Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 212
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 4 2014-12-30 2014-12-31 69921070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES KOMISION KTHIMI BANKE PER INTERALBANIA VIENA NR REFERENCES 51057377 DT 18.11.2014 PER SHUMEN 59520
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 72,456 2014-12-31 2014-12-31 70621070012014 Posta dhe sherbimi korrier 2107001 BASHKIA DURRES SHERBIM POSTE LIK FAT NR 657 DT 31.12.2014
Komuna Katundi I Ri (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 58,500 2014-12-30 2014-12-31 23823680012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 0707 KOM. KATUNDI RI 2368001 LISTE PAGESE DT 22.12.2014
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KRISTALINA.KH Durres 150,600 2014-12-30 2014-12-31 82410170312014 Kancelari 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KANCELARI
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 17,940 2014-12-30 2014-12-31 82210170312014 Elektricitet 1017031 REP USHT 2001 LIDHJE E RE ENERGJI ELEKTRIKE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 1,000 2014-12-30 2014-12-31 82710170312014 Udhetim i brendshem 1017031 REP USHT 2001 DIETA
Komisariati i Policise Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 346,750 2014-12-30 2014-12-31 39010160252014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1016025 DREJT POLICISE TVSH DHJETOR 2014
Bordi i KullimitDurres (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 1,188,391 2014-12-30 2014-12-31 31510050682014 Elektricitet 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SHPENZIME ENERGJI ELEKTRIK FAT DHJETOR 2014 DT 30.12.2014 NR KONTR DT DUOA030011012429
Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 40,950 2014-12-30 2014-12-31 70121070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES KESHILLI I LICENCAVE BORDERO 30.12.2014
Komuna Gjepalaj (0707) D& C PARTNERS Durres 72,000 2014-12-30 2014-12-31 24023670012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2367001 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001/PROJEKT .
Bashkia Durres (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 40,344 2014-12-30 2014-12-31 69821070012014 Sherbime telefonike 2107001 BASHKIA DURRESFAT TEL CEL PLUS NENTOR 2014 FAT NR 119377721 DT 01.12.2014
Bashkia Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 212,800 2014-12-30 2014-12-31 70821070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES MBIKQYRJE PUNIMESH RIKUALIFIKIM I SHESHIT ILIRIA FAZA E DYTE FAT NR 109 DT 29.12.2014
Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 503,376 2014-12-31 2014-12-31 24123700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 406 DT 30.12.2014
Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 513,840 2014-12-31 2014-12-31 24023700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 407 DT 30.12.2014
ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 140,000 2014-12-30 2014-12-31 12010940042014 Paga baze TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/ DIF. TAP KORRIK 2008
Dega e Instat rrethi Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 7,236 2014-12-31 2014-12-31 13910500082014 Posta dhe sherbimi korrier TDO 0707 DEGA INSTAT DURRES 1050008 LIK SHP POSTARE MUAJI DHJETOR 2014
Gjykata e Apelit Durres (0707) KAZIU 2013 Durres 84,000 2014-12-30 2014-12-31 50010290032014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit TDO 0707/GJYK APELIT /KOD 1029003/RIP.
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ERVIN LUZI Durres 124,500 2014-12-30 2014-12-31 81610170312014 Libra dhe publikime profesionale 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE PER KULTUREN
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BOLT Durres 921,948 2014-12-30 2014-12-31 81910170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Dega e rezervave Durres (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 5,009 2014-12-30 2014-12-31 17710160932014 Elektricitet 1016093 1016093DR.RAJONALE E REZERVAVE MATERIALE SHTETRORE KAMAT VONESE E FAT NR 604642701 12.12.2013 PER KONTRATEN A13218
Paraburgimi Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 511,607 2014-12-30 2014-12-31 22310140542014 Paga baze TDO 0707/PARABURGIMI/1014054LIK sig shoq pm dhjetor 2014 deklarata K72315751G43Y01A
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 20,400 2014-12-30 2014-12-31 85010111502014 Udhetim i brendshem DIETA UDHETIMI PER FILJALIN E PESHKOPISE SIPAS LISTPAGESES/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
Shkolla "B. Çela", Durres (0707) KALIA SHPK Durres 233,880 2014-12-30 2014-12-31 17510110942014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011094 SHKOLLA"BEQIR ÇELA"LIK SHPENZIME BLERJE BOJE LIK FAT NR 100 DT 30.12.2014
Shkolla "B. Çela", Durres (0707) JOEHOPE Durres 282,000 2014-12-30 2014-12-31 17610110942014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1011094 SHKOLLA"BEQIR ÇELA"LIK SHPENZIME BLERJE MATER PER MESIM LIK FAT NR 40 DT 30.12.2014
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Durres 71,760 2014-12-30 2014-12-31 26910060982014 Te tjera transferta tek individet 1006098 DREJT PERGJ DETARE SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION VLADIMIR NAQELLARI
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) TESLA VIZION Durres 60,000 2014-12-30 2014-12-31 6310060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/KOLAUD RIK STAC
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 29,658 2014-12-30 2014-12-31 6010060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/KOLAUD RIAKT I ST
Bashkia Sukth (0707) AFA GRUP Durres 667,920 2014-12-30 2014-12-31 30621510012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MATERIALE PER RIP. E SHKOLLAVE/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
Zyra e Punes Durres (0707) AUTORITETI PORTUAL DURRES SHA Durres 51,408 2014-12-30 2014-12-31 36410250072014 Elektricitet 1025007 ZYRA PUNESIMIT ENERGJI ELEKTRIKE DHJETOR 2014
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) HEST Durres 3,916,522 2014-12-30 2014-12-31 81810170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KEVIN BELEGU Durres 42,000 2014-12-30 2014-12-31 76410170312014 Shpenzime per pritje e percjellje 1017031 REP USHT 2001 SHPENZIME PRITJE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) S & P 2003 Durres 115,200 2014-12-31 2014-12-31 83010170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) VRANA SECURITY GROUP Durres 531,278 2014-12-30 2014-12-31 84510111502014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ROJE DHJETOR/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Durres 138,000 2014-12-22 2014-12-31 27610100472014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK SHP.MIRMB.APARATURE
Dogana Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 395,998 2014-12-30 2014-12-31 18510100812014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BL. PAISJE KOMPJUTERI /DEGA E DOGANES DURRES/KOD 1010081/ TDO 0707/
Bashkia Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 9,056,400 2014-12-30 2014-12-31 70721070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES LIK SIT NR 1 RIK RRUGA SULEJMAN PITARKA NE L. 18 ISH KENETA FAT NR 470 DT 24.12.2014
Bashkia Durres (0707) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Durres 59,520 2014-12-31 2014-12-31 70921070012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2107001 BASHKIA DURRES POLICE SIG TE AUTOMJETITDR1512D,DR1513D,DR4387D
Bashkia Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 4,550 2014-12-30 2014-12-31 70221070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES TATIM NE BURIMKESHILLI I LICENCAVE BORDERO 30.12.2014
Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 207,900 2014-12-30 2014-12-31 70321070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES KESHILLI I LICENCAVE BORDERO 30.12.2014
Bashkia Sukth (0707) AFA GRUP Durres 1,657,208 2014-12-30 2014-12-31 30421510012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIM DHE TR. MBETURINASH/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424