Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pyjeve Berat (0202) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Berat 9,530 2014-12-30 2014-12-31 174260042014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Drejtoria Pyjore 1026004,likujdim fature dt.30.12.2014
Drejtoria e Pyjeve Berat (0202) BEJKO Berat 17,880 2014-12-30 2014-12-31 176260042014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Drejtoria Pyjore 1026004,likujdim fature dt.30.12.2014
Prefektura e qarkut Berat (0202) VJOLLCA LOGU Berat 88,000 2014-12-30 2014-12-31 41210160592014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale prefektura berat lik fat dhjetor 2014 materiale speciale
Komuna Kutalli (0202) ALPHA BANK -- ALBANIA Berat 375,000 2014-12-30 2014-12-31 30323030012014 Grant per femije te lindur Komuna kutalli shpernlim lindje 2303001
Paraburgimi Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 12,328 2014-12-30 2014-12-31 14410140512014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta Paraburgimi berat ore nate 1014051
Dega e Thesarit Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 18,244 2014-12-30 2014-12-31 14110100022014 Elektricitet 1010002 Dega e thesarit Berat per energjin kontrata BE1A120001015244 1010002
Dega e Thesarit Berat (0202) LUAN XHAFKOLLARI Berat 35,000 2014-12-30 2014-12-31 14410100022014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Dega e thesarit berat per riparim kondisioneresh luan xhfkollari 1010002
Komuna Sinje (0202) SHAMO-CONSTRUCTION Berat 162,535 2014-12-30 2014-12-31 22323060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala komuna sinje berat pagese garanci punimi ujesjelle
Komuna Sinje (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 10,000 2014-12-30 2014-12-31 22423060012014 Udhetim i brendshem komuna sinje berat djeta sherbimi
Qendra Lira (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 5,599 2014-12-30 2014-12-31 12621020202014 Sherbime telefonike 2102020 Qendra Lira 2102020 likujdim klienti 310001839352,fatura dt.30.11.2014
Drejtoria e Pyjeve Berat (0202) ORNELA DAUTI Berat 9,000 2014-12-31 2014-12-31 17510260042014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Drejtoria Pyjore 1026004,likujdim fature 21.dt.30.12.2014
Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 16,600 2014-12-30 2014-12-31 77821020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihme ekonomike
Komuna Lumas (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 73,494 2014-12-30 2014-12-31 24623050012014 Ndihme ekonomike komuna lumas pagese shperblim per ndihme ekonomike
Prefektura e qarkut Berat (0202) HYSEN QOJLE Berat 1,182,500 2014-12-30 2014-12-31 41010160592014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna prefektura berat pagese vendim gjyqesor per Namir Lapardhaja
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 4,784 2014-12-30 2014-12-31 25310050022014 Te tjera transferta tek individet Drejtoria e Bujqesise 1005002, tatim ne burim per shperblim per dalje ne pension
Bordi i Kullimit Berat (0202) ZYRA E RREGJ.PASURISE KUCOVE Berat 28,000 2014-12-31 2014-12-31 25610050672014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Bordi i kullimit per zrpp kucove 1005067
Komuna Velabisht (0202) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Berat 93,713 2014-12-30 2014-12-31 40823080012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 163403834.dt.30.12.2014
Bashkia Berat (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 9,140 2014-12-30 2014-12-31 77021020012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.03.12.2014
Bashkia Berat (0202) C.E.C-11 Berat 33,422 2014-12-30 2014-12-31 78021020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.12.2014
Bashkia Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 1,000 2014-12-30 2014-12-31 77221020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,tatim ne burim
Bashkia Berat (0202) MIRANDA SHKURTI Berat 7,500 2014-12-30 2014-12-31 77921020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.12.2014
Qendra Ekonomike Kultures (0202) ONUFRI TV Berat 9,000 2014-12-31 2014-12-31 34721020062014 Libra dhe publikime profesionale Qendra Kulturore 2102006 likujdim fature nr 26.dt.30.12.2014
Qarku Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,000 2014-12-30 2014-12-31 55320420012014 Udhetim i brendshem keshilli i qarkut berat djeta sherbimi
Bashkia Berat (0202) VASILLAQ ZIU Berat 44,390 2014-12-30 2014-12-31 77321020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.24.12.2014
Drejtoria e Pyjeve Berat (0202) SILVAB Berat 1,252,928 2014-12-30 2014-12-31 177260042014 Shpenz. per rritjen e AQT - plantacione Drejtoria Pyjore 1026004,likujdim fature dt.30.12.2014
Prefektura e qarkut Berat (0202) HYSEN QOJLE Berat 14,000 2014-12-30 2014-12-31 41110160592014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna prefektura berat pagese vendim gjyqesor per Namir Lapardhaja
Prefektura e qarkut Berat (0202) SOKOL RROKAJ Berat 12,000 2014-12-30 2014-12-31 41310160592014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale prefektura berat lik fat dhjetor 2014 matreiale zyre
Sp. Berati (0202) MERITA LEKU Berat 10,000 2014-12-30 2014-12-31 73310130642013 Te tjera materiale dhe sherbime speciale spitali berat lik fat dhjetor 2014 materiale
Komuna Roshnik (0202) TOTILA Berat 3,906,740 2014-12-31 2014-12-31 27123100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna roshnik per Totolen ndertim shkolle 2310001
Komuna Roshnik (0202) PUPA SHPK Berat 1,571,308 2014-12-31 2014-12-31 26723100012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Roshnik per Pupa mirmbajtje e rruge 2310001
Qendra Lira (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 239,757 2014-12-30 2014-12-31 12521020202014 Elektricitet 2102020 Qendra Lira 2102020 likujdim kontrate a-016449,fatura dt.30.12.2014
Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 4 2014-12-30 2014-12-31 78221020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim komision banke
Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 4,275,000 2014-12-30 2014-12-31 24423050012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna lumas lik fatura shkurt 2014 rikostruksion rruge
Gjykata e rrethit Berat (0202) PERPARIM FROTO Berat 39,900 2014-12-30 2014-12-31 23610290122014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Gjykata berat Perparim Froto paisje 1029012
Komuna Lumas (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 552,000 2014-12-30 2014-12-31 24523050012014 Pagese paaftesie komuna lumas pagese shperblim per paaftesia
Komuna Kutalli (0202) ALPHA BANK -- ALBANIA Berat 1,119,100 2014-12-30 2014-12-31 29923030012014 Ndihme ekonomike Komuna Kutalli per ndihmat ekonomike nentor dhjetor 2014 2303001
Prefektura e qarkut Berat (0202) CITRUS Berat 46,800 2014-12-30 2014-12-31 41410160592014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres prefektura berat lik fat dhjetor 2014 kancelari boje printeri
Paraburgimi Berat (0202) XHEZAIR ROKU Berat 4,000 2014-12-30 2014-12-31 14510140512014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Parburgimi per xhezairin Rokun fat dt 30.11.2014 1014051
Sp. Berati (0202) MESSER ALBAGASS SH.P.K Berat 270,112 2014-12-30 2014-12-31 73610130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat dhjetor 2014 oksigjen mjeksor
Dega e Thesarit Berat (0202) AQIF MARRA Berat 40,000 2014-12-30 2014-12-31 14010100022014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Dega e thesarit berat per Aqif Mara mirmbajtje e riparime fotokopjusi 1010002
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424