Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 831,940 2014-12-30 2014-12-31 22621520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
Qarku Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 109,590 2014-12-30 2014-12-31 44120480012014 Te tjera transferta tek individet SIG.SHOQ. NIPT.K52905206048101W QENDRA AUTIKE KESHILLI QARKUT
Qarku Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 36,478 2014-12-30 2014-12-31 43920480012014 Te tjera transferta tek individet TATIM PAGE NIPT.K52905206048102U QENDRA AUTIKE KESHILLI QARKUT
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 45,119 2014-12-30 2014-12-31 44110130592014 Sherbime te tjera trajtim i mjeteve spitalore Spitali Psikiatrik
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 139,200 2014-12-30 2014-12-31 43110110082014 Shperblime per rezultate ne pune SHPERBLIM MESUESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 841,781 2014-12-30 2014-12-31 44010110082014 Udhetim i brendshem SHPENZIME TRANS.MESUESIT DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,035,659 2014-12-30 2014-12-31 44310110082014 Udhetim i brendshem SHPENZIME TRANSP.NX. DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 88,450 2014-12-30 2014-12-31 25610050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan Punime per digat
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) BAJRAMI N. Elbasan 206,640 2014-12-30 2014-12-31 26010050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan mirmbajte perroi zaranike
Komuna Kajan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 840 2014-12-30 2014-12-31 18623880012014 Posta dhe sherbimi korrier Komuna Kajan shpenzime postare
Komuna Paper (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 27,000 2014-12-30 2014-12-31 22123940012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Kom Paper Qera objekti per Hume Ballhysa
Bashkia Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,954 2014-12-30 2014-12-31 93621090012014 Paga baze Bashkia Elbasan gjoba interes TAP
Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 285,774 2014-12-31 2014-12-31 20523910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot Mal rrethim Gurra
Komuna Kajan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 309,000 2014-12-30 2014-12-31 19123880012014 Pagese paaftesie Komuna Kajan shperblim paftesi
Qarku Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 12,420 2014-12-30 2014-12-31 44320480012014 Te tjera transferta tek individet SIG.SHENDETSORE NIPT.K52905206048101W QENDRA AUTIKE KESHILLI QARKUT
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) KASTRIOT ZOTAJ Fier 66,000 2014-12-30 2014-12-31 18321110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GOMA PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 14,400 2014-12-30 2014-12-31 18821110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 9,600 2014-12-30 2014-12-31 19521110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 53,880 2014-12-30 2014-12-31 18921110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 540,000 2014-12-30 2014-12-31 30821110062014 Karburant dhe vaj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 641,580 2014-12-30 2014-12-31 30721110062014 Karburant dhe vaj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
Qendra Ekonomike Kultures (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 636,792 2014-12-30 2014-12-31 30021110042014 Shpenzime per honorare TSTIM NE BURIM NGA DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 360,000 2014-12-30 2014-12-31 29721110042014 Shpenzime per honorare AKTIVITET SHTEPIA E KULTURES FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) GOMA Fier 48,000 2014-12-30 2014-12-31 19621110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GOMA PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Klubi I Futbollit Fier (0909) DURIM COBO Fier 1,980 2014-12-30 2014-12-31 25721110132014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE PER SHUMESPORTET FIER
Klubi I Futbollit Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 1,010 2014-12-30 2014-12-31 25621110132014 Udhetim i brendshem PAGESE NGA SHUMESPORTI FIER PER TATIM NE BURIM
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 13,216 2014-12-30 2014-12-31 17710940102014 Kontribute per sigurime shoqerore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Tetor 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 11,800 2014-12-30 2014-12-31 17310940102014 Kontribute per sigurime shoqerore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Gusht 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 61,030 2014-12-30 2014-12-31 16310940102014 Shtese page per funksionin Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Mars 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) BANKA CREDINS Fier 1,427,368 2014-12-30 2014-12-31 18010940102014 Shtese page per funksionin Aluizni Fier 1094010 paga Dhjetor punetor me kontrate
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 23,441 2014-12-30 2014-12-31 171110940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Gusht 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 29,601 2014-12-30 2014-12-31 178110940102014 Kontribute per sigurime shendetesore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Tetor 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 28,910 2014-12-30 2014-12-31 17810940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Tetor 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 605,592 2014-12-30 2014-12-31 162110940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Mars 2009
Prokuroria e rrethit Fier (0909) "SHENDELLI" Fier 3,272,017 2014-12-30 2014-12-31 43810280082014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Prokuroria 1028008 Likujdim fature
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 264,600 2014-12-30 2014-12-31 4210120652014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 9,776 2014-12-30 2014-12-31 4010120652014 Karburant dhe vaj Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 3,476,865 2014-12-31 2014-12-31 5121120062014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2112006 Sh.a ujesjelles Patos kod klienti FI1E150158138570 fat. 607350159 Janar 2014
Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 8,544,300 2014-12-31 2014-12-31 58324100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 8,555,700 2014-12-30 2014-12-31 58224100012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424