, pr verbal formular 4 nr 7279/4 dt 07.07.2023,UP nr 7279/2 dt 07.07.2023, fature nr 838 dt 07.07.2023, prverbal dt 07.07.2023, shkrese nr 7279/5 dt 12.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COMFORT Tirane 43,525 2023-07-26 2023-08-01 22710160012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Ap MB sherb miremb sist kondic, UP nr 6273/1dt 13.06.2022,Ftese per oferte nr 6273/3 dt13.06.2022, njoft fituesi APP dt 14.06.2022vazhdim kontr 6273/4 dt 20.06.2022, fature nr 83 dt 30.06.2023, prverbal dt 30.06.2023 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 54,000 2023-07-26 2023-08-01 22910160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per pritje percjellje, program nr 4825/7 dt 23.06.2023, UP nr 4825/8 dt 23.06.2023, fature nr 71 dt 23.06.2023, shkrese nr 4825/9 dt 30.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 156,004 2023-07-26 2023-08-01 23010160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/qershor 2023, kontrate A 107840, fature 451974537 dt. 30.06.2023, shkrese nr 8005 dt 26.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,500 2023-07-27 2023-08-01 23310160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/qershor 2023 fature nr 2834100 dt 04.07.2023, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 173,476 2023-07-26 2023-08-01 23210160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/qershor 2023, kontrate A 107841, fature 451122788 dt. 30.06.2023, shkrese nr 8005 dt 26.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 161,380 2023-07-26 2023-08-01 23110160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/qershor 2023, kontrate A 107843, fature 451996573 dt. 30.06.2023, shkrese nr 8005 dt 26.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,250 2023-07-14 2023-07-20 22210160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 14.07.2023, shkrese nr 139 dt 03.07.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 105,000 2023-07-13 2023-07-20 21110160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 12.07.2023, plan pune nr 6285 dt 12.06.2023, nr 6458 dt 16.06.2023, nr 6035 dt 06.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,748 2023-07-13 2023-07-18 21810160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/qershor 2023 fature nr 1083309 dt 04.07.2023, shkrese nr 7253 dt 06.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,000 2023-07-13 2023-07-18 21310160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 12.07.2023, plan pune nr 6035 dt 06.06.2023, nr 5609 dt 23.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,250 2023-07-14 2023-07-18 22110160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 14.07.2023, shkrese nr 139 dt 03.07.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 45,600 2023-07-14 2023-07-18 22410160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 4959/1 dt 12.05.2023, UP nr 4959/2 dt 12.05.2023, ftese per oferte nr 4959/4 dt 12.05.2023, njoftim fituesi APP dt 12.05.2023, fature nr 517 dt 12.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 100,200 2023-07-13 2023-07-18 21510160012023 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, qershor 2023, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 75104 dt 05.07.2023 shkrese nr 7254 dt 06.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 50,600 2023-07-14 2023-07-18 22310160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 2789/2 dt 15.03.2023, UP nr 2789/3 dt 16.03.2023, ftese per oferte nr 2789/5 dt 16.03.2023, njoftim fituesi APP dt 16.03.2023, fature nr 288 dt 17.03.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,200 2023-07-14 2023-07-18 22010160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 14.07.2023, shkrese nr 139 dt 03.07.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 56,000 2023-07-14 2023-07-18 22610160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 4655/2 dt 09.05.2023, UP nr 4655/6 dt 09.05.2023, ftese per oferte nr 4655/8 dt 09.05.2023, njoftim fituesi APP dt 09.05.2023, fature nr 199 dt 10.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,000 2023-07-13 2023-07-18 21410160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 12.07.2023, plan pune nr 5971/1 dt 02.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 110,800 2023-07-14 2023-07-18 22510160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 4655/2 dt 09.05.2023, UP nr 4655/3 dt 09.05.2023, ftese per oferte nr 4655/5 dt 09.05.2023, njoftim fituesi APP dt 09.05.2023, fature nr 508 dt 11.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 56,260 2023-07-13 2023-07-18 21610160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim postar m/qershor 2023, fature nr 8519 dt 04.07.2023, shkrese nr 7252 dt 06.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 88,000 2023-07-13 2023-07-18 21210160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 12.07.2023, plan pune nr 6435 dt 15.06.2023, nr 6458 dt 16.06.2023, nr 6380 dt 14.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Altion Basha Tirane 76,526 2023-07-14 2023-07-18 21910160012023 Sherbime te tjera 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per sherb lyerje zyrash, UP nr 6328/1 dt 13.06.2023, ftese per oferte nr 6328/3 dt 13.06.2023, njoftim fit APP dt 14.06.2023, kontrate nr 6328/6 dt19.06.2023, fature nr 33 dt26.06.2023 prverbal dt26.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 264 2023-07-13 2023-07-18 21710160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim poste sekrete m/qershor 2023, fature nr 362 dt 03.07.2023, shkrese nr 7204 dt 06.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,609 2023-07-10 2023-07-14 20810160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 10.07.2023, listepagese dt 10.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2023-07-10 2023-07-14 20410160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/qershor 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 07.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 69,900 2023-07-10 2023-07-14 21010160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 4394/2 dt 12.06.2023, UP nr 4394/3 dt 12.06.2023, ftese per oferte nr 4394/5 dt 12.06.2023, njoftim fituesi APP dt 13.06.2023, fature nr 479 dt 13.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 44,341 2023-07-10 2023-07-14 20610160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 10.07.2023, listepagese dt 10.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,900 2023-07-10 2023-07-14 20910160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 10.07.2023, listepagese dt 10.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-07-10 2023-07-14 20510160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/qershor 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 07.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,327 2023-07-10 2023-07-13 20710160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 10.07.2023, listepagese dt 10.07.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave