Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELIA IMPEX Elbasan 1,421,960 2014-12-30 2014-12-31 43810130592014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirembajtje e objekteve ndertimore Spitali Psikiatrik
Spitali Elbasan (0808) MESSER ALBAGASS SH.P.K Elbasan 17,616 2014-12-30 2014-12-31 77010130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Oksigjen i gazte
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,458,000 2014-12-30 2014-12-31 43510110082014 Te tjera transferta tek individet SHPERBLIM NXENESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE E GREQISE Elbasan 104,400 2014-12-30 2014-12-31 43210110082014 Shperblime per rezultate ne pune SHPERBLIM MESUESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 208,000 2014-12-30 2014-12-31 43310110082014 Shperblime per rezultate ne pune TATIM SHPERBLIM MESUESIT NIPT .K52905218Q486022 DREJT.ARSIMORE RAJONALE
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 78,120 2014-12-31 2014-12-31 39810110992014 Sherbime te tjera mirembajtje Universiteti El
ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 26,719 2014-12-30 2014-12-31 PT19210940052014 Te tjera paga me kontrate Sig.Shendetsore.Punt.Kontrate Nipt.K63311204P484016 Aluizni
ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 149,312 2014-12-30 2014-12-31 19110940052014 Te tjera paga me kontrate Sig.Shoq.Punt.Kontrate Nipt.K63311204P484016 Aluizni
Komuna Gjergjan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,008,420 2014-12-30 2014-12-31 37023870012014 Ndihme ekonomike Komuna Gjergjan Elbasan NDIHME EKONOMIKE
Zyra e Punes Elbasan (0808) ARDIT SHABANAJ Elbasan 8,465 2014-12-30 2014-12-31 31510250082014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Zyra e Punes Elbasan kancelari
Qarku Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 12,420 2014-12-30 2014-12-31 44220480012014 Te tjera transferta tek individet SIG.SHENDETSORE NIPT.K52905206048101W QENDRA AUTIKE KESHILLI QARKUT
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 466,856 2014-12-30 2014-12-31 46910160622014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Prefektura Elbasan vendim gjyqi Arjan Lumi llogari (519804028)
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 336,000 2014-12-30 2014-12-31 46610160622014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Prefektura siguracion mjeti
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) IMI - FARMA Elbasan 28,896 2014-12-30 2014-12-31 43710130592014 Ilaçe dhe materiale mjeksore blerje vaksine Spitali Psikiatrik
Spitali Elbasan (0808) ALBERT KRRABA Elbasan 8,100 2014-12-30 2014-12-31 77110130162014 Shpenzime te tjera transporti Spitali Civil Elbasan Ngjitje gome
Spitali Elbasan (0808) GENIUS SHPK Elbasan 302,640 2014-12-31 2014-12-31 74610130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan kite dhe reagente
Spitali Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 128,042 2014-12-31 2014-12-31 77610130162014 Elektricitet 1013016 Spitali Civil Elbasan Energji kontrate nr A8620
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ERGI Elbasan 3,482,376 2014-12-30 2014-12-31 44010130592014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore riparim i tarraces Spitali Psikiatrik
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 10,000 2014-12-30 2014-12-31 39510110992014 Te tjera transferta tek individet shperblim student ekselence Universiteti El
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) INA Elbasan 1,545,254 2014-12-31 2014-12-31 43810110082014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAISJE QE SIG,ENERGJI DREJT.ARSIMORE RAJONALE
Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 7,314 2014-12-30 2014-12-31 31810050082014 Sherbime telefonike DRBU Elbasan telefon
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) INA Elbasan 51,120 2014-12-30 2014-12-31 25810050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan NDERTIM URE
Komuna Paper (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 46,225 2014-12-30 2014-12-31 22323940012014 Posta dhe sherbimi korrier Kom Paper sherbim poste
Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 93,015 2014-12-31 2014-12-31 30823830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGESE KRYEPLEQTE E KESH.KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
Komuna Shushice (0808) ENADA - ONLINE Elbasan 7,536 2014-12-30 2014-12-31 30423980012014 Sherbime telefonike TELEFON KOMUNA SHUSHICE
Bashkia Elbasan (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 2,200 2014-12-30 2014-12-31 93721090012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Elbasan shtypshkrime
Bashkia Elbasan (0808) SHPETIM XHOXHA Elbasan 13,300 2014-12-30 2014-12-31 94121090012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Elbasan shpenz lavazhi
Komuna Shirgjan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 282,770 2014-12-30 2014-12-31 32723970012014 Ndihme ekonomike Komuna Shirgjan Elbasan Ndihme ekonomike
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) HALIT CANI Elbasan 78,981 2014-12-30 2014-12-31 46710160622014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Prefektura Elbasan vendim gjyqi
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) BNT ELECTRONIC`S Elbasan 235,163 2014-12-30 2014-12-31 46510160622014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Prefektura paisje kompjuteri
Spitali Elbasan (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 24,380 2014-12-30 2014-12-31 77310130162014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Spitali Civil Elbasan siguracion makine
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) START CO Elbasan 113,676 2014-12-30 2014-12-31 43910130592014 Sherbim per ngrohje blerje gaz Spitali Psikiatrik
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) INFOSOFT OFFICE SHA Elbasan 69,629 2014-12-30 2014-12-31 39610110992014 Kancelari kancelari Universiteti El
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) MAJLINDA KORAQI Elbasan 33,603 2014-12-30 2014-12-31 38810110992014 Udhetim jashte shtetit bileta udhetimi Universiteti El
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 67,740 2014-12-31 2014-12-31 39910110992014 Sherbime te tjera mirembajtje Universiteti El
Komuna Kajan (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 1,664 2014-12-30 2014-12-31 18823880012014 Uje Komuna Kajan shpenzime uji
Komuna Paper (0808) ERVIS XHELO Elbasan 47,330 2014-12-30 2014-12-31 21923940012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Kom Paper siguracion mjeti
Bashkia Elbasan (0808) IT GJERGJI KOMPJUTER Elbasan 12,600 2014-12-30 2014-12-31 93821090012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Elbasan materiale zyre
ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 95,408 2014-12-30 2014-12-31 19410940052014 Te tjera paga me kontrate Tatim page Punt.Kontrate Nipt.K63311204P484024 Aluizni
ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Elbasan 1,253,375 2014-12-30 2014-12-31 18910940052014 Te tjera paga me kontrate Paga Kontrate Aluizni Valmira Beqiri nr.I45513078I
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424