Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,887 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,226,991,929.00 1,887 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 980,500 2022-02-17 2022-02-21 4110160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, dieta per sherbim jashte vendit, autorizim nr 1701 dt 17.02.2022, urdher nr 1596/4 dt 17.02.2022, eur 8.000, kursi 122.5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 85,920 2022-02-15 2022-02-21 4010160012022 Uje 1016001, shpenzime ujesjellesi, janar 2022, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 83412 dt 03.02.2022 shkrese nr 1576 dt 14.02.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 72,300 2022-02-14 2022-02-21 3410160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 08.02.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2022-02-14 2022-02-21 3610160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 08.02.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,800 2022-02-14 2022-02-21 3310160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, shpenzime telefoni m/janar 2022 fature nr 467170 dt 04.02.2022, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 469,828 2022-02-07 2022-02-15 2810160012022 Elektricitet 1016001, energji elektrike dhjetor 2021, kontrate A 107841, fature 428114041 dt. 31.12.2021 ,shkrese nr 1063 dt 01.02.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 1,118,308 2022-02-07 2022-02-15 2610160012022 Elektricitet 1016001, energji elektrike dhjetor 2021, kontrate A 107840, fature 428090685 dt. 31.12.2021 ,shkrese nr 1063 dt 01.02.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 656,510 2022-02-07 2022-02-15 2710160012022 Elektricitet 1016001, energji elektrike dhjetor 2021, kontrate A 107843, fature 428134053 dt. 31.12.2021 ,shkrese nr 1063 dt 01.02.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 13,000 2022-02-07 2022-02-15 2910160012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzim per pritje percjellje, program nr 633/1 dt 20.01.2022, urdher nr 633/2 dt 20.01.2022,akt marreveshje nr 633/4 dt 20.01.2022, fature 116 dt. 25.01.2022, shkrese nr 633/5 dt 28.01.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,791 2022-02-09 2022-02-15 3010160012022 Sherbime telefonike 1016001, shpenzime telefoni, dhjetor 2021, nr klienti 3100001692441, fature nr 5444 dt 05.01.2022 shkrese nr 227 dt 11.01.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 18,600 2022-02-09 2022-02-15 3210160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, shpenzime telefoni m/dhjetor 2021 fature nr 156827 dt 08.01.2022, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 92,040 2022-02-09 2022-02-15 3110160012022 Uje 1016001, shpenzime ujesjellesi, dhjetor 2021, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 12 dt 05.01.2022 shkrese nr 226 dt 11.01.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,873,570 2022-02-01 2022-02-03 1210160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga janar 2022, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 214,300 2022-02-01 2022-02-03 1510160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga janar 2022, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 647,920 2022-02-01 2022-02-03 1810160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga janar 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,868,280 2022-02-01 2022-02-03 1710160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga janar 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,132,064 2022-02-01 2022-02-03 1410160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga janar 2022, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 386,080 2022-02-01 2022-02-03 2010160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga janar 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,278,895 2022-02-01 2022-02-03 1610160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga janar 2022, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 205,936 2022-02-01 2022-02-03 1310160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga janar 2022, nr i punonjesve plan 187, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 647,920 2022-02-01 2022-02-03 1910160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga janar 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) T B S 96 SHPK Tirane 10,465,693 2022-01-26 2022-01-27 50010160012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 1016001, proced sekrete, pagese amendament shtese kontr 542/12 dt 22.12.2021 per rritje te kapacitetit..., kerkese per oferte 542/8 dt 17.12.2021 raport permbl 542/10 dt 21.12.2021 njoftim fit 542/11 dt 22.12.2021 fature 10229 dt29.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 28,000 2022-01-18 2022-01-24 49710160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 7920 dt 03.11.2021, memo nr 8626 dt 22.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 64,850 2022-01-18 2022-01-24 49510160012021 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim postar m/dhjetor 2021, fature nr 2875 dt 29.