Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) R & R GROUP Durres 1,400,160 2014-12-30 2014-12-31 81710170312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1017031 REP USHT 2001 BLERJE PJESE KEMBIMI
Komuna Kodovjak (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,000,780 2014-12-31 2014-12-31 33224310012014 Ndihme ekonomike 2431001 Detyrim i Prapambetur Ndihme ekonomike nga Komuna Kodovjat
Muzeu "Gjergj Kastrioti Skenderbeu" Kruje (0716) DHIMITRAQ KOSTA Kruje 31,000 2014-12-30 2014-12-31 19010120162014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SA LIK FAT NR 8 DT 26.12.2014 NGA MUZEU KRUJE
Burgu Burrel (0625) DYLEJMAN HOXHA Mat 46,960 2014-12-30 2014-12-31 21110140062014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Burgu Burrel (1014006) Lik. Shpenz. per blerje mater. per mirmb. ndert., hidr. e elek. Fat.nr.12 Dt.29.12.2014 Urdh. Prok. Nr.50 Dt.19.12.2014.
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 41,985 2014-12-30 2014-12-31 16010051162014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala QTTB SHKODER 5% RIK TERRITORI PARA GOD
Sherbimi mjeko ligjor (3535) SOTIR MANTHO (L11317004C) Tirane 7,200 2014-12-30 2014-12-31 25110140442014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 602-instituti i mjekesise supervizor rikonstruks morgut up nr 46 dt 22.10.2014,njof fit 22.10.2014,fat nr 2 dt 29.12.2014 sr 0014093 pv kolaud dt 29.12.2014
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) TOLIMO Tirane 39,893 2014-12-30 2014-12-31 15821011562014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Nderm Punet nr 3 lik mater bohaxhiu ko ne vazhd 5/7 dt 12.06.14 fat 207 dt 04.08.14 sr 160354512 fh 7 dt 04.08.2014
Komuna Peze (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 535,500 2014-12-30 2014-12-31 11328020012014 Ndihme ekonomike Kom Peze Paaftesi ,ndih ekon vkk 861dt 17.12.2014dhjetor 2014
Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) "ATELIER 4" Tirane 240,000 2014-12-24 2014-12-31 20310111992014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Rektorati Univ.Mjeksise studim projekti kontrate ne vazhdim 1606 /13 dt 13.03.2014 fat 56 dt 20.11.2014 seri 02467978
Zyra e Punes Tirane (3535) ARISA - KONFEKSION Tirane 677,074 2014-12-29 2014-12-31 55910250352014 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) ZYRA E PUNES. lik subvension urdher dt 18.12.2014
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 58,600 2014-12-30 2014-12-31 82910170312014 Te tjera transferta tek individet 1017031 REP USHT 2001 SHPERBLIM PER RAST VDEKJE
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 31,444 2014-12-30 2014-12-31 176110940102014 Kontribute per sigurime shendetesore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Tetor 2009
Komuna Skenderbeg (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 255,000 2014-12-30 2014-12-31 22924330012014. Te tjera transferta tek individet 2433001 Shperblime Paaftesia,nd ekonomike nga Komuna Skenderbegas
Komuna Koder Thumane (0716) BANKA CREDINS Kruje 75,600 2014-12-30 2014-12-31 33825230012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh sa lik qera banese ne favor te Murat Hoxhes nga komuna thumane dorezuar lispagesen ne banke nga bardhok doda me nr dok I70101022h
Komisariati i Policise Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 50,000 2014-12-31 2014-12-31 42710160312014 Te tjera transferta tek individet KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
Burgu Burrel (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 900,059 2014-12-30 2014-12-31 21310140062014 Elektricitet 1014006 Burgu Burrel Lik. Kamat vonese sist. Energji elek. Muaji Tetor,Nentor,Dhjetor V.13 & Mars,Prill V.14 Kontr.Nr.A2725 Kodi i Klienti BU0A350089002725.
