Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,887 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,226,991,929.00 1,887 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 108,383 2021-12-01 2021-12-03 41210160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga nentor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 640,340 2021-12-01 2021-12-03 41610160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga nentor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 974,900 2021-11-22 2021-11-26 38710160012021 Sherbimet bankare 1016001, dieta per sherbim jashte vendit, autorizim nr 8585 dt 22.11.2021, urdher nr 8590/1 dt 22.11.2021, eur 8.000, kursi 121.8
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 5,400 2021-11-19 2021-11-25 37010160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per blerje medaljon, urdher nr 7307/1 dt 21.10.2021 UP nr 7307/3 dt 21.10.2021 fature nr 282 dt 21.10.2021, FH nr 40 dt 21.10.2021 prverbal dt 21.10.2021, shkrese nr 7307/5 dt 02.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 31,500 2021-11-23 2021-11-25 39310160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 6597/1 dt 05.10.2021 urdher nr 6597/2 dt 05.10.2021, fature nr 78 dt 07.10.2021, shkrese nr 6597/5 dt 14.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) The PLAZA Tirana Tirane 118,932 2021-11-23 2021-11-25 39610160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime akomodimi per pritje percjellje, program nr 6597/1 dt 05.10.2021 urdher nr 6597/2 dt 05.10.2021 permbledhese fatura dt 08.10.2021, shkrese nr 6597/6 dt 14.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,200 2021-11-19 2021-11-25 36910160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, shpenzime telefoni tetor 2021 fature nr 468533 dt 07.11.2021, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 701,668 2021-11-23 2021-11-25 38810160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike shtator 2021, kontrate A 107840, fature 424229466 dt. 30.09.2021 ,shkrese nr 7475 dt 25.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 270,244 2021-11-23 2021-11-25 39010160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike shtator 2021, kontrate A 107841, fature 424249069 dt. 30.09.2021 ,shkrese nr 7475 dt 25.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 30,990 2021-11-23 2021-11-25 39510160012021 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 6906/1 dt 15.10.2021, UP 6906/2 dt 15.10.2021, ftese per oferte nr 6906/3 dt 15.10.2021, njoftim fituesi APP dt 15.10.2021, fature nr 227 dt 16.10.2021 shkrese 6906/4 dt 21.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 139,776 2021-11-19 2021-11-25 37110160012021 Uje 1016001, shpenzime ujesjellesi, tetor 2021, kontrate 411249 dt 16.01.2018, fature nr 258788 dt 02.11.2021, shkrese nr 8024 dt 08.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 75,120 2021-11-23 2021-11-25 39410160012021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 1016001, shpenzime qiramarrje automjeti per pritje percjellje, program nr 6597/1 dt 05.10.2021 urdher nr 6597/2 dt 05.10.2021 kerkese nr 6597/3 dt 07.10.2021, fature nr 216 dt 11.10.2021, shkrese nr 6597/4 dt 14.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 552,350 2021-11-23 2021-11-25 38910160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike shtator 2021, kontrate A 107843, fature 424252687 dt. 30.09.2021 ,shkrese nr 7475 dt 25.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 128,000 2021-11-23 2021-11-25 39710160012021 Ndihme ekonomike 1016001,listepagese ndihme financiare, urdher nr 323 dt 15.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 15,000 2021-11-23 2021-11-25 39210160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per blerje kurore, UP nr 6413/3 dt 29.09.2021, fature nr 82 dt 30.09.2021, FH nr 33 dt 30.09.2021 prverbal dt 30.09.2021 shkrese nr 6413/4 dt 14.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,600 2021-11-23 2021-11-25 39110160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, shpenzime telefoni m/shtator 2021 fature nr 180103 dt 09.10.2021, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,567,004 2021-11-11 2021-11-19 35210160012021 Organizatat nderkombetare te tjera 1016001, pagese kuote anetaresimi per vitin 2021, VKM 873 dt 22.12.2004, vendim i ARRI nr 1/2007 dt 26.06.2007, shkrese nr 4723/1 dt 03.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 40,800 2021-11-11 2021-11-18 35310160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 7306/1 dt 21.10.2021 UP nr 7306/3 dt 21.10.2021 fature nr 281 dt 21.10.2021, FH nr 39 dt 21.10.2021 prverbal dt 21.10.2021, shkrese nr 7306/4 dt 02.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 10,000 2021-11-11 2021-11-18 35410160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per blerje medaljon, urdher nr 315 dt 15.10.2021 UP nr 6439/2 dt 19.10.2021 fature nr 278 dt 19.10.2021, FH nr 37 dt 19.10.2021 prverbal dt 19.10.2021, shkrese nr 6439/3 dt 26.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 5,400 2021-11-11 2021-11-18 35510160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 7187/1 dt 18.10.2021 UP nr 7187/4 dt 18.10.2021 fature nr 275 dt 18.10.2021, FH nr 36 dt 18.10.2021 prverbal dt 18.10.2021, shkrese nr 7187/6 dt 26.