Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 90,000 2014-12-30 2014-12-31 29821110042014 Shpenzime per honorare AKTIVITET SHTEPIA E KULTURES FIER
Komuna Mbrostare (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,701 2014-12-31 2014-12-31 57524100012014 Sherbimet bankare K Mbrostar Fier 2410001 komisjon sherbimi
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) ARDIT (J69102102W) Fier 198,665 2014-12-30 2014-12-31 31021110062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
Klubi I Futbollit Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 34,000 2014-12-30 2014-12-31 25121110132014 Udhetim i brendshem PAGESE NGA SHUMESPORTI FIER PER TATIM NE BURIM
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 72,710 2014-12-30 2014-12-31 15710940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Janar 2009
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 72,768 2014-12-31 2014-12-31 18010940102014 Kontribute per sigurime shendetesore KONTRIBUTE ALUIZNI FIER DETYRIM I PRAPAMBETUR
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 447,222 2014-12-30 2014-12-31 16810940102014 Kontribute per sigurime shoqerore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Qershor 2009
Komisariati i Policise NSH Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 4,800 2014-12-31 2014-12-31 28610160192014 Kancelari K.Policise N.SHFier 1016019 kartolina
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 3,260,364 2014-12-30 2014-12-31 88810130172014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative DIALIZA SPITALI FIER
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Patos (0909) MURATI D Fier 466,800 2014-12-30 2014-12-31 5021120062014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem Sh.a ujesjelles Patos 2112006 materiale per riparime rrjeti
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) RU.KOND-FA.FRENK Fier 249,960 2014-12-30 2014-12-31 18421110082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale VEGLA PUNE PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Komuna Mbrostare (0909) VIKO/F Fier 332,400 2014-12-31 2014-12-31 58124100012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DURIM COBO Fier 12,000 2014-12-30 2014-12-31 19221110082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BATERI PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Komuna Cakran (0909) J O R D I L SH.A. Fier 42,000 2014-12-30 2014-12-31 38324230012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE PER KOMUNEN CAKRAN DETYRIM I PRAPAMBETUR
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) S I L A Fier 18,094 2014-12-30 2014-12-31 18021110082014 Shpenzime te tjera transporti SHERBIME RRJETESH PER NDERRMARJEN E PASTRIMIT FIER
Komuna Mbrostare (0909) "ABCOM" Fier 5,100 2014-12-31 2014-12-31 57824100012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 9,090 2014-12-30 2014-12-31 25521110132014 Udhetim i brendshem PAGESE NGA SHUMESPORTI FIER
Bashkia Fier (0909) INVENT Fier 2,160,000 2014-12-30 2014-12-31 43321110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) SOLOMON CONSTRUCION Fier 74,400 2014-12-31 2014-12-31 17910940102014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre PAISJE ZYRE ALUIZNI FIER
Bashkia Gjirokaster (1111) C O B I A L Gjirokaster 25,198,959 2014-12-30 2014-12-31 56921150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,SHETITORJA GJIROKASTER, KONTRATE DT 08.11.2014, FATURA NR 113 DT 29.12.2014, NR SRIAL 13039622
ALUIZNI - Drejtoria Gjirokaster (1111) VODAFONE ALBANIA Gjirokaster 480 2014-12-30 2014-12-31 15110940122014 Paga baze 1094012 ALUIZNI GJIROKASTER lik tel vodafon nentor 2014. nr rregji 23322040012
ALUIZNI - Drejtoria Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 103,068 2014-12-30 2014-12-31 14810940122014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZNI 1094012 PAGAT ME KONTRATE DHJETOR 2014
Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) JANI LLAVDANITI Gjirokaster 25,200 2014-12-30 2014-12-31 27910290192014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER MIREMB MJETI FAT NR 15 DT 30.12.2014 NR SER 6995266 PV EMERGJENCE
Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 126,755 2014-12-30 2014-12-31 28110290192014 Elektricitet 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER ENERGJI DHJETOR 2014 KONTR K36614 PERIUDHE 25.11-26.12.2014
Prefektura e qarkut Gjirokaster (1111) GEAM SH.P.K Gjirokaster 468,000 2014-12-31 2014-12-31 39210160662014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1016066 PREFEKTI GJIROKASTER BLERJE MATERIALE FUKSIONI PAJISJE SPECIALE FAT TAT 14 SERIA 18215064 FH 57 UP 62 DT 09.12.2014. FTESE PER OFERTE, PV 01 DT 17.12.2014.
Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 3,999,360 2014-12-30 2014-12-31 57810130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MATERIALE MJEKESORE PER DIALIZEN FAT NR 522 DT 15.12.2014 NR SER 15669372 FH NR 194 DT 15.12.2014 KONTR 374.2 DT 10.12.2014
Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 5,925 2014-12-30 2014-12-31 57310130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 886 NR SER 16760286 DT 15.12.2014 FH NR 197 DT 15.12.2014 KONTR 369 DT 01.12.2014
Spitali Gjirokaster (1111) EUROMED Gjirokaster 14,040 2014-12-30 2014-12-31 57010130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MATERIALE MJEKIMI FAT NR 795 DT 20.12.2014. NR SER 17279775 FH NR 200 DT 2012..2014 KONTR 204 DT 10.06..2014
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) SIN-TEL Gjirokaster 2,240 2014-12-30 2014-12-31 26110120042014 Sherbime telefonike 1012004 D.R.K.K GJIROKASTER TELEFON NENTOR 2014 PERIUDHE 31.10.-01.12.2014 NR TEL 93155
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ELIRA Gjirokaster 767,944 2014-12-30 2014-12-31 60410060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER, MIREMB FIER ROGOZHINE, KONTRATE DT 01.07.2013, SIT NR 16, FATURA NR 241,242, NR SERIAL 11644241,11644242, DT 15.12.2014
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) ZYRA VENDORE E PASURIVE TE PALUAJTHSHME TEPELENE Gjirokaster 24,000 2014-12-30 2014-12-31 15610050712014 Migrimi - Mallra dhe sherbime te tjera 1005071 BORDI KULLIMIT PAGES RREGJIS TE PASURISE. PLAN RILEVIMI NR KERKESE 361.354 DT E APLIKIMIT 15.12.2014
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 262,183 2014-12-30 2014-12-31 13321150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME KOLONIALE, FATURA NR 59 DT 30.11.2014, FH NR 56 DT 30.11.2014, NR SERIAL 17687614
Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 5,693,418 2014-12-30 2014-12-31 56721150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,LOTI I III-TE INFRASTRUKTURA RRUGORE NE QYTET, KONTRATE 20.08.2014, FATURA NR 41 DT 25.12.2014, NR SERIAL 18042891, SIT NR 4
Bashkia Gjirokaster (1111) "DERVENI 1" Gjirokaster 2,861,904 2014-12-30 2014-12-31 57021150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,RRUGA PRANE SHTEPISE TE KADARESE, KONTRATE DT 09.07.2014, FAURA NR 63 DT 30.12.2014, NR SERIAL 08217930
Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 2,034,695 2014-12-30 2014-12-31 57421150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,LYERJE DHE RIPARIME NE SHKOLLA E KOPSHTE, KONTRATE DT 21.08.2014, FATURA NR 3 DT 20.12.2014, SERIA 18365953, SIT NR 1
Komuna Odrie (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 9,300 2014-12-30 2014-12-31 13024460012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2446001 0000000 2446001 KOMUNA ODRIE 2446001, BLERJE KARTOLINA, PV FORMATI NR 5 DT 29.12.2014, UP NR 31 DT 26.12.2014, FATURA NR 187 DT 29.12.2014, NR SERIAL 17692421
Komuna Dropull I Siperm (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 231,792 2014-12-30 2014-12-31 25524530012014 Elektricitet 2453001 KOMUNA VRISERA energji elektrike nentor dhjetor 2014. kontr nr 54440.54386.4387.54392.54394.54395.54398.54457.54458.54405.54432.66663.54416.54417.54417.54407.5444.54446.54447.54475.54454.66650.66650.54468. akt rakordim
Komuna Qender (1111) GAQE MEÇI Gjirokaster 15,600 2014-12-30 2014-12-31 17924450012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2445001 KOM QENDER LIBOHOVE SUPERVIZIM RIKONSTRUKS RRUGE TE BRENDSHME NEPER FSHATRA FAT NR 24 DT 29.12.2014 NR SER 14405675 UP NR 21 DT 17.09.2014 FTES OFERT NJOFT FITUES
ALUIZNI - Drejtoria Gjirokaster (1111) OMEGA & CO Gjirokaster 441,600 2014-12-30 2014-12-31 14210940122014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1094012 ALUIZNI GJIROKASTER blerje mobiljesh dhe orendi pv 19.12.2014 up 12 dt 15.12.2014.ftese per oferte, preventiv, fh 12 dt 24.12.2014 fat tat 102 seria 15837880.
Komuna Odrie (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 42,000 2014-12-30 2014-12-31 12824460012014 Pagese paaftesie 2446001 0000000 2446001 KOMUNA ODRIE 2446001 , shperblim i fundvitit, PAK
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424