Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,887 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,226,991,929.00 1,887 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 5,400 2022-01-13 2022-01-17 48410160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per te tjera materiale, UP nr 9782/1 dt 21.12.2021 fature nr 383 dt 21.12.2021, FH nr 54 dt 21.12.2021 prverbal dt 21.12.2021, shkrese nr 9782/2 dt 28.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 93,150 2022-01-13 2022-01-17 48710160012021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, shpenzim per abonim ne shtyp, marreveshje nr 1110 dt 02.03.2021, fature nr 406 dt 14.12.2021, permbledhese fatura, shkrese nr 9660 dt 17.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FOND " DOWN SYNDROME ALBANIA " DSA Tirane 20,000 2022-01-13 2022-01-17 48610160012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, shpenzim per blerje kartoline urimi , kerkese nr 9920 dt 23.12.2021 UP nr 9920/1 dt 23.12.2021, fature nr 52 dt 28.12.2021, shkrese nr 9920/2 dt 30.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 5,400 2022-01-13 2022-01-17 48310160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per te tjera materiale, UP nr 9781/1 dt 21.12.2021 fature nr 382 dt 21.12.2021, FH nr 55 dt 21.12.2021 prverbal dt 21.12.2021, shkrese nr 9781/2 dt 28.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 205,936 2022-01-05 2022-01-07 210160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga dhjetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 386,080 2022-01-05 2022-01-07 910160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga dhjetor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 647,920 2022-01-05 2022-01-07 710160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga dhjetor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,868,280 2022-01-05 2022-01-07 610160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga dhjetor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,137,212 2022-01-05 2022-01-07 310160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga dhjetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 647,920 2022-01-05 2022-01-07 810160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga dhjetor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 218,393 2022-01-05 2022-01-07 410160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga dhjetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,861,558 2022-01-05 2022-01-07 110160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga dhjetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,370,579 2022-01-05 2022-01-07 510160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga dhjetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 461,630 2021-12-28 2021-12-31 468110160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike nentor 2021, kontrate A 107843, fature 426750422 dt. 30.11.2021 ,shkrese nr 9559 dt 15.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,600 2021-12-22 2021-12-31 44810160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, shpenzime telefoni m/nentor 2021 fature nr 764240 dt 07.12.2021, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ORNELA BITA Tirane 120,001 2021-12-28 2021-12-31 47010160012021 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1016001, shpenzim per blerje dokumentacioni specifik, kerkese nr 9266 dt 09.12.2021 UP nr 9266/1 dt 13.12.2021, fature nr 6 dt 16.12.2021, FH nr 53 dt 16.12.2021 prverbal dt 16.12.2021 shkrese nr 9266/2 dt 22.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) N E P T U N Tirane 8,790 2021-12-28 2021-12-31 47110160012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001, shpenzim per blerje te tjera pajisje (kalorifer), memo nr 9138 dt 06.12.2021 UP nr 9138/1 dt 06.12.2021, fature nr 12857 dt 06.12.2021, FH nr 50 dt 06.12.2021 prverbal dt 06.12.2021 shkrese nr 9138/2 dt 15.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 91,295 2021-12-22 2021-12-31 44710160012021 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim postar m/nentor 2021, fature nr 2455 dt 02.12.2021, shkrese nr 9464 dt 14.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se, TIRANE RURALE 2 Tirane 4,400 2021-12-22 2021-12-31 45810160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi, fature nr 187284 dt 25.11.2021, shkrese nr 144 dt 22.10.2021, nr 185 dt 01.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 920,998 2021-12-29 2021-12-31 477110160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, R Ahmetcenaj, Vendim GJ Apeli nr 467 dt 04.03.2016, shkrese permb nr 144 dt 27.09.2021, fature nr 8 dt 16.11.2021, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,089,336 2021-12-29 2021-12-31 474110160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, F Jata, Vendim GJ Apeli nr 1450 dt 01.06.2016, Vendim nr 2048 dt 22.05.2014, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AGJENSIA SHTETERORE KADASTRES QARKU DURRES Tirane 400 2021-12-22 2021-12-31 46010160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi, fature nr 43029 dt 02.11.2021, shkrese nr 162, 163 dt 04.