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 25,800 2021-11-12 2021-11-18 35710160012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, shpenzime per blerje flamuj, UP nr 3482/2 dt 28.10.2021, fature nr 86 dt 28.10.2021, FH nr 43 dt 28.10.2021 prverbal dt 28.10.2021 shkrese nr 3482/3 dt 02.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 12,000 2021-11-12 2021-11-18 35610160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per blerje lule, program nr 7187/1 dt 18.10.2021, UP nr 7187/3 dt 18.10.2021, fature nr 83 dt 18.10.2021, FH nr 35 dt 18.10.2021 prverbal dt 18.10.2021 shkrese nr 7187/5 dt 26.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se, TIRANE RURALE 2 Tirane 3,000 2021-10-26 2021-11-04 32710160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi dt 25.10.2021, fature nr 122494 dt 26.07.2021, shkrese nr 214, dt 08.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,900 2021-10-26 2021-11-04 31810160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 6311/1 dt 27.09.2021 urdher nr 6311/2 dt 27.09.2021 akt marreveshje nr 6311/6 dt 29.09.2021, fature nr 121 dt 29.09.2021, shkrese nr 6311/9 dt 11.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA E PËRGJTHSHME ASHK Tirane 243,000 2021-10-26 2021-11-04 32310160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi, fature nr 144236 dt 13.09.2021, shkrese nr 214 dt 09.09.2021, nr 203,204,205 dt 07.09.2021, nr 221 dt 16.09.2021, nr 1690/1 dt 13.04.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së TIRANË JUG Tirane 18,000 2021-10-26 2021-11-04 32510160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi dt 25.10.2021, fature nr 131126 dt 16.08.2021, shkrese nr 204 dt 07.09.2021, nr 208, 210, 213, 214 dt 08.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK TIRANE RURALE 1 Tirane 15,000 2021-10-26 2021-11-04 32610160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi dt 25.10.2021, fature nr 123671 dt 28.07.2021, shkrese nr 209, dt 08.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 10,800 2021-10-26 2021-11-04 32010160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzim per blerje dhurate pr percj,program nr 6311/1 dt 27.09.2021, urdh nr 6311/2 dt 27.09.2021, UP nr 6311/4 dt 28.09.2021 ,fature nr 230 dt 28.09.2021 FH nr 29 dt 28.09.2021 prverbal dt 28.09.2021 shkrese nr 6311/8 dt 11.10.
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STATUS Tirane 118,314 2021-10-26 2021-11-04 32210160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 6311/1 dt 27.09.2021 urdher nr 6311/2 dt 27.09.2021, fature nr 11 dt 07.10.2021, shkrese nr 6311/11 dt 11.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-SË KAMËZ-VORË Tirane 3,000 2021-10-26 2021-11-04 32810160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi dt 25.10.2021, fature nr 123465 dt 27.07.2021, shkrese nr 208, dt 08.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 138,348 2021-10-26 2021-11-04 33010160012021 Uje 1016001, shpenzime ujesjellesi, shtator 2021, kontrate 411249 dt 16.01.2018, fature nr 243487 dt 15.10.2021, shkrese nr 7308 dt 21.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA E PËRGJTHSHME ASHK Tirane 21,000 2021-10-26 2021-11-04 32910160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi dt 25.10.2021, fature nr 159978 dt 12.10.2021, shkrese nr 132, 133, 136 dt 14.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se TIRANE VERI Tirane 24,000 2021-10-26 2021-11-04 32410160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, permbledhese fatura arketimi dt 25.10.2021, fature nr 46042 dt 25.08.2021, shkrese nr 205 dt 07.09.2021, nr 209,211,212, 213, 214 dt 08.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBCONTROL Tirane 12,200 2021-10-26 2021-11-04 32110160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 6311/1 dt 27.09.2021 urdher nr 6311/2 dt 27.09.2021, fature nr 54 dt 01.10.2021, shkrese nr 6311/10 dt 11.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 12,000 2021-10-26 2021-11-04 31910160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per blerje lule pritje percjellje, program nr 6311/1 dt 27.09.2021 urdher nr 6311/2 dt 27.09.2021 UP nr 6311/3 dt 28.09.2021, fature nr 80 dt 29.09.2021, FH nr 39 dt 29.09.2021 prverbal dt 29.09.2021 shkrese nr 6311/7
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 647,920 2021-11-01 2021-11-03 33810160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga tetor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 647,920 2021-11-01 2021-11-03 33710160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga tetor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,627,060 2021-11-01 2021-11-03 33610160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga tetor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 91,137 2021-11-01 2021-11-03 33410160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga tetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 157
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 317,504 2021-11-01 2021-11-03 33210160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga tetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 157
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave