Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Dogana Shkoder (3333) ALFRED BËNJA Shkoder 451,200 2014-12-30 2014-12-31 19310100822014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre DOGANA SHKODER FAT. 13743557 DT. 29.12.2014
QFM Teknike Tirane (3535) GJERGJEFI Tirane 35,492,160 2014-12-30 2014-12-31 21410160562014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Qendra e Furnizimit Materialo Teknik VESHMBATHJE ,KONTR 23/14 D 20/6/11, FAT 105 D 9/12/13 S 07643796,FH 33,34,35 D 5/11,5/12,26/12/2014
Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,176 2014-12-30 2014-12-31 9610250862014 Posta dhe sherbimi korrier 102586 D RAJONALE I. SH. P posta fat NR 4961 seri 16482785 dt 26.12.2014
Universiteti Politeknik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 516,243 2014-12-30 2014-12-31 203810110402014 Shpenzime te tjera personeli UNIVERSITETI POLITEKNIK o mesimore sh 247 dt 24.12.2014 lp 30.12.14
Komuna Preze (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 105,000 2014-12-30 2014-12-31 28628040012014 Ndihme ekonomike Komuna Preze Lik shperbl paaftesi vend 861 dt 17.12.2014
Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Durres ARITEO PILINCI Durres 310,000 2014-12-30 2014-12-31 9210290442014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik TDO 0707/GJYK. ADMIN /KOD 1029044/ BL.
Komuna Kukur (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 34,650 2014-12-30 2014-12-31 27724320012014 Pagese paaftesie Paftesi Komuna Kukur
Komuna Koder Thumane (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 32,292 2014-12-30 2014-12-31 33625230012014 Paga baze SA LIK PAGE E PRAPAMBETUR PER MUAJIN NENTOR 2013 NGA KOMUNA THUMANE DOREZUAR LISTPAGESEN NE BANKE NGA BARDHOK DODA ME NR DOK I70101022H
Komuna Kallmet I Madh (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 621,000 2014-12-30 2014-12-31 21725750012014 Ndihme ekonomike KOM KALLMET PAG SHPERBLIM PAAFTESI DHE NDIHME EKONOMIKE
Komuna Ulez (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 10,348 2014-12-30 2014-12-31 20526460012014 Elektricitet 2646001 Komuna Ulez Lik. Energji elek. muaji Nentor Kontr.Nr.A12010 Fat.Nr.619116007 Dt.10.12.2014.
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) HAZIRI Shkoder 2,528,400 2014-12-30 2014-12-31 40110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 12604521 DT 16.12.2014
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,060 2014-12-30 2014-12-31 40810160072014 Karburant dhe vaj 602,QSHAMT BL, PV 1226/3 D 24/11/14,FAT 02010443 D 24/11/14,FH 17 D 24/11/14,TERHEQ MARIGO JAUPI, KART 025262721
Bashkia Tirana (3535) SOTIR MANTHO (L11317004C) Tirane 72,392 2014-12-30 2014-12-31 119821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA TIRANE KONT 9915/1 DT 29.12.10 FAT 0062048 DT 25.01.11 PV KOLAD 16.05.11
Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) ARJAN RRAHMANI Tirane 89,000 2014-12-31 2014-12-31 13310251132014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit QENDRA KOMB TRAJSNIMIT TE VIKTIMAVE Shkres e MF 17724/1 dt 23.12.14 per shlyerje te det te prapambetur,up 301/1 dt 16.7.13,pv 298/2 dt 16.7.13,fat 62 dt 16.7.13,fh 133/1 dt 16.7.13
Universiteti Politeknik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 432,219 2014-12-30 2014-12-31 203610110402014 Shpenzime te tjera personeli UNIVERSITETI POLITEKNIK o meism sh 247 dt 24.12.2014
Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) GANI TARJA Tirane 3,010 2014-12-31 2014-12-31 14910251132014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim QENDRA KOMB TRAJSNIMIT TE VIKTIMAVE Shkres e MF 17724/1 dt 23.12.14 per shlyerje te det te prapambetur,up 49 dt 14.01.13,pv 3,4 dt 14.01.13,fat 12 dt 18.01.13 seri 000651,fh 27 dt 13.01.13
Zyra e Punes Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 129,300 2014-12-30 2014-12-31 36510250072014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025007 ZYRA PUNESIMIT VENDIM GJYQESOR BESMIRA BOTUSHA DHJETOR 2014
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 24,923 2014-12-30 2014-12-31 16910940102014 Shtese page per funksionin Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Qershor j 2009
Komuna Kushove (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 227,940 2014-12-30 2014-12-31 22624380012014 Ndihme ekonomike 2438001 Ndihme ekonomike muaj dhjetor 2014 nga Komuna Kushove
Burgu Fushe-Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 50,000 2014-12-31 2014-12-31 24510140502014 Te tjera transferta tek individet sa lik ndihme per semundje nga burgu f kruje dorezuar listpagesen ne banke nga fatmir kuka me nr dok f50112078c
Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 1,254,000 2014-12-30 2014-12-31 69021270012014 Pagese paaftesie SHPERBLIME PER PAAFTESINE BASHKIA LEZHE
Komuna Rukaj (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 582,000 2014-12-30 2014-12-31 22926480012014 Ndihme ekonomike Komuna Rukaj (2648001) Lik. Shperbl. per festat e fund vitit (Ndihme ekonomike).Permbl. Bord. Pagese Nr. i Perf. 194.
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) DRINI-1 Shkoder 2,199,540 2014-12-30 2014-12-31 41210060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 17283205 DT 30.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 35,160 2014-12-30 2014-12-31 68310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA Up. 58 dt. 16.12.2014 fto 58/1 dt. 16.12.2014 fat.302(19404020) dt. 20.12.2014 fh. 102 dt. 20.12.2014
Komuna Berzhide (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2014-12-30 2014-12-31 16727960012014 Pagese paaftesie Komuna Berzhite Lik Ndih financiare vkk 30 dt 21.08.2014
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) DOGEL Tirane 211,182 2014-12-30 2014-12-31 10610250722014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat shtepia e foshnjes Tirane Kontrate dt 12.05.14,lik muaji dhjetor 2014,ft 9,10 dt 15.12.14,fh 58,59 urdh 144/1,2,3,4,5,7 pv nr 3 dhe 4
Komuna Zall Bastar (3535) REGLI SH.P.K Tirane 978,641 2014-12-30 2014-12-31 15527980012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Zall Bastar ndertim shkolla kont ne vazhdim 04.07.2013 sit. pjesor 4 dt.30.12.2014 fat.767 dt.30.12.2014 seria 17837767
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 1,423,034 2014-12-30 2014-12-31 78410250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 53,500 2014-12-30 2014-12-31 82810170312014 Udhetim i brendshem 1017031 REP USHT 2001 DIETA
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 49,611 2014-12-30 2014-12-31 15610940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Janar 2009
Komuna Kukur (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 48,600 2014-12-30 2014-12-31 27924320012014 Pagese paaftesie 2432001 Detyrim i Prapambetur paaftesia Komuna kukur
Burgu Fushe-Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 400,000 2014-12-30 2014-12-31 23610140502014 Elektricitet 1014050 SA LIK DIFERENCE FAT NR 603425860 DT 8.11.2013 NGA BURGU F KRUJE ME KOD INST 1014050 DHE KOD KLIENTI DH0H080473060526 DHE NR KONTRATE H60526 PER MUAJI N TETOR 2013
Komuna Kallmet I Madh (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 287,800 2014-12-30 2014-12-31 21525750012014 Ndihme ekonomike KOM KALLMET PAG NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 36,667 2014-12-30 2014-12-31 37826540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.13 Ndihme ekonomike Dif. muaji Dhjetor.Permbl. Bord. Pagese.
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ULZA - NDERTIM Shkoder 7,864,152 2014-12-30 2014-12-31 36410060772014 Shpenzime gjyqesore DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ VENDIM GJYGJSOR NR 271 DT 18.05.2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,037,000 2014-12-30 2014-12-31 24710140962014 Te tjera transferime korrente 604 AKKP vendime gjyqi + kompesim prone Familja Kristo,shkrese e MF nr 16183/35 dt 11.12.2014,urdher nr 450 dt 26.12.2014,shkrese ee MD nr 9206/1 dt 16.12.2014,vendim nr 7422 dt 13.07.2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) LEKË DODAJ Tirane 100,000 2014-12-30 2014-12-31 49921010492014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna drejt e pergj e taksave vendore vendim gjyqi Ilda Tashi nr 365 dt 14.2.2013
Komuna Petrele (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 346,580 2014-12-30 2014-12-31 24027950012014 Ndihme ekonomike Komuna Petrele shperbl + nd ekon ,dhjetor,VKM 861 dt 17.12.2014,VMPSP nr 12 dt 22.12.2014,listepag ,VKK nr 34 dt 15.12.20104
Qendra Nderuniversitare e Sherbimeve te Rrjetit Telematik (3535) FIRDEUS SECURITY Tirane 164,430 2014-12-30 2014-12-31 8710111602014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes QENDRA NDERUNIVERSITARE E SHERBIMEVE DHE RRJETIT TELEMATIKSHERBIM ROJE kONTRATE NE VAZHDIM 26.6.14 fat 26.12.14
Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 530,000 2014-12-31 2014-12-31 29110250852014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Sherbimi Kombetar i Punesimit , penalitete urdher 3555 dt.29.12.2014 vgj.1396 dt.03.04.2014 Kr.Haxhi Lluka
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424