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Najada Beqaraj Tirane 1,397,060 2022-01-19 2022-01-24 499110160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, B Murati, Vendim GJ admin nr 6620 dt 28.12.2015, VGJ Apeli nr 837 dt 25.04.2015, shkrese permb nr 12 dt 11.01.2022, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 150,000 2022-01-18 2022-01-24 49310160012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001, sherbim mirembajtje dhomes infrastr ICT te DPGJC, vazhdim kontrate nr 17/12 dt 30.09.2016 fature nr 56 dt 31.03.2019, prverbal sherbimi dt 17.04.2019, raport sherbimi mars 2019, shkrese nr 2063 dt 01.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 6,768,830 2022-01-19 2022-01-24 50510160012021 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1016001,blerje certifikata per gjc, vazhdim kontrate nr 1707 dt 28.04.2021, urdher nr 1707/3 dt 14.06.2021 fature nr 391 dt 16.12.2021 FH 52 dt 16.12.2021, akt kolaudim dt 16.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ARTEO 2018 Tirane 551,400 2022-01-17 2022-01-24 48910160012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016001, sherbim riparim gjeneratori UP nr 8591/1 dt 22.11.2021 ftese per oferte nr 8591/2 dt 22.11.2021 njoftim fituesi APP dt 23.11.2021 fature nr 120 dt 02.12.2021, prverbal sherbimi dt 02.12.2021 shkrese nr 8591/5 dt 13.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 300,760 2022-01-18 2022-01-24 49610160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 9285 dt 09.12.2021, plan kontrolli nr 8431 dt 13.12.2021, memo nr 8626 dt 22.11.2021 program nr 6807/2 dt 05.11.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 150,000 2022-01-18 2022-01-24 49210160012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001, sherbim mirembajtje dhomes infrastr ICT te DPGJC, vazhdim kontrate nr 17/12 dt 30.09.2016 fature nr 27 dt 05.03.2019, prverbal sherbimi dt 18.03.2019, raport sherbimi shkurt 2019, shkrese nr 2063 dt 01.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 2,500,008 2022-01-19 2022-01-24 50310160012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1016001, Vendim GJ admin nr 3323 dt 26.07.2017, VGJ Apeli nr 1089 dt 28.12.2020, ViGJ Larte nr 40 dt 28.10.2021 shkrese permb nr 217/4 dt 10.03.2021, memo dt. 18.01.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 150,000 2022-01-18 2022-01-24 49010160012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001, sherbim mirembajtje dhomes infrastr ICT te DPGJC, vazhdim kontrate nr 17/12 dt 30.09.2016 fature nr 208 dt 17.11.2017, prverbal sherbimi dt 24.11.2017, raport sherbimi tetor 2017, shkrese nr 2063 dt 01.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 1,392,000 2022-01-19 2022-01-24 50410160012021 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1016001,blerje certifikata per gjc, vazhdim kontr nr 1707 dt 28.04.2021,urdh 1707/3 dt 14.06.2021 permbledhese faturash, FH, akt kolaudimi, fature nr 340 dt 27.10.2021 FH 42 dt 27.10.2021, akt kolaudim dt 27.10.2021 shkrese 1707/15 dt 21.12
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IT GJERGJI KOMPJUTER Tirane 785,979 2022-01-18 2022-01-24 49410160012021 Kancelari 1016001, blerje leter UP nr 49/1 dt 17.05.2021njoftim fit nr 49/18 dt 19.10.2021, marrev kuader 49/22 dt 19.11.2021,ftese per oferte 9363/2 dt 10.12.2021 kontrate nr 9363/3 dt 16.12.2021, fat 2309 dt 29.12.2021 FH 56dt 29.12.2021, prverbal
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,500 2022-01-18 2022-01-24 49810160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, memo nr 6917/2 dt 14.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 498,000 2022-01-19 2022-01-24 50110160012021 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 2789/1 dt 03.06.2021, UP nr 2789/2 dt 03.06.2021, ftese per oferte nr 2789/3 dt 03.06.2021, njoftim fituesi APP dt 03.06.2021 fature nr 92 dt 04.06.2021,shkrese nr 2789/4 dt 10.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 103,688 2022-01-19 2022-01-24 50210160012021 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenz udhetim sherb jashte vendit, urdher 8795/1 dt26.11.2021,UP nr 8795/2 dt 26.11.2021, ftese per oferte nr 8795/3 dt 26.11.2021, njoft fit APP dt 26.11.2021 prverbal 8795/4 dt 01.12.2021 fature 367 dt 01.12.2021,shkrese 8795/5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 150,000 2022-01-18 2022-01-24 49110160012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001, sherbim mirembajtje dhomes infrastr ICT te DPGJC, vazhdim kontrate nr 17/12 dt 30.09.2016 fature nr 10 dt 31.01.2019, prverbal sherbimi dt 08.02.2019, raport sherbimi janar 2019, shkrese nr 2063 dt 01.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 923,909 2022-01-17 2022-01-20 48810160012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, VGJ, B Bistri, Vendim GJ Apeli nr 87 dt 26.01.2010, urdh ekzek nr 1755 dt 14.06.2010 shkrese permb nr 12737 dt 22.12.2021, memo nr 7793/2 dt 09.12.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UNIVERS PROMOTIONS Tirane 2,880 2022-01-13 2022-01-17 48510160012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, shpenzime per printim karta identifikimi, kerkese nr 9809 dt 22.12.2021 UP nr 9809/1 dt 22.12.2021, fature nr 1700 dt 24.12.2021, FH nr 56 dt 24.12.2021 prverbal dt 24.12.2021 shkrese nr 9809/2 dt 29.12.2021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave