Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,887 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,226,991,929.00 1,887 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 16,200 2021-12-28 2021-12-31 47210160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, urdher nr 9362/1 dt 10.12.2021 UP nr 9362/2 dt 10.12.2021 fature nr 368 dt 10.12.2021, FH nr 51 dt 10.12.2021 prverbal dt 10.12.2021, shkrese nr 9362/3 dt 15.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 136,600 2021-12-22 2021-12-30 45310160012021 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 8590/1 dt 22.11.2021, UP nr 8590/2 dt 22.11.2021, ftese per oferte nr 8590/3 dt 22.11.2021, njoftim fituesi APP dt 22.11.2021fature nr 346 dt 22.11.2021,shkrese nr 8590/4 dt 26.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së TIRANË JUG Tirane 6,200 2021-12-22 2021-12-30 45610160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi, fature nr 179899 dt 15.11.2021, shkrese nr 149 dt 29.10.2021, nr 162,163,164 dt 04.11.2021, nr 174 dt 16.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së SARANDË Tirane 200 2021-12-22 2021-12-30 46410160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature nr 17041 dt 16.11.2021, shkrese nr 175 dt 18.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-SË KAMËZ-VORË Tirane 200 2021-12-22 2021-12-30 46210160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature nr 171641 dt 02.11.2021, shkrese nr 162 dt 04.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 240 2021-12-22 2021-12-30 45010160012021 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim poste sekrete m/nentor 2021, fature nr 364 dt 03.12.2021, shkrese nr 851 dt 06.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 81,840 2021-12-22 2021-12-30 44910160012021 Uje 1016001, shpenzime ujesjellesi, nentor 2021, kontrate 411249 dt 16.01.2018, fature nr 514168 dt 03.12.2021, shkrese nr 9357 dt 10.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 5,056,454 2021-12-23 2021-12-30 46610160012021 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1016001, blerje certifikata per gjc, kontrate nr 1707 dt 28.04.2021, urdher nr 1707/3 dt 14.06.2021 permbledhese faturash, FH, akt kolaudimi, fature nr 310 dt 30.09.2021 FH 32 dt 30.09.202, akt kolaudim dt 30.09.2021 shkrese 1707/9 dt 18.10
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së Shkodër Tirane 200 2021-12-22 2021-12-30 46310160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature nr 22945 dt 01.11.2021, shkrese nr 164 dt 04.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së Shkodër Tirane 200 2021-12-22 2021-12-30 46510160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature nr 816 dt 29.10.2021, shkrese nr 163 dt 04.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UNIVERS PROMOTIONS Tirane 3,600 2021-12-15 2021-12-23 43810160012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, shpenzime per printim karta identifikimi, kerkese nr 8050 dt 09.11.2021 UP nr 8050/1 dt 09.11.2021, fature nr 1181 dt 16.11.2021, FH nr 45 dt 16.11.2021 prverbal dt 16.11.2021 shkrese nr 8050/2 dt 19.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 118,691 2021-12-15 2021-12-23 44410160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, pagese leje e pakryer pas lirimit nga detyra dt 15.12.2021, shkrese nr 6538/2 dt 3.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,700 2021-12-15 2021-12-23 44010160012021 Sherbime te tjera 1016001, kompensim shpenzime telefoni dhe testi, VKM nr 673 dt 02.09.2020, urdher nr 7299/2 dt 25.10.2021, nr 8590/1 dt 22.11.2021, nr 4237/11 dt 12.11.2021 permbledhese faturash dt 15.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2021-12-15 2021-12-23 44210160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni dhe testi, VKM nr 673 dt 02.09.2020, urdher nr 8590/1 dt 22.11.2021 permbledhese faturash dt 14.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Lad Kika Tirane 6,000 2021-12-15 2021-12-23 43910160012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1016001, shpenzime per sherbim pastrimi, prverbal ngjarje dt 17.11.2021, prverbal emergjence nr 8312/1 dt 18.11.2021, fature nr 17 dt 18.11.2021, shkrese nr 8312/2 dt 26.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,800 2021-12-15 2021-12-23 44110160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 15.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,000 2021-12-15 2021-12-23 44310160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 15.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,856 2021-12-06 2021-12-14 42410160012021 Sherbime telefonike 1016001, shpenzime telefoni, tetor 2021, nr klienti 3100001692441, fature nr 224653 dt 04.11.2021 shkrese nr 8274 dt 15.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 657,000 2021-12-06 2021-12-14 43410160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 5263/2 dt 27.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 70,050 2021-12-06 2021-12-14 42510160012021 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim postar m/gusht 2021, fature nr 939 dt 21.09.2021, shkrese nr 8275 dt 15.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 46,000 2021-12-06 2021-12-14 43510160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 4546 dt 04.08.2021, memo nr 3917 dt 15.07.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 131,638 2021-12-06 2021-12-14 43210160012021 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 7299/2 dt 25.10.2021, UP 7299/3 dt 25.10.2021, ftese per oferte nr 7299/4 dt 25.10.2021, njoftim fituesi APP dt 25.10.2021, prverbal dt25.10.2021 fat nr 275 dt 27.10.2021shkrese 7299/5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 118,900 2021-12-06 2021-12-14 43310160012021 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 6853/3 dt 11.10.2021, UP nr 6853/4 dt 11.10.2021, ftese per oferte nr 6853/5 dt 11.10.2021, njoftim fituesi APP dt 12.10.2021 fature nr 13 dt 12.10.2021,shkrese nr 6853/6 dt 14.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 66,580 2021-12-06 2021-12-14 42710160012021 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim postar m/tetor 2021, fature nr 1929 dt 28.10.2021, shkrese nr 8273 dt 15.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 731,236 2021-12-06 2021-12-14 42110160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike tetor 2021, kontrate A 107840, fature 425460092 dt. 31.10.2021 ,shkrese nr 8400 dt 17.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LEDIO PESHKOPIA Tirane 2,232 2021-12-06 2021-12-14 42910160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per te tjera materiale, program nr 7307/1 dt 21.10.2021 urdher nr 7307/2 dt 21.10.2021 UP nr 7307/4 dt 21.10.2021, fature nr 21 dt 21.10.2021, FH nr 41 dt 21.10.2021 prverbal dt 21.10.2021 shkrese nr 7307/6
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COFFEE CLUB Tirane 207,600 2021-12-06 2021-12-14 43110160012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, blerje kafe, UP nr 7726/1 dt 02.11.2021 ftese per oferte nr 7726/2 dt 02.11.2021 njoftim fituesi APP dt 03.11.2021 fature nr 101145 dt 11.11.2021, FH nr 48 dt 11.11.2021 prverbal dt 11.11.2021 shkrese nr 7726/5 dt 17.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 260,164 2021-12-06 2021-12-14 42310160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike tetor 2021, kontrate A 107841, fature 425483054 dt. 31.10.2021, shkrese nr 8400 dt 17.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,575 2021-12-06 2021-12-14 42610160012021 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim postar m/shtator 2021, fature nr 1433 dt 29.09.2021, shkrese nr 8272 dt 15.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHABA 2021 Tirane 6,900 2021-12-06 2021-12-14 43010160012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, shpenzime per furnizime te tjera zyre (mbajtese TV), memo nr 7606/1 dt 28.10.2021 UP nr 7606/2 dt 28.10.2021, fature nr 31 dt 02.11.2021, FH nr 44 dt 02.11.2021 prverbal dt 02.11.2021 shkrese nr 7606/3 dt 08.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 5,500 2021-12-06 2021-12-14 42810160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per blerje lule pritje percjellje, program nr 7607/1 dt 28.10.2021 urdher nr 7607/2 dt 28.10.2021 UP nr 7607/3 dt 28.10.2021, fature nr 88 dt 28.10.2021, FH nr 44 dt 28.10.2021 prverbal dt 28.10.2021 shkrese nr 7607/4
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 534,340 2021-12-06 2021-12-14 42210160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike tetor 2021, kontrate A 107843, fature 425513259 dt. 31.10.2021 ,shkrese nr 8400 dt 17.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 110,000 2021-12-06 2021-12-14 43610160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 5263/2 dt 27.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,089,902 2021-12-01 2021-12-03 41110160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga nentor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,015,773 2021-12-01 2021-12-03 41310160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga nentor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 442,350 2021-12-01 2021-12-03 41710160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga nentor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,021,951 2021-12-01 2021-12-03 40910160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga nentor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,675,475 2021-12-01 2021-12-03 41410160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga nentor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 647,920 2021-12-01 2021-12-03 41510160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga nentor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 226,097 2021-12-01 2021-12-03 41010160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga nentor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave