Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 22,000 2014-12-31 2014-12-31 13110130252014 Udhetim i brendshem DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK (1013025) likujdim kompensim punonjesish Nentor -Dhjetor 2014.
Bashkia Bulqize (0603) HAJREDIN MURGU Bulqize 92,880 2014-12-30 2014-12-31 22621030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin Hajredin MURGU per PO numer 4070.
Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 18,300 2014-12-30 2014-12-31 22721030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shpenzime telefonike per periudhen Tetor-Nentor 2014.
Sp. Delvine (3704) UJESJELLESI-KANALIZIME SHA Delvine 23,078 2014-12-30 2014-12-31 21610130662014 Uje lik.fat.nr.190date 24.12.2014 per shpenzime uji
Sp. Delvine (3704) TRASHEGIM HAJDINI Delvine 15,120 2014-12-30 2014-12-31 21210130662014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore lik.fat.nr.87 date 29.12.2014 nga spitali delvine
Sp. Delvine (3704) MESSER ALBAGASS SH.P.K Delvine 8,808 2014-12-30 2014-12-31 21510130662014 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik.fat.nr.195 date 26.12.2014 nga spitali delvine per oksigjen
Sp. Delvine (3704) KAPO RRAKU Delvine 83,580 2014-12-30 2014-12-31 21310130662014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale lik.fat.nr.46 date 26.12.2014 sipas urdher prok.nr.24 date 07.08.2014 nga spitali delvine
Sp. Delvine (3704) BALILI-KO Delvine 49,425 2014-12-30 2014-12-31 21710130662014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Lik.fat.nr.212 date 29.12.2014 nga spitali per sigurimin e objektit roje private siaps urdher prok.nr.17 date 23.04.2014
Sp. Delvine (3704) OMEGA PHARMA GROUP Delvine 172,397 2014-12-30 2014-12-31 21410130662014 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik.aft.nr.23048 date 14.12.2014 siaps urdher prok./nr.32 date 05.12.2014 nga spitali delvine
Drejtoria e shendetit publik Delvine (3704) FERIDE QERIMI Delvine 9,000 2014-12-30 2014-12-31 16110130262014 Sherbime te tjera lik.fat.nr.57 date 23.12.2014 siaps urdher prok.nr.17 date 19.12.2014 nga shendeti publik
Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 96,480 2014-12-30 2014-12-31 21823260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.nr.138 date 24.12.2014 siaps urdher prok.nr.1/5date 28.04.2014 per karburante nga finiqi
Sp. Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 45,200 2014-12-30 2014-12-31 21110130662014 Udhetim i brendshem sherbime siaps listes dhjetor 2014 nga spitali
Bashkia Finiq (3704) XHORXHI-PETROL Delvine 115,776 2014-12-30 2014-12-31 21723260012014 Karburant dhe vaj lik.fat.nr.138 date 24.12.2014 siaps urdher prok.nr.1/5date 28.04.2014 per karburante nga finiqi
Komuna Proger (1505) NIEM Devoll 240,000 2014-12-30 2014-12-31 31123380012014 Sherbime te tjera KOMUNA PROGER PER NIEM PER PASTRIM KANALI KULLUES
Komuna Proger (1505) NIEM Devoll 252,060 2014-12-30 2014-12-31 31323380012014 Sherbime te tjera KOMUNA PROGER PER NIEM PER SISTEMIM CAKULLIM RRUGET E RAVE FSHATI PROGER-VRANISHT
Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) JAPAN-XHIMI Devoll 276,000 2014-12-30 2014-12-31 18110130272014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit DSHP DEVOLL PER JAPAN XHIMI SHPENZIME PER MIRMBAJTJEN E MJETEVE TE TRANSPORTIT
Komuna Proger (1505) NIEM Devoll 216,000 2014-12-30 2014-12-31 31223380012014 Sherbime te tjera KOMUNA PROGER PER NIEM PER CAKULLIM RRUGET E BRENDSHME FSHATI KOMUNA PROGER
Drejtoria Arsimore Diber (0606) KASTRIOT VORFI Diber 38,800 2014-12-30 2014-12-31 56010110062014 Kancelari D A R rip.fotokopje fat nr 96 date 30.12.14
Drejtoria Arsimore Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 290,000 2014-12-30 2014-12-31 56110110062014 Te tjera transferta tek individet D A R shperb nx. te dalluar
Drejtoria Rajonale Tatimore Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 6,343 2014-12-30 2014-12-31 23110100462014 Paga baze 1010046 Tatimet difer. tap prill 2013
Komuna Sllove (0606) PLLUMB PUCI Diber 200,000 2014-12-30 2014-12-31 18923520012014 Te tjera transferime korrente KOM SLLOVE pastrim rrugesh nga bora fat nr 42 date 30.12.14
Dega e Thesarit Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 906 2014-12-30 2014-12-31 11610100062014 Posta dhe sherbimi korrier thesari lik fat nr 624dt2.12.14
Zyra e Punes Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,004 2014-12-30 2014-12-31 171102050062014 Posta dhe sherbimi korrier zyra e punes1025006 posta
ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) VODAFONE ALBANIA Diber 4,952 2014-12-30 2014-12-31 11710940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014lik.vodaf nentor 2014
Komuna Luzni (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 112,500 2014-12-31 2014-12-31 17123580012014 Udhetim i brendshem kom luzni lik djeta
Federata Futbollit (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 20,000 2014-12-31 2014-12-31 6721060112014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni klubi futbollit tatim honorare
Komisariati i Policise Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 90,000 2014-12-30 2014-12-31 25710160242014 Te tjera transferta tek individet kom policise ndihme ekonomike
Drejtoria Rajonale Tatimore Diber (0606) RADIKA Diber 120,000 2014-12-30 2014-12-31 23210100462014 Blerje dokumentacioni 1010046 Tatimetblerje dok. fat nr 29 date 23.12.14
Komisariati i Policise Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 10,000 2014-12-30 2014-12-31 25810160242014 Te tjera transferta tek individet kom policise lik nd ekonomike
ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 5,298 2014-12-30 2014-12-31 11810940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014posta nentor 2014
Komuna Luzni (0606) YLBER CANI Diber 179,880 2014-12-31 2014-12-31 16723580012014 Kancelari komuna luzni lik fat nr 130dt 15.12.14
Drejtoria Rajonale Tatimore Diber (0606) KASTRIOT VORFI Diber 108,990 2014-12-30 2014-12-31 22310100462014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1010046 Tatimet materiale pastrimi fat nr 84 date 18.12.14
Komuna Luzni (0606) ZENULLA MEHMETI Diber 216,000 2014-12-31 2014-12-31 157 23580012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime komuna luzni lik fat nr 42dt3.12.14
Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 180,000 2014-12-31 2014-12-31 66 21060112014 Shpenzime per honorare klubi futbollit pik honorare
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) TRINITY TRADE COMPANY Durres 3,956,640 2014-12-30 2014-12-31 82110170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 10,190 2014-12-30 2014-12-31 82610170312014 Udhetim i brendshem 1017031 REP USHT 2001 DIETA
Komisariati i Policise Durres (0707) KASO DUCKA Durres 2,972,263 2014-12-30 2014-12-31 39110160252014 Shpenzime te tjera transporti 1016025 DREJT POLICISE SHERBIM PARKIMI
Prefektura e qarkut Durres (0707) SI & CO COMPANY Durres 410,400 2014-12-22 2014-12-31 36810160612014 Karburant dhe vaj 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK BLERJE VAJ MAKINASH FAT NR 36 DT 15.12.2014
Komisariati i Policise Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 60,800 2014-12-31 2014-12-31 39210160252014 Ndihme ekonomike 1016025 DREJT POLICISE NDIHME EKONOMIKE ESAT XHIXHA
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KASTRATI SHA Durres 138,000 2014-12-30 2014-12-31 83610111502014 Karburant dhe vaj BL .VAJ LUBRIFIKANT / UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424