Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,410 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,687,308,495.00 2,410 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 410,410 2023-09-26 2023-09-29 28910160012023 Sherbimet bankare 1016001, Ap Min Brendshme, dieta per sherbim jashte vendit, autorizim nr 10035 dt 25.09.2023, urdher nr 8775/2 dt 23.08.2023, usd 4.000, kursi 102.5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) N E P T U N Tirane 4,190 2023-09-26 2023-09-29 28810160012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme, blerje materiale te tjera zyre (kabell), UP nr 9509/1 dt 12.09.2023, fature nr 20228 dt 18.09.2023, FH nr 29 dt 18.09.2023, prverbal dt 18.09.2023, shkrese nr 9509/2 dt 19.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 148,000 2023-09-26 2023-09-29 28610160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 8775/2 dt 23.08.2023, UP nr 8775/3 dt 23.08.2023, ftese per oferte nr 8775/5 dt 23.08.2023, njoftim fituesi APP dt 23.08.2023, fature nr 829 dt 23.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 145,252 2023-09-27 2023-09-29 29010160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/gusht 2023, kontrate A 107840, fature 454742465 dt. 31.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 34,400 2023-09-20 2023-09-22 28010160012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme, blerje uje, UP nr 8837/1 dt 21.08.2023, ftese per oferte nr 8837/3 dt 21.08.2023, njoftim fit APP dt22.08.2023,kontr nr 8837/5 dt 28.08.2023fature nr920 dt 31.08.2023, FH nr21 dt 31.08.2023, prverbal dt 31.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 81,840 2023-09-20 2023-09-22 28310160012023 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, gusht 2023, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 105138 dt 03.09.2023 shkrese nr 9524 dt 12.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 147,350 2023-09-20 2023-09-22 27910160012023 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Ap Min Brendshme, abonim ne shtyp, marreveshje nr 13202/9 dt 03.07.2023, fature nr 453 dt 03.08.2023, shkrese nr 13202/11 dt 04.08.2023 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 15,600 2023-09-20 2023-09-22 28110160012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme, blerje flamuj, UP nr 8928/1 dt 23.08.2023, fature nr 346 dt 28.08.2023, FH nr 20 dt 28.08.2023, prverbal dt 28.08.2023, shkrese nr 8928/2 dt 28.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 69,200 2023-09-20 2023-09-22 28210160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 5844/4 dt 21.08.2023, UP nr 5844/5 dt 21.08.2023, ftese per oferte nr 5844/7 dt 21.08.2023, njoftim fituesi APP dt 21.08.2023, fature nr 821 dt 21.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHKELQIM DERVISHI Tirane 26,400 2023-09-13 2023-09-18 27610160012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme, blerje materiale te tjera zyre, kerkese nr 4802 dt 02.05.2023, UP nr 4802/1 dt 02.05.2023, fature nr 1195 dt 04.05.2023, FH nr 13 dt 04.05.2023, prverbal dt 04.05.2023, shkrese nr 4802/2 dt 08.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Dorina Fuçia Tirane 118,800 2023-09-13 2023-09-18 27510160012023 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001, Ap Min Brendshme, blerje perde per mobilim zyre, kerkese nr 8293 dt 02.08.2023, UP nr 8293/1 dt 02.08.2023, fature nr 4 dt 16.08.2023, FH nr 19 dt 16.08.2023, prverbal dt 16.08.2023, shkrese nr 8293/2 dt 21.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 71,640 2023-09-13 2023-09-18 27810160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim postar m/gusht 2023, fature nr 92347 dt 04.09.2023, shkrese nr 9370 dt 07.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,231 2023-09-13 2023-09-18 27710160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/gusht 2023 fature nr 1314796 dt 04.09.2023, shkrese nr 9371 dt 07.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 77,000 2023-08-31 2023-09-06 26310160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 29.08.2023, plan pune nr 6600 dt 20.06.2023, nr 6649 dt 22.06.2023, nr 8074 dt 27.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2023-08-31 2023-09-06 26410160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 29.08.2023, plan pune nr 6649 dt 22.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,900 2023-08-30 2023-09-06 25710160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 29.08.2023, listepagese dt 29.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2023-08-30 2023-09-06 25610160012023 Ndihme ekonomike 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese ndihme financiare dt 30.08.2023, urdher nr 120 dt 11.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 138,500 2023-08-31 2023-09-06 26210160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 29.08.2023, plan pune nr 8179 dt 31.07.2023, nr 7390 dt 11.07.2023, nr 8150 dt 31.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,836 2023-08-30 2023-09-06 25910160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 29.08.2023, listepagese dt 29.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 392,000 2023-08-31 2023-09-06 26110160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 29.08.2023, plan pune nr 7820 dt 21.07.2023, nr 7976 dt 25.07.2023, program nr 5664/2 dt 26.06.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,200 2023-08-30 2023-09-06 26010160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 29.08.2023, listepagese dt 29.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,420 2023-08-30 2023-09-06 25810160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 29.08.2023, listepagese dt 29.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2023-09-01 2023-09-04 27110160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/gusht 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 01.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-09-01 2023-09-04 27210160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/gusht 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 01.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 531,529 2023-09-01 2023-09-04 26610160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,850,442 2023-09-01 2023-09-04 26510160012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160, nr punonjesve me kontrate 5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,051,766 2023-09-01 2023-09-04 26710160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,500 2023-09-01 2023-09-04 27010160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/gusht 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 188,296 2023-09-01 2023-09-04 26810160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,785,072 2023-09-01 2023-09-04 26910160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga gusht 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 160, me kontrate 1
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,755 2023-08-24 2023-08-30 25210160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/korrik 2023 fature nr 1205499 dt 04.08.2023, shkrese nr 8505 dt 09.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 153,316 2023-08-28 2023-08-30 25310160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/korrik 2023, kontrate A 107840, fature 453220620 dt. 30.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 168,100 2023-08-28 2023-08-30 25410160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/korrik 2023, kontrate A 107843, fature 453331415 dt. 30.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 72,456 2023-08-24 2023-08-30 25110160012023 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, korrik 2023, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 179005 dt 03.08.2023 shkrese nr 8504 dt 09.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 229,924 2023-08-28 2023-08-30 25510160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/korrik 2023, kontrate A 107841, fature 452282166 dt. 31.07.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 67,250 2023-08-04 2023-08-28 24810160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim postar m/korrik 2023, fature nr 9013 dt 03.08.2023, shkrese nr 8327 dt 03.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Ada Enesi Tirane 145,600 2023-08-09 2023-08-28 25010160012023 Sherbime te tjera 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzim sherb perkthimi, kerkese nr6232 dt 09.06.2023memo nr 6232/3 dt 26.07.2023, kontrate nr 6232/4 dt 26.07.2023 fature nr 14dt 31.07.2023, deklarate nr 6232/5 dt 31.07.2023, shkrese nr 6232/7 dt 01.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 1,364,461 2023-08-04 2023-08-28 24510160012023 Kancelari 1016001, Ap Min Brendshme, blerje mat kanc baze letre,UP nr 123/1 dt 15.04.2022, marrev kuader nr 123/19 dt 27.09.2022ftese per oferte nr 5903/2 dt 01.03.2023, kontr 5903/4 dt20.06.2023,fat nr 9537dt07.07.2023,FH nr18dt 07.07.2023, prverbal
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 240 2023-08-04 2023-08-28 24710160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim poste sekrete m/korrik 2023, fature nr 432 dt 01.08.2023, shkrese nr 8238 dt 01.08.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 182,844 2023-08-09 2023-08-28 24910160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 7071/1 dt 06.07.2023, UP nr 7071/2 dt 06.07.2023, ftese per oferte nr 7071/4 dt 06.07.2023, njoftim fituesi APP dt 06.07.2023, fature nr 737 dt 07.07.2023,fat korrigj
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave