Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) SANTI / ELBASAN Elbasan 275,862 2014-12-30 2014-12-31 31510290162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje Gjykata
Drejtoria Rajonale Mjedisit Elbasan BAJRAMI N. Elbasan 45,480 2014-12-30 2014-12-31 7410260672014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Drejtoria Rajonale Mjedisit riparime
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 13,858 2014-12-30 2014-12-31 13310250512014 Paga baze Sherbimi Social Elbasan gjobe interes TAP
Komuna Labinot Fushe (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 525,620 2014-12-31 2014-12-31 26323920012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot-Fushe paaftesi
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 79,200 2014-12-30 2014-12-31 46810160622014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Prefektura Elbasan vendim gjyqi Valbona Balla (1500429468001)
Komuna Klos (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 999 2014-12-30 2014-12-31 15323900012014 Kontribute per sigurime shoqerore Komuna Klos sig shoqerorew K52905237W48101A
Spitali Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 374,582 2014-12-31 2014-12-31 76510130162014 Elektricitet 1013016 Spitali Civil Elbasan Energji kontrate nr A4657
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 162,000 2014-12-30 2014-12-31 PT43610110082014 Te tjera transferta tek individet TATIM SHPERBLIM NXENESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) BAJRAMI N. Elbasan 36,600 2014-12-30 2014-12-31 25710050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan pastrim rezervuaresh
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) S I R E T A 2F Elbasan 3,919,057 2014-12-30 2014-12-31 25310050692014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bordi Kullimit Elbasan ARGJINATURA MBROJTESE E LUMIT SHKUMBIN CERRIK
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 20,000 2014-12-31 2014-12-31 37721090142014 Te tjera transferta tek individet Nd Sherb Publike shperblim vdekje
Komuna Paper (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 3,000 2014-12-30 2014-12-31 22223940012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Kom Paper tatim qera
Komuna Mollas (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 51,480 2014-12-30 2014-12-31 16423930012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Komuna Mollas tatim keshilltar
Bashkia Elbasan (0808) NISATEL Elbasan 24,000 2014-12-30 2014-12-31 93921090012014 Sherbime te tjera Bashkia Elbasan shpenz interneti
Komuna Paper (0808) ALB - SIGURACION Elbasan 16,920 2014-12-30 2014-12-31 21823940012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Kom Paper siguracion mjeti
ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 235,756 2014-12-30 2014-12-31 19810940052014 Kontribute per sigurime shoqerore Sig.Shoq.Punt.Kontrate Nipt.K63311204P484016 Aluizni
ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) DILAVER TERZIU Elbasan 9,800 2014-12-31 2014-12-31 18610940052014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Mirm.paisje Aluizni Elbasan
Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Elbasan ALFRED BRAHO Elbasan 175,920 2014-12-30 2014-12-31 7710260682014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Inspektoriati Mjedisit Pyjeve pjes kembimi
Komuna Zavaline (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 262,209 2014-12-30 2014-12-31 20224000012014 Ndihme ekonomike Komuna Zavaline Elbasan NDIHME EKONOMIKE
Komuna Gracen (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 454,620 2014-12-30 2014-12-31 15123840012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike Komuna Gracen
Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 529,900 2014-12-30 2014-12-31 15423900012014 Ndihme ekonomike Komuna Klos ndihma ekonomike
Qarku Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 69,407 2014-12-30 2014-12-31 44020480012014 Te tjera transferta tek individet SIG.SHOQ. NIPT.K52905206048101W QENDRA AUTIKE KESHILLI QARKUT
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 62,000 2014-12-30 2014-12-31 44210130592014 Sherbime te tjera shebime konsulence Ardian Shkelzeni Spitali Psikiatrik
Spitali Elbasan (0808) ENET SH.P.K Elbasan 28,800 2014-12-30 2014-12-31 76710050692014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali civil Elbasan Internet
Spitali Elbasan (0808) MESSER ALBAGASS SH.P.K Elbasan 133,588 2014-12-30 2014-12-31 76910130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Oksigjen i gazte
Spitali Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 851,280 2014-12-31 2014-12-31 76610130162014 Elektricitet 1013016 Spitali Civil Elbasan Energji kontrate nr A45246,A45247,A8620,A4658,A4657
Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 689,204 2014-12-31 2014-12-31 77210130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Spitali Civil Elbasan roje
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,148,400 2014-12-30 2014-12-31 43410110082014 Shperblime per rezultate ne pune SHPERBLIM MESUESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 1,440,000 2014-12-31 2014-12-31 43710110082014 Sherbime telefonike SHERBIM INTERNETI DREJT.ARSIMORE RAJONALE
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) KUMRIA 1 Elbasan 1,578,528 2014-12-31 2014-12-31 39710110992014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje Universiteti El
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 99,000 2014-12-30 2014-12-31 35521090082014 Uje Qendra Ek Arsimit uje
Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 10,000 2014-12-31 2014-12-31 31023830012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative DETYRIM SIG.SHOQ.NIPT.K52905230M48401I KOMUNA GOSTIME
Bashkia Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 8,430 2014-12-30 2014-12-31 93521090012014 Kontribute per sigurime shoqerore Bashkia Elbasan Gjobe interes Sig Shoq
Bashkia Belsh (0808) MAKRI 2007 Elbasan 138,000 2014-12-30 2014-12-31 22721520012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Belsh materiale
ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 26,719 2014-12-30 2014-12-31 19510940052014 Kontribute per sigurime shendetesore Sig.Shendetsore.Punt.Kontrate Nipt.K63311204P484016 Aluizni
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) SANTI / ELBASAN Elbasan 119,239 2014-12-30 2014-12-31 31410290162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje Gjykata
Komuna Zavaline (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 611,951 2014-12-30 2014-12-31 20324000012014 Ndihme ekonomike Komuna Zavaline Elbasan NDIHME EKONOMIKE
Komuna Kajan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 298,600 2014-12-30 2014-12-31 19323880012014 Ndihme ekonomike Komuna kajan ndihma ekonomike
Bashkia Elbasan (0808) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Elbasan 2,039,980 2014-12-31 2014-12-31 94721090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike dhjetor
Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 2,809,520 2014-12-31 2014-12-31 94521090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike dhjetor
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424