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 2,341,902 2014-12-30 2014-12-31 18610050782014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 13007419 dt 21.12.2014
Burgu 302 Tirane (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 219,300 2014-12-30 2014-12-31 13210140102014 Uje I.E.V.P.Paraburgim Mine Peza lik uje pjesor fat nr 1412-159049-1-1 dt 24.12.2014 kont 159049-1
Bashkia Kamez (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 4,392 2014-12-30 2014-12-31 59421660012014 Elektricitet 2166001 Bashkia Kamez Lik energji kontr K449190,K450625,K620108 tetor 2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 48,496,244 2014-12-31 2014-12-31 79910250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Fakulteti i Mjekesise (3535) MASEL SECURITY Tirane 996,588 2014-12-30 2014-12-31 20010111392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Fak Mjeksise roje shtese kontrate 1765/1dt 31.12.2013 urdh 1765 dt 31.12.2013 fat 5 dt 28.02.2014 seri 10738905
Aparati Ministrise se Punes (3535) UNION BANK SHA Tirane 669,000 2014-12-30 2014-12-31 78610250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Shkolla "B. Çela", Durres (0707) JOEHOPE Durres 232,800 2014-12-30 2014-12-31 17710110942014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011094 SHKOLLA"BEQIR ÇELA"LIK SHPENZIME BLERJE MATER PER IZOLIM TARACE FAT NR 39 DT 30.12.2014
Prefektura e qarkut Fier (0909) KAZIU 2013 Fier 415,200 2014-12-30 2014-12-31 34410160642014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIREMBAJTJE MJETESH TRANSPORTI PREFEKTI FIER
Komuna Sult (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 51,000 2014-12-30 2014-12-31 20224370012014 Ndihme ekonomike 2437001 Shperblim nd ekonomike Komuna Sult
Komuna Bubq (0716) 4 A-M Kruje 200,000 2014-12-30 2014-12-31 35125220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 12794253 dt 1.03.20114 nga komuna bubq
Komisariati i Policise Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 184,171 2014-12-30 2014-12-31 41610160312014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
Sp. Mat (0625) MURATI D Mat 394,800 2014-12-30 2014-12-31 37610130782014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Spitali Mat(1013078) Lik. Uniforma dhe veshje te tjera speciale(carcaf + hoteleri).. Fat.Nr.114 Dt.01.12.2014 Urdh.prok.nr.28 dt.17.11.2014
Bashkia Shkoder (3333) GZIM LIKAJ Shkoder 3,890 2014-12-30 2014-12-31 89821410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat 2141001 BASHKIA SHKODER , FT 18661262 dt 29.12.2014
Spitali i burgut Tirane (3535) KPL SH.P.K. Tirane 226,408 2014-12-30 2014-12-31 20510140132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali i burgut,ushqime kont 3036 dt 22.12.2014 up nr 2992 dt 17.12.2014 njof fit 3036/1 dt 22.12.2014 fat nr 133 dt 30.12.2014 sr 00717721 fh nr 87 dt 30.12.2014
Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 113,184 2014-12-30 2014-12-31 60821660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.61,62 dt.11.12.2014 seria 09959407,09959408 kont.215 dt.04.04.2013 sit. perf.01.12.2014 dhe sit. perf17.11.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 21,778,810 2014-12-31 2014-12-31 79810250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Shkolla "Karl Gega", Tirane (3535) ERVIN LUZI Tirane 188,000 2014-12-29 2014-12-31 8210110802014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 600 SHK.Ndertimit Karl Gega bl mater ndertimi up 14.11.2014 ftes 17.1.2014 pv 20.11.2014 ft 161 dt 23.12.2014 s 7724176-8 fh 4 dt 23.12.2014
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) INA Durres 323,400 2014-12-30 2014-12-31 80410111502014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SHP. SHTRESE SOLETE/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
Spitali Fier (0909) MESSER ALBAGASS SH.P.K Fier 146,800 2014-12-30 2014-12-31 88710130172014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale OKSIGJEN SPITALI FIER
Sp. Gramsh (0810) FATMIR DRAGOTI Gramsh 50,750 2014-12-30 2014-12-31 51110130692014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.34.date:30.09.2013 nga Spitali Gramsh
Gjykata e rrethit Kruje (0716) TUFIK KURTI Kruje 33,960 2014-12-30 2014-12-31 21810290242014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres GJYKATA E RRETHIT KRUJEN LIK I FATURES ME NR 23 NR SERIAL 19200626 DT 29.12.2014
Shkolla profesionale "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Lezhe 83,999 2014-12-29 2014-12-31 26610110202014 Sherbime te tjera DREJT ARSIM LEZHE LIK FAT.4526 DT.26.12.2014
Komuna Xiber (0625) GJOKA KONSTRUKSION Mat 9,124,959 2014-12-30 2014-12-31 22226550012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Xiber (2655001) Lik. Situac.Nr3.Te Objekt. "Shkolla e Mesme e Bashkuar Xiber".Fat.Nr.35 Dt.27.12.2014Urdh.Prok.Nr.5 Dt.31.07.14. Kontr.nr.3 Dt.24.09.14.
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ALBERT DOKU Shkoder 68,000 2014-12-30 2014-12-31 20921410102014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale administrata kopshte cerdhe FT 006405 dt 26.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424