Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Paraburgimi Durres (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 17,880 2014-12-31 2014-12-31 22510140542014 Elektricitet 1014054 TDO 0707/PARABURGIMI/1014054LIK FAT 44034820 KOD KLIENTI DU0A020165012457NR KONTRATE DUO-12457
Dega e Thesarit Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 12,771 2014-12-30 2014-12-31 13210100102014 Elektricitet 1010010 Kontrata nr.EL0G220004140437 nr.fat.619560771 Dega e Thesarit Gramsh
Gjykata e rrethit Kruje (0716) MAMIR HODO Kruje 48,000 2014-12-30 2014-12-31 21910290242014 Shpenzime gjyqesore GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES NR 3 NR SERIAL19337853 DT 18.12.2014
Komisariati i Policise Lezhe (2020) UNION BANK SHA Lezhe 10,000 2014-12-30 2014-12-31 42110160312014 Te tjera transferta tek individet KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SHPERBLIM SIPAS BORDEROSE
Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 338,900 2014-12-31 2014-12-31 253 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE PER nd.ekonomike PER BASHKINE BALLSH
Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) NIKA Shkoder 144,000 2014-12-30 2014-12-31 19321410372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 19467160 DT 23.12.2014
Reparti Ushtarak Nr.6660 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2014-12-30 2014-12-31 18110170852014 Elektricitet 1017085 602-REP 6004 energji kontr TR2A010025053873 ft 619118318
Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,390 2014-12-30 2014-12-31 23410040932014 Sherbime te tjera 602 QKR tatime mbajtur
Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane ATLANTIK 3 Tirane 275,207 2014-12-30 2014-12-31 14310290482014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Gjykata Ad.Shk.Pare Lik pajisje zyre up 16338/1 dt 26.12.2014 fo 16338/1 dt 26.12.2014 fat 229 dt 29.12.2014 fh 29.12.2014
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 350,434 2014-12-30 2014-12-31 28810111532014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1011153 602 Q.Studimeve Albanologjike shp gjyqi vendim 3114 dt 16.4.2010 urdh 614 d10.12.2014 shk 6183/28 dt 4.12.2014 bord 10.12.2014
Gjykata Kushtetuese (3535) IT GJERGJI KOMPJUTER Tirane 2,800 2014-12-30 2014-12-31 31010300012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave GJYKATA KUSHTETUSE bl. UPSA PV 4 DT 30.12.2014 FAT 125455174 DT 30.12.2014
Drejtoria Arsimore Durres (0707) SAIMIR HOXHA Durres 418,975 2014-12-29 2014-12-31 41810110072014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna V.GJYQESOR LIK. PJESOR VIOLETA BERBERI/ DREJTORIA ARSIMORE DURRES
Prokuroria e rrethit Fier (0909) AEE Fier 1,356,000 2014-12-30 2014-12-31 43710280082014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Prokuroria 1028008 Likujdim fature
Komuna Tunje (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 4,420 2014-12-30 2014-12-31 28824360012014 Posta dhe sherbimi korrier Komisjon bankar nga Komuna Tunje Gramsh
Gjykata e rrethit Kruje (0716) SINTEZA CO Kruje 13,176 2014-12-30 2014-12-31 21510290242014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre GJYKATA E RRETHIT KRUJEN LIK I FATURES ME NR 2458 DT 29.12.2014
Komisariati i Policise Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 34,000 2014-12-30 2014-12-31 42210160312014 Udhetim i brendshem KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG DIETA SIPAS BORDEROSE
Zyra Arsimore Mallakastër (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 125,375 2014-12-30 2014-12-31 1751011106 2014 Te tjera transferta tek individet PAGESE NGA ZYRA ARSIMORE MALLAKASTER SHPERBLIM PER NXENESIT E EKSELENCES
Bashkia Shkoder (3333) PRO CREDIT BANK Shkoder 966,000 2014-12-30 2014-12-31 88921410012014 Ndihme ekonomike 2141001 bashkia shkoder shperblim per ndihme ekonomike rajoni nr 3
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 5,760,000 2014-12-29 2014-12-31 92010170512014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 602-REP 4001 bl mj speciale up 15.10.2014 autor lkontr 21.11.2014 urdh 5500/1 dt 24.11.2014 kontr 5500/3 dt 1.12.2014 njf 11.11.2014 ft 13 dt 22.12.2014 s 16325713 fh 4 dt 23.12.2014 certif 10.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 19,680 2014-12-30 2014-12-31 77010040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS sherbim larje makinash,kontrate nr 5734 d t25.07.2014 ne vazhdim,fat nr 80 dt 29.12.2014,seri 13761530
Gjykata e rrethit TIrane (3535) BEQAR KOCAQI Tirane 114,000 2014-12-29 2014-12-31 29210290112014 Shpenzime gjyqesore Gjyk.Rrethi.Tirane Lik shp avokatie udhez 3165 dt 12.05.2004 fat 14681701/14681702
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 484,847 2014-12-30 2014-12-31 28710111532014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1011153 602 Q.Studimeve Albanologjike shp gjyqi vendim 9539 dt 17.11.2009 urdh 614 d10.12.2014 shk 6183/28 dt 4.12.2014 bord 10.12.2014
Gjykata e Apelit Tirane (3535) ANXHELINA LALA Tirane 9,000 2014-12-30 2014-12-31 32410290072014 Shpenzime gjyqesore Gjykata Apelit Tirane Lik avokat urdh 30.12.2014 fat 152 dt 30.12.2014
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ANSIG Durres 477,600 2014-12-30 2014-12-31 82710111502014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme POLICE SIGURIMI / UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 284,487 2014-12-30 2014-12-31 4110120652014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Komuna Kushove (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,000 2014-12-30 2014-12-31 22724380012014 Posta dhe sherbimi korrier 2438001 Sa paguar 0.6% postar nga Komuna Kushove
Burgu Kruje (0716) KREYZA & DM Kruje 73,800 2014-12-30 2014-12-31 24910140042014 Blerje dokumentacioni IEVP KRUJE LIK I FATURES ME NR 69203828 DT 16.12.2014
Drejtoria Rajonale Tatimore Lezhe (2020) EVIS CARA Lezhe 4,900 2014-12-30 2014-12-31 23310100602014 Sherbime te printimit dhe publikimit DREJT TATIMEVE PAG FAT NR 9 DT 24.12.2014
Komuna Fratar (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,268 2014-12-30 2014-12-31 238 2638001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER PER POSTEN FIER
Zyra e Punes Shkoder (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 2,907 2014-12-30 2014-12-31 64710250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA PUNES SHKODER NXITJE PUNESEMI SIG SHEND NR SERIAL J76705005W47Y01B SUBJEKTI FELIX M
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 2,446,000 2014-12-30 2014-12-31 85710170012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Minis.Mbrojtje sistem administrimi financ.alpha web kontr 9390 d 21.11.14 ft 894 d 12.12.14 s 16310594 up 1629 d 24.10.14 nj.fit 879/1 d 4.11.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,548 2014-12-30 2014-12-31 77110040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 266 dt 26.09.2014,seri 16486266
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) EDMOND ELEZAJ Tirane 17,000 2014-12-30 2014-12-31 44210280012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602, Prokuroria Pergjithshme , SHERBIM GJENER, PV EMERGJ 25/11/14,FAT 1 D 25/11/14 S 464861
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 99,952 2014-12-30 2014-12-31 63310110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit honorare proj urdh 494 dt 30.12.2014 ord shtator2014 dhjetor 2014 projTwining
Gjykata Administrative e Apelit Tirane POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 59,040 2014-12-30 2014-12-31 13310290432014 Posta dhe sherbimi korrier Gjykata Ad Apelit Tirane Lik posta fat 226/s
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 92,280 2014-12-30 2014-12-31 84310111502014 Uje UJE NENTOR SIPAS KONTR. 1060689/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
Parqet Kombetare Apolloni (0909) AD - STAR Fier 380,000 2014-12-30 2014-12-31 6710120642014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Parku Apollon 1012064 mirembajtje
Komuna Sult (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 119,240 2014-12-30 2014-12-31 20324370012014 Ndihme ekonomike 2437001 Detyrim i Prapambetur Ndihme ekonomike muaj dhjetor 2014 Komuna Sult
Burgu Fushe-Kruje (0716) MAJLIND LAMÇE Kruje 153,600 2014-12-30 2014-12-31 24310140502014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme SA LIK FAT NR 23 DT 29.12.2014 NGA BURGU F KRUJE
Bordi i Kullimit Lezhe (2020) ANGERBA Lezhe 25,800 2014-12-30 2014-12-31 18910050742014 Sherbime te tjera BORDI I KULLIMIT PAG FAT NR 84 DT 30.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424