Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 51,618 2014-12-30 2014-12-31 164110940102014 Kontribute per sigurime shendetesore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Prill 2009
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ANDREA EMINI Fier 186,000 2014-12-30 2014-12-31 14310180092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SH.I.SH. Fier 1018009 sherbime funerale
Parqet Kombetare Apolloni (0909) AUTUGRIL KRASNIQI PETROL Fier 151,470 2014-12-30 2014-12-31 6510120642014 Karburant dhe vaj Parku Apollon 1012064 karburant
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 5,956 2014-12-30 2014-12-31 610100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER AGRON VELIAJ
Komuna Levan (0909) A & E ENGINEERING SH.P.K Fier 475,200 2014-12-31 2014-12-31 46024140012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime K Levan Fier 2414001 te prapambetura likujdim fature
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 45,480 2014-12-30 2014-12-31 19021110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Qendra Ekonomike Kultures (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 50,000 2014-12-30 2014-12-31 29921110042014 Shpenzime per honorare TSTIM NE BURIM NGA DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
Qendra Ekonomike Kultures (0909) C.C.S. Fier 10,000 2014-12-30 2014-12-31 27221110042014 Kancelari MATERIALE PER DREJTORINE E ARTIT DHE KULTURES FIER
Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 306,000 2014-12-30 2014-12-31 24821110132014 Shpenzime per honorare SHPERBLIM NGA SHUMESPORTI FIER
Klubi I Futbollit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 8,940 2014-12-30 2014-12-31 25321110132014 Uje QERSHOR 2014 SHUMESPORTI FIER
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 22,502 2014-12-30 2014-12-31 17010940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Korrik 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 600,401 2014-12-30 2014-12-31 166110940102014 Kontribute per sigurime shoqerore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Maj 2009
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 9,805 2014-12-30 2014-12-31 3810120652014 Karburant dhe vaj Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) "BITI - MO" Fier 898,248 2014-12-30 2014-12-31 5110100492014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit RIMBURSIM PER SUBJEKTIN BITI MO
Komisariati i Policise NSH Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 29,957 2014-12-31 2014-12-31 28510160192014 Kancelari K.Policise N.SHFier 1016019 kancelari diference fature
Komisariati i Policise Fier (0909) ALÇE Fier 42,398 2014-12-31 2014-12-31 55310160272014 Te tjera transferta tek individet D Policise Fier 101627 likujdim fature
Parqet Kombetare Apolloni (0909) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Fier 139,505 2014-12-30 2014-12-31 6910120642014 Sherbime te printimit dhe publikimit Parku Apollon 1012064 materiale
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 7,220 2014-12-30 2014-12-31 710100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PERPLATON PEPA
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) FABIAN 07 Fier 588,000 2014-12-30 2014-12-31 1110100492014 Tatim mbi fitimin nga subjektet e sektorit privat KTHIM DETYRIME TE PAGUARA TEPER FABIANI 07
Komuna Levan (0909) VELIAJ PETROL Fier 360,192 2014-12-31 2014-12-31 46124140012014 Karburant dhe vaj K Levan Fier 2414001 likujdim fature
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 12,000 2014-12-30 2014-12-31 19421110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 12,000 2014-12-30 2014-12-31 19321110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BATERI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) FATMIR GROPA Fier 36,000 2014-12-30 2014-12-31 18521110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) BESNIK VELIAJ 1 Fier 65,000 2014-12-30 2014-12-31 18621110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GOMA PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 492,000 2014-12-30 2014-12-31 25021110132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TRAJTIM USHQIMOR NGA SHUMESPORTI FIER
Bashkia Roskovec (0909) AMARA+A SH.P.K Fier 3,046,080 2014-12-30 2014-12-31 34821130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 24,923 2014-12-30 2014-12-31 16710940102014 Shtese page per funksionin Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Maj 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 11,800 2014-12-31 2014-12-31 17910940102014 Kontribute per sigurime shoqerore TATIM PAGE ALUIZNI FIER DETYRIM I PRAPAMBETUR
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 573,182 2014-12-30 2014-12-31 12610940102014 Kontribute per sigurime shoqerore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Janar 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 51,360 2014-12-30 2014-12-31 16210940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Mars 2009
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 8,250 2014-12-30 2014-12-31 3710120652014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Parqet Kombetare Bylis (0909) BYLYS 2003 Fier 9,750 2014-12-30 2014-12-31 3610120652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Parqet Kombetare Bylis 1012065 likujdim fature
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 8,850 2014-12-30 2014-12-31 510100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER MITAT VELIAJ
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 8,820 2014-12-30 2014-12-31 510100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER ARBEN MANAJ
Komuna Cakran (0909) ARTUR MALENAJ Fier 21,000 2014-12-30 2014-12-31 38524230012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHERBIM INTERNETI TETOR NENTOR DHJETOR 2014
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) ALEX - 99 Fier 55,000 2014-12-30 2014-12-31 19721110082014 Ilaçe dhe materiale mjeksore PESTICIDE PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Komuna Mbrostare (0909) VIKO/F Fier 164,400 2014-12-31 2014-12-31 57924100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 42,000 2014-12-30 2014-12-31 18721110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BATERI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Komuna Cakran (0909) J O R D I L SH.A. Fier 48,760 2014-12-30 2014-12-31 38424230012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 5% GARANCI PUNIMI KOMUNA CAKRAN DETYRIM I PRAPAMBETUR
Komuna Levan (0909) S I L A Fier 298,200 2014-12-31 2014-12-31 45024140012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit K Levan Fier 2414001 likujdim fature
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424