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se TIRANE VERI Tirane 4,200 2021-12-22 2021-12-31 45510160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi, fature nr 61739 dt 02.11.2021, shkrese nr 149 dt 25.10.2021, nr 162,164 dt 04.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORIAN SKENDI Tirane 1,172,174 2021-12-29 2021-12-31 478110160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, A Nezaj, Vendim GJ Apeli nr 2362 dt 12.06.2018, shkrese permb nr 986 dt 17.12.2021, fature nr 33 dt 16.11.2021, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AGJENSIA SHTETRORE KADASTRES KAVAJE Tirane 400 2021-12-22 2021-12-31 45910160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi, fature nr 20745 dt 15.11.2021, shkrese nr 162 dt 04.11.2021, nr 174 dt 16.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 1,608,000 2021-12-22 2021-12-31 45110160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim dekori, shkrese nr 8159 dt 11.11.2021, nr 8159/1 dt 22.11.2021, nr 8159/2 dt 22.11.2021, kontrate nr 8159/3 dt 03.12.2021, fature nr 55 dt 06.12.2021, prverbal sherbimi dt 06.12.2021, shkrese nr 8159/4 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 324,676 2021-12-28 2021-12-31 469110160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike nentor 2021, kontrate A 107841, fature 426761276 dt. 30.11.2021 ,shkrese nr 9559 dt 15.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 798,436 2021-12-28 2021-12-31 467110160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike nentor 2021, kontrate A 107840, fature 426709885 dt. 30.11.2021 ,shkrese nr 9559 dt 15.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIONIS MEKSHAJ Tirane 4,017,572 2021-12-29 2021-12-31 482110160012021 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 1016001, VGJ, IkubInfo, Vendim urdher ekzekutimi nr 5737 dt 16.10.2020, shkrese permb nr 1237 dt 22.12.2021, fature nr 56 dt 28.12.2021, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 737,933 2021-12-29 2021-12-31 476110160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, E Muco, Vendim GJ Apeli nr 1626 dt 14.04.2017, shkrese permb nr 26/4 dt 16.11.2021, fature nr 165 dt 16.11.2021, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 830,016 2021-12-29 2021-12-31 475110160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, I Haklaj, Vendim GJ Apeli nr 238 dt 11.02.2016, shkrese permb nr 5854 dt 16.11.2021, fature nr 41 dt 16.11.2021, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,292 2021-12-22 2021-12-31 44610160012021 Sherbime telefonike 1016001, shpenzime telefoni, nentor 2021, nr klienti 3100001692441, fature nr 424122 dt 05.12.2021 shkrese nr 9464 dt 14.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 22,490 2021-12-28 2021-12-31 47310160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzim per sherbim riabonimi televiziv, kerkese nr 9737 dt 20.12.2021, fature nr 5218 dt 20.12.2021, shkrese nr 9737/1 dt 22.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së, Lezhë Tirane 1,400 2021-12-22 2021-12-31 46110160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi, fature nr 5097 dt 29.10.2021, shkrese nr 163, 164 dt 04.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ARTEO 2018 Tirane 17,640 2021-12-22 2021-12-31 45210160012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016001, sherbim ekspertim gjeneratori UP nr 7865/1 dt 05.11.2021 ftese per oferte nr 7865/2 dt 05.11.2021 njoftim fituesi APP dt 08.11.2021 prverbale dt 8,9,10 nentor 2021 fat nr 113 dt 15.11.2021, prverbal sherbimi dt 15.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK TIRANE RURALE 1 Tirane 4,200 2021-12-22 2021-12-31 45710160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi, fature nr 179894 dt 15.11.2021, shkrese nr 149 dt 29.10.2021, nr 162 d 04.11.201, nr 174 dt 16.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA E PËRGJTHSHME ASHK Tirane 39,000 2021-12-22 2021-12-31 45410160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi, fature nr 187281 dt 25.11.2021, shkrese nr 163 dt 04.11.2021, nr 167 dt 09.11.2021, nr 174 dt 16.11.2021, nr 185 dt 01.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Zyre Permbarimore Private "BAILIFF SERVICES ALBANIA" Tirane 1,224,016 2021-12-29 2021-12-31 479110160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, A pasko, Vendim GJ Apeli nr 23 dt 23.02.2009, shkrese permb nr 4803 dt 16.11.2021, fature nr 43 dt 16.11.2021, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) E.P.S.A Tirane 291,497 2021-12-29 2021-12-31 480110160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, K Dervishi, Vendim GJ Apeli nr 1132 dt 16.03.2017, shkrese permb nr 2405 dt 17.11.2021, fature nr 40 dt 17.12.2021, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 2,581,598 2021-12-29 2021-12-31 48110160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, A Kapo, Vendim GJ Apeli nr 336 dt 01.02.2018, shkrese permb nr 6705 dt 28.12.2021, fature nr 115 dt 28.12.2021, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave