Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,887 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,226,991,929.00 1,887 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 535,480 2021-11-01 2021-11-03 33910160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga tetor 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,058,209 2021-11-01 2021-11-03 33510160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga tetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 157
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,017,153 2021-11-01 2021-11-03 33110160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga tetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 157
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,107,231 2021-11-01 2021-11-03 33310160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga tetor 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 157
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 312,000 2021-10-07 2021-10-20 30810160012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, blerje uje, UP nr 5681/1 dt 10.09.2021 ftese per oferte nr 5681/2 dt 10.09.2021 njoftim fituesi APP dt 13.09.2021 fature nr 165209 dt 20.09.2021, FH nr 27 dt 20.09.2021 prverbal dt 20.09.2021 shkrese nr 5681/5 dt 23.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BREGU COMPANY Tirane 58,800 2021-10-07 2021-10-20 31010160012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1016001, shpenzime per blerje pompe uji, UP nr 3816/2 dt 14.07.2021 fature nr 35 dt 15.07.2021, FH nr 17 dt 15.07.2021 prverbal dt 15.07.2021, shkrese nr 3816/4 dt 30.07.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 10,400 2021-10-07 2021-10-20 30710160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 5934/1 dt 17.09.2021 UP nr 5934/3 dt 17.09.2021 fature nr 200 dt 17.09.2021, FH nr 26 dt 17.09.2021 prverbal dt 17.09.2021, shkrese nr 5934/4 dt 29.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) XH - N - SH GROUP Tirane 274,680 2021-10-07 2021-10-20 30910160012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001, blerje materiale pastrimi,UP nr 6090/1 dt 22.09.2021 ftese per oferte nr 6090/2 dt 22.09.2021 njoftim fituesi APP dt 23.09.2021 fature nr 92 dt 28.09.2021, FH nr 30 dt 28.09.2021 prverbal dt 28.09.2021 shkrese nr 6090/5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 22,880 2021-10-15 2021-10-19 31710160012021 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 5418/2 dt 17.09.2021, UP 5418/3 dt 17.09.2021, ftese per oferte nr 5418/4 dt 17.09.2021, njoftim fituesi APP dt 17.09.2021, fature nr 54/2021 dt 17.09.2021 shkrese 5418/5 dt 21.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,656 2021-10-07 2021-10-19 30610160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, shpenzime telefoni gusht 2021 fature nr 407049800 dt 31.08.2021, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 366,967 2021-10-15 2021-10-19 31410160012021 Udhetim jashte shtetit 1016001, dieta per sherbim jashte vendit, 3.000 euro, kursi 122.2 autorizim nr 7074 dt 15.10.2021, urdher nr 5418/2 dt 17.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 13,395 2021-10-15 2021-10-19 31610160012021 Sherbime telefonike 1016001, shpenzime telefoni, shtator 2021, nr klienti 3100001692441, fature nr 38273 dt 04.10.2021 shkrese nr 6930 dt 13.10.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,000 2021-10-11 2021-10-19 31310160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, memo nr 4587 dt 06.08.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 175,500 2021-10-11 2021-10-19 31110160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 4546 dt 04.08.2021, program nr. 2776/2 dt 02.07.2021, plan kontrolli nr 5227/1 dt 01.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2021-10-11 2021-10-19 31210160012021 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, plan pune nr 4546 dt 04.08.2021, memo nr 3585 dt 07.07.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,400 2021-09-27 2021-10-07 29310160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 27.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,800 2021-09-27 2021-10-07 29410160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 27.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,090 2021-09-27 2021-10-07 29210160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 27.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 121,000 2021-09-20 2021-10-07 27810160012021 Ndihme ekonomike 1016001,listepagese ndihme financiare, urdher nr 299 dt 30.08.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANORIA Tirane 99,965 2021-09-20 2021-10-07 27910160012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001, blerje moket, kerkese 4107/3 dt 13.08.2021UP nr 4107/4 dt 16.08.2021, fature nr 26 dt 18.08.2021, FH nr 21 dt 18.08.2021 prverbal dt 18.08.2021 shkrese nr 4107/7 dt 20.08.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 647,920 2021-10-01 2021-10-06 30210160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga shtator 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 535,480 2021-10-01 2021-10-06 30310160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga shtator 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,569,480 2021-10-01 2021-10-06 30010160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga shtator 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 647,920 2021-10-01 2021-10-06 30110160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit MB, listepagese paga shtator 2021, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 1,061,860 2021-09-27 2021-10-05 28610160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike gusht 2021, kontrate A 107840, fature 417809770 dt. 31.08.2021 ,shkrese nr 6012 dt 21.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 612,964 2021-09-27 2021-10-05 28710160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike gusht 2021, kontrate A 107843, fature 417852169 dt. 31.08.2021, shkrese nr 6012 dt 21.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 28,587 2021-09-27 2021-10-05 28510160012021 Te tjera transferta tek individet 1016001, shpenzime telefoni qershor,korrik 2021 fature nr 406785917 dt 02.08.2021, VKM nr 673 dt 02.09.2020 permbledhese faturash
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,551 2021-09-27 2021-10-05 28910160012021 Sherbime telefonike 1016001, shpenzime telefoni, gusht 2021, nr klienti 3100001692441, fature nr 22270 dt 09.09.2021 shkrese nr 6013 dt 21.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALQI RUCI Tirane 50,196 2021-09-20 2021-10-05 28110160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 3598/1 dt 07.07.2021 urdher nr 3598/12 dt 21.07.2021, fature nr 1 dt 25.08.2021, shkrese nr 3598/14 dt 31.08.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se TIRANE VERI Tirane 2,700 2021-09-20 2021-10-05 27610160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature arketimi nr 48733 dt 09.09.2021, shkrese nr 2141 dt 09.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 284,356 2021-09-27 2021-10-05 28810160012021 Elektricitet 1016001, energji elektrike gusht 2021, kontrate A 107841, fature 417872841 dt. 31.08.2021, shkrese nr 6012 dt 21.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 61,440 2021-09-27 2021-10-05 28310160012021 Uje 1016001, shpenzime ujesjellesi, gusht 2021, kontrate 411249 dt 16.01.2018, fature nr 20234 dt 02.09.2021, shkrese nr 6014 dt 21.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 504 2021-09-27 2021-10-05 28410160012021 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim poste sekrete m/gusht 2021, fature nr 180 dt 03.09.2021, shkrese nr 6006 dt 21.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANORIA Tirane 93,214 2021-09-20 2021-10-05 28010160012021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1016001, blerje grila, kerkese 4107/3 dt 13.08.2021UP nr 4107/5 dt 16.08.2021, fature nr 8 dt 18.08.2021, FH nr 22 dt 18.08.2021 prverbal dt 18.08.2021 shkrese nr 4107/6 dt 20.08.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KLIMA TEKNIKA TB2 Tirane 264,000 2021-09-27 2021-10-05 29110160012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001, sherb mirembajtje sist kondicionimi, UP nr 3285/3 dt 30.06.2021, ftese per oferte nr 3285/4 dt 30.06.2021,njoftim fituesi APP dt 01.07.2021, fature nr 17 dt 08.07.2021, prverbal sherbimi dt 08.07.2021 shkrese 3285/7 dt 23.07.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 58,450 2021-09-27 2021-10-05 29010160012021 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim postar m/korrik 2021, fature nr 494 dt 30.08.2021, shkrese nr 6007 dt 21.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se TIRANE VERI Tirane 3,000 2021-09-20 2021-10-05 27710160012021 Sherbime te tjera 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, fature arketimi nr 40751 dt 26.07.2021, shkrese nr 214 dt 09.09.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,066,020 2021-10-01 2021-10-04 29510160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga shtator 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 158
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,129,378 2021-10-01 2021-10-04 29710160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga shtator 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 158
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 167,373 2021-10-01 2021-10-04 29810160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, listepagese paga shtator 2021, nr i punonjesve plan 187, fakt 158
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave