Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,578 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,986,297,302.00 1,578 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ÇAJUPI-HOTEL TURIZMI Tirane 140,440 2021-07-07 2021-07-12 20510160012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1016001, shpenzime per zhvillim aktiviteti, program nr 2738/6 dt 04.06.2021 urdher nr 2738/7 dt 04.06.2021 fature nr 4/2021 dt 23.06.2021, shkrese nr 2738/8 dt 25.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 204,500 2021-07-07 2021-07-12 20810160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, pagese pjesemarrje ne komision, VKM nr 656 dt 31.10.20218, shkrese nr 351 dt 15.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 102,000 2021-07-07 2021-07-12 20710160012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, blerje uje, UP nr 2783/1 dt 02.06.2021 ftese per oferte nr 2783/2 dt 02.06.2021 njoftim fituesi APP dt 04.06.2021 fature nr 130691 dt 09.06.2021, FH nr 11 dt 09.06.2021 prverbal dt 09.06.2021 shkrese nr 2783/3 dt 16.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 535,481 2021-07-01 2021-07-05 19610160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga qershor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 378,970 2021-07-01 2021-07-05 18910160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga qershor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 160,616 2021-07-01 2021-07-05 19110160012021 Shtese page per funksionin 1016001, listepagese paga qershor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 647,921 2021-07-01 2021-07-05 19410160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga qershor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,028,465 2021-07-01 2021-07-05 19010160012021 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1016001, listepagese paga qershor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,718,883 2021-07-01 2021-07-05 19310160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga qershor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,314,624 2021-07-01 2021-07-05 19210160012021 Shtese page per funksionin 1016001, listepagese paga qershor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,233,675 2021-07-01 2021-07-05 18810160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga qershor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 163
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 678,608 2021-07-01 2021-07-05 19510160012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga qershor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 677,280 2021-06-15 2021-06-29 16910160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 2301/1 dt 17.05.2021, program nr 1984/2 dt 14.05.2021, nr 1986/2 dt 14.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ARTEO 2018 Tirane 117,600 2021-06-15 2021-06-29 16610160012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001, shpenzime perblerje mat per ndricim UP nr 2198/1 dt 29.04.2021, ftese per oferte nr 2198/2 dt 29.04.2021 njoftim fituesi APP dt 05.05.2021 fature nr 41/2021 dt 12.05.2021,FH nr 8 dt 12.05.2021,prverbal dt 12.05.2021 shkrese 2198/3
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Tirane 8,000 2021-06-17 2021-06-23 18010160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature arketimi dt 30.04.2021, shkrese nr 2354/1 dt 13.04.2021, nr 107/1 dt 19.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së Shkodër Tirane 2,000 2021-06-17 2021-06-23 17811016001202110160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature arketimi nr 11 dt 31.03.2021, shkrese nr 90 dt 12.04.2021, nr 90/1 dt 21.04.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së Korçë Tirane 8,000 2021-06-17 2021-06-23 18110160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature arketimi nr 18 dt 10.05.2021, shkrese nr 108/1 dt 19.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2021-06-17 2021-06-23 18610160012021 Ndihme ekonomike 1016001,listepagese ndihme financiare, urdher nr 260 dt 16.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,521 2021-06-17 2021-06-23 18310160012021 Sherbime telefonike 1016001, shpenzime telefoni, maj 2021, nr klienti 3100001692441, fature nr 3156 dt 09.06.2021 shkrese nr 3027 dt 15.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së TIRANË JUG Tirane 3,600 2021-06-17 2021-06-23 17910160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature arketimi nr 5613 dt 04.06.2021, shkrese nr 127/1 dt 14.06.2021, nr 4962/1 dt 27.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 101,832 2021-06-17 2021-06-23 18210160012021 Uje 1016001, shpenzime ujesjellesi, maj 2021, kontrate 411249 dt 16.01.2018, fature nr 2701 dt 02.06.2021, shkrese nr 3028 dt 15.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 137,500 2021-06-15 2021-06-21 17110160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 2558 dt 21.05.2021, nr 2193 dt 29.04.2021, program nr 1985/2 dt 14.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 24,717,090 2021-06-18 2021-06-21 18710160012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1016001, investim ne proces, vazhdim kontr nr 607/30 dt 16.12.2019, amend shtese kontr nr 607/76 dt 19.10.2020, fature nr 60 dt 31.12.2020 seri 87643360 situac perfund nr 4 urdh 1635 dt 30.03.2021 certifik marrje ne dorezim 27/5dt04.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 67,370 2021-06-16 2021-06-21 17710160012021 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim postar m/maj 2021, fature nr 1375 dt 26.05.2021 seri 86822475, shkrese nr 2749/1 dt 10.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ADRION Tirane 5,000 2021-06-15 2021-06-21 16810160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per blerje dhurate, kerkese nr 2456 dt 17.05.2021 UP nr 2456/1 dt 17.05.2021, fature nr 1624/2021 dt 17.05.2021,FH nr 9 dt 17.05.2021, prverbal dt 17.05.2021 shkrese nr 2456/2 dt 26.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 371,772 2021-06-15 2021-06-21 16710160012021 Udhetim jashte shtetit 1016001, dieta per sherbim jashte vendit, autorizim dt 15.06.2021, urdher nr 242 dt 03.06.2021, eur 3.000, kursi 123.8
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,690 2021-06-15 2021-06-21 17210160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 15.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2021-06-15 2021-06-21 17010160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 2031 dt 20.04.2021, memo nr 479 dt 27.01.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2021-06-15 2021-06-21 17410160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 15.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,918 2021-06-15 2021-06-21 17310160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, kompensim shpenzime telefoni dhe rimb shpenz per pajisje me pasaporte sherbimi, VKM nr 673 dt 02.09.2020, shkrese nr 2510 dt 19.05.2021 permbledhese faturash dt 15.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Vasilika Kote Tirane 4,800 2021-06-15 2021-06-21 16510160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 916 dt 19.02.2021 urdher nr 916/1 dt 19.02.2021 UP nr 916/2 dt 19.02.2021, prverbal dt 19.02.2021 fature nr 9/2021 dt 19.02.2021,FH nr 3 dt 19.02.2021, shkrese nr 916/4 dt 18.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) EL - CIELO Tirane 118,125 2021-06-15 2021-06-21 16410160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 916 dt 19.02.2021 urdher nr 916/1 dt 19.02.2021 fature nr 1/2021 dt 21.04.2021, shkrese nr 916/3 dt 18.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 844,132 2021-05-27 2021-06-04 14410160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike prill 2021, kontrate A 107840, fature 412879250 dt 30.04.2021, shkrese nr 2512 dt 20.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Tirane 48,000 2021-05-27 2021-06-04 15110160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature arketimi nr 5 dt 03.03.2021, shkrese nr 726 dt 08.03.2021, nr 62/1 dt 21.04.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së Shkodër Tirane 2,000 2021-05-27 2021-06-04 15210160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature arketimi nr 15 dt 01.04.2021, shkrese nr 87/1 dt 21.04.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340,804 2021-05-27 2021-06-04 14610160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike prill 2021, kontrate A 107841, fature 412923381 dt 30.04.2021, shkrese nr 2512 dt 20.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,676 2021-05-27 2021-06-04 14910160012021 Sherbime telefonike 1016001, shpenzime telefoni, prill 2021, nr klienti 3100001692441, fature nr 4842 dt 08.05.2021 shkrese nr 2513 dt 20.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 13,357 2021-05-27 2021-06-04 14810160012021 Sherbime telefonike 1016001, shpenzime telefoni, mars 2021, nr klienti 3100001692441, fature nr 400885162 dt 31.03.2021 shkrese nr 2032 dt 20.04.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 106,320 2021-05-27 2021-06-04 14710160012021 Uje 1016001, shpenzime ujesjellesi, prill 2021, kontrate 411249 dt 16.01.2018, fature nr 2104 dt 30.04.2021, shkrese nr 2511 dt 20.05.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 491,870 2021-05-27 2021-06-04 14510160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike prill 2021, kontrate A 107843, fature 412978393 dt 30.04.2021, shkrese nr 2512 dt 20.05.